Angielski dla mamy w domu, nauka, angielski na urlopie macierzyńskim

Angielski dla mamy w domu? A to się tak da?

„Mlekołak” znowu nie pozwolił Ci przespać nocy? Milusiński znowu ma humory i nie daje odpocząć? Jak w takiej sytuacji w ogóle myśleć o jakiejkolwiek nauce? Angielski dla mamy w domu nie jest jednak abstrakcją! Zobacz jak szybko i przyjemnie nauczyć się języka angielskiego na urlopie macierzyńskim!


Na obrazku: Kocham Cię tak bardzo, że nauczę się od nowa dla Ciebie algebry i języka angielskiego.

Nauka angielskiej gramatyki dla niewyspanej mamy?

Zwykle mamom, które uczyły się języka angielskiego w szkole, nauka kojarzy się z intelektualnym wyzwaniem, którego niewyspane zwoje mózgowe nie będą w stanie udźwignąć po kolejnej zarwanej nocy z powodu nocnych śpiewów ząbkującego dziecka.

Ta straszna nauka teorii gramatyki, którą znamy ze szkoły, to jednak nie wszystko! A może wręcz nie znasz jeszcze angielskiego właśnie dlatego, że w szkole kazali Ci uczyć się tak dużo niepraktycznej teorii gramatyki, a tak mało czasu poświęcono na przyjemną i praktyczną naukę mówienia po angielsku!

I chociaż osobiście lubię angielską gramatykę, to wiele wskazuje na to, że nie jest to wcale tak bardzo przydatna rzecz, jeśli chcemy nauczyć się mówić po angielsku.

Opowiadam o tym w tym nagraniu na YouTubie:

Nauka angielskich zdań dla mamy w domu

Okazuje się, że uczymy się mówić raczej całymi blokami, frazami i pełnymi zdaniami, a nie pojedynczymi słówkami klejonymi gramatyczną teorią. Dlatego dużo skuteczniejsza – i przyjemniejsza! – jest właśnie nauka całych angielskich zdań. Angielskie frazy można powtarzać sobie nawet będąc niewyspanym – nie chodzi o to by coś „zrozumieć”, tylko się z nimi oswoić!

Podczas żywej rozmowy nikt nie ma przecież czasu zastanawiać się nad tym, którego z 12 angielskich czasów gramatycznych użyć! Musimy nauczyć się mówić po angielsku „automatycznie”. Tylko wtedy jest szansa, że w rzeczywistej rozmowie odpowiemy na czas – a nie ułożymy sobie zdanie w głowie dopiero wtedy, gdy wszyscy zdążą już wrócić do domu!

najlepsza aplikacja do nauki języka angielskiego, iphone, android, za darmo
Czy mówienie po angielsku wywołuje w Tobie skrajne emocje? Dzięki aplikacji Speakingo wkrótce będziesz mówić płynnie po angielsku jak native speaker!

Nie znaczy to wcale, że mamy mówić po angielsku niepoprawnie!

To właśnie ucząc się poprawnych przykładów zdań pokazujemy swojemu mózgowi jak powinno się mówić! Nie poprzez teorię, ale poprzez praktykę!

Dlatego w dydaktyce kursu języka angielskiego Speakingo zawarłem 2500 przykładów poprawnych zdań po angielsku. Nie są one jednak przypadkowe. W tych zdaniach znajdziesz całą angielską gramatykę oraz 2000 najważniejszych angielskich słów, których znajomość pozwali Ci zrozumieć 90% konwersacji po angielsku!

Nic tylko powtarzać, mówić po angielsku, a wiedza sama wejdzie Ci do głowy!

memy o rodzicielstwie dzieciach i rodzicach po angielsku
„Cześć Janice, taa, czy mogę oddzwonić do Ciebie za 11 lat?” Patrz również: Memy o rodzicielstwie dzieciach i rodzicach po angielsku.

Rozmówki angielskie dla mamy w domu

No właśnie! Mówi się, żeby dużo mówić po angielsku. No ale z kim tu rozmawiać, skoro jesteś mamą wychowującą dziecko w domu, a jedyną osobą, z którą ostatnio rozmawiasz jest Twoja pralka!

Kursy online czy aplikacje do nauki angielskiego zwykle skutkują jedynie bierną znajomością języka angielskiego. Przesuwamy jakieś obrazki, uczymy się słówek, rozwiązujemy gramatyczne krzyżówki – ale gdy trzeba coś powiedzieć po angielsku, słowa nie chcą przejść nam przez gardło…

Można niby mówić do siebie w domu po angielsku, w końcu nikt nie widzi. Ale ma to swoje minusy – to znaczy jeśli nikt nas nie poprawia, to możemy wyrobić sobie silny nawyk niepoprawnego mówienia po angielsku. A dużo trudniej jest się czegoś oduczyć, niż nauczyć!

angielski tarzan
Czytaj również: Czy jesteś nieśmiałym Tarzanem gdy trzeba powiedzieć coś po angielsku?

Wielojęzyczna mama

Świetnym rozwiązaniem jest tu znowu nauka na kursie angielskiego Speakingo. Mama ucząca się angielskiego w domu rozmawia sobie wtedy – ze swoim telefonem lub komputerem! Co ciekawe, dzięki Speakingo on rozumie co się do niego mówi, chwali lub poprawia!

Dzięki temu od samego początku budujemy nawyk mówienia po angielsku, uczymy się gardłem, a nie tylko oczami. A gdy trzeba coś powiedzieć po angielsku – to po prostu mówimy!

Płaczące dzieci w śmiesznych memach po angielsku
„On chce pojechać autobusem. Tym w telewizorze” Patrz również: Płaczące dzieci w 22 śmiesznych memach po angielsku.

Nauka języka angielskiego dla rodziców wychowujących dzieci w domu

Dlaczego rodzice w ogóle chcą się uczyć angielskiego? Istnieje wiele powodów, dla których rodzice chcą się uczyć angielskiego.

 • Po pierwsze rodzice chcą pomagać swoim dzieciom w nauce. Trochę wstyd nie wiedzieć jak odmienić „być” po angielsku! Jeśli chcesz, żeby Twój syn czy córka patrzyli na Ciebie z szacunkiem, nie możesz dać się zagiąć z angielskiego!
 • Urlop macierzyński kiedyś się skończy. Dla jedynych to może dobra wiadomość, dla drugich może zła – ale kiedyś trzeba będzie wrócić do pracy! Warto poprawić swoje perspektywy zawodowe poprzez naukę języka angielskiego – w dzisiejszych czasach to nie dodatkowa, elitarna umiejętność, w wielu branżach to podstawowy wymóg!
 • Na pewno pojedziecie kiedyś ze swoimi milusińskimi za granicę. Jak zamówić coś zdrowego w restauracji, lub dopytać się o transport wózka dla dziecka na lotnisku? A co, jeśli wtedy zaboli kogoś ząb? Trzeba wiedzieć jak porozumieć się z lekarzami lub pielęgniarkami w szpitalach lub klinikach itd.

znasz już język angielski
Patrz również: A teraz wyobraź sobie, że znasz już język angielski…

Wykorzystaj urlop macierzyński na naukę angielskiego!

Nauka angielskiego jako języka obcego jest trudna, ale nie jest niemożliwa! Musisz tylko znaleźć najlepszą metodę dla siebie samej! Znajdź taki sposób nauki języka angielskiego, który najbardziej Ci odpowiada. Nie ma znaczenia, ile masz pieniędzy lub czasu – bez wątpienia istnieją metody nauki języka angielskiego, które są idealne dla Twojej sytuacji!

 • Znajdź metodę nauki angielskiego dla mamy w domu, która jest zabawą. Nauka może być nudna i nużąca, jeśli nie jest wystarczająco zabawna, aby utrzymać twoje zainteresowanie. Jeśli przerwy w nauce robią się zbyt długie, to może nadszedł czas na coś nowego? Nie musisz ograniczać się do książki, możesz słuchać radia po angielsku, śpiewać piosenki po angielsku, możliwości ciekawego rozwoju jest bez liku!
 • Znajdź metodę nauki angielskiego, która jest praktyczna. Praktyczność oznacza możliwość wykorzystania tego, czego się nauczysz w rzeczywistych sytuacjach bez wysiłku i naturalnie, bez zbytniego zmagania się z gramatyką lub lukami w słownictwie (lub jednym i drugim). A przede wszystkim bez dojazdów! A z punktu widzenia wychowywania dziecka to ważne, by móc uczyć się w dowolnej wolnej chwili, a nie tylko o określonych godzinach.
 • Znajdź metodę, która jest przystępna: Każdy ma inny budżet, jeśli chodzi o naukę angielskiego jako języka obcego. Nie jesteśmy jednak skazani na drogie lekcje indywidualne! Dowiedz się, które metody będą działać w ramach twojego budżetu przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Podpowiadam, że nauka angielskiego online jest zawsze dużo tańsza. A w przypadku aplikacji czy stron internetowych do nauki angielskiego (czyli bez udziału żywego człowieka) jest to ułamek ceny, jaką trzeba zapłacić lektorowi. Dlatego też może to być również świetne uzupełnienie klasycznych lekcji i kursów.

wierszyki prezent na dzień matki
Patrz również: Historia święta, wierszyki i prezent na dzień matki.

Jaki jest najlepszy sposób na naukę języka angielskiego dla mamy w domu?

Biorąc to wszystko pod uwagę uważam, że najlepszą opcją nauki języka angielskiego dla mamy w domu – na urlopie macierzyńskim lub nie – jest nauka na kursie Speakingo!

Dlaczego?

 • uczysz się praktycznie poprzez rozmowę po angielsku, żadnej zbędnej teorii
 • na krótkich lekcjach uczysz się kiedy tylko masz chwilę wolnego czasu, bez dojazdów czy sztywnego grafika zajęć
 • uczysz się mówić po angielsku, nie tylko patrzysz w ekran zakuwając regułki
 • oglądasz śliczne zdjęcia, słuchasz aksamitnego głosu native speakera – taka nauka to relaks nie wysiłek!
 • rozmawiasz z telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem – dzięki temu nie tylko niczym się nie stresujesz, ale również oszczędzasz sporo pieniędzy!

Zresztą najlepiej zobacz sama! Zarejestruj się na stronie internetowej lub pobierz sobie aplikację SPEAKINGO na telefon, by bez żadnych zobowiązań zobaczyć sobie, czy spodoba Ci się taka metoda nauki języka angielskiego dla mamy w domu!

Nauka języka obcego jako mama nie jest taka trudna, ale może być wyzwaniem. Wymaga czasu i cierpliwości, ale efekty są tego warte. czy może jednak nie? Komentarze są do Waszej dyspozycji!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
can cannot cant czasowniki modalne
Trzy życia czasownika modalnego can can’t cannot

Yes, you can! Bez względu na to, czy myślisz, że możesz czy nie, masz rację! W tym tekście możesz na przykład dowiedzieć się wszystkiego o angielskim czasowniku modalnym can can’t cannot. Dla zaawansowanych zwroty grzecznościowe i idiomatyczne z can, would i could oraz… kilka śmiesznych memów z czasownikiem modalnym can.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Słodkie memy z psami

To będzie najpiękniejsza rzecz, którą zobaczysz w tym tygodniu! Słodkie memy z psami – oczywiście po angielsku z tłumaczeniem. Bo kto powiedział, że nauka angielskiego

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!