kurs języka angielskiego online, angielski, angielski w domu, angielski online, metoda Callana, angielski gramatyka, nauka angielskiego, intensywny kurs języka angielskiego, Speakingo, angielski nauka

Warunki korzystania z kursu języka angielskiego online Speakingo

Witamy na naszej stronie i aplikacji komórkowej Speakingo.

Dalsze korzystanie z naszych produktów w postaci strony www i/lub aplikacji na telefon oznacza zgodę na niniejsze warunki oraz politykę prywatności.

Jeśli nie zgadzasz się z którymś z poniższych zapisów prosimy o rezygnację z naszych usług.

Korzystając z aplikacji i/lub strony Speakingo zgadzasz się na następujące, zrozumiałe warunki:

 1. Postanowienia ogólne:
  1. Pojęcie Speakingo oznacza unikalny program do nauki języków obcych, z którego korzystać można za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji na telefon komórkowy. Speakingo jest własnością działającej w Wielkiej Brytanii firmy o tej samej nazwie (UTR: 1565853928, Nr VAT 256 3549 84) jej twórcy i właściciela dr Grzegorza Kuśnierza, zarejestrowana w Londynie, The Beaufoy, 39 Black Prince Road, SE11 6JJ, info (na) speakingo.com, tel. +44 (0) 7591 738 470.
   Stąd we wszelkich kwestiach prawnych zastosowanie ma prawo brytyjskie.
   Pojęcie „ty” lub „użytkownik” oznacza użytkownika naszej strony i/lub aplikacji. „Ambasador Speakingo” jest użytkownikiem polecającym serwis przyszłym użytkownikom.
  2. Nie wolno korzystać ze strony za pomocą robotów, automatów, pająków itd, za wyjątkiem w celu indeksowania strony w wyszukiwarce.
  3. Dozwolone jest logowanie do jednego konta z maksimum 5 urządzeń.
  4. Konto przydzielone podczas rejestracji przysługuje tylko jednej osobie. W razie podejrzeń o przejęcie kontroli nad nim przez inne osoby lub wszelkich innych wątpliwości należy bezzwłocznie się z nami skontaktować.
  5. Nie odpowiadamy za żadne szkody związane z korzystaniem ze Speakingo.
  6. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt mailowy poprzez stronę kontakt, na które postaramy się bezzwłocznie i wyczerpująco odpowiedzieć.
 2. Usługa :
  1. Usługa poleca na czasowym udostępnieniu aplikacji do nauki języka angielskiego. Uzyskujesz dostęp do materiałów obejmujących sześć poziomów zaawansowania, po dziesięć lekcji w każdym tzw. Unicie.
  2. Na czterech częściach pojedynczej sesji naukowej najpierw po prostu słuchasz i poznajesz nowy materiał wraz z jego tłumaczeniem na język polski, potem odpowiadasz na przerobione uprzednio pytania, w trzeciej części uczysz się zadawać pytania, a w czwartej odpowiadasz na pytania z właśnie przerobionej lekcji. Interakcja polega na rozmowie z komputerem, który korzystając z nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy przetwarza Twój głos na tekst i ocenia czy padła poprawna odpowiedź i na tej podstawie indywidualnie dobiera listę pytań do powtórki.
  3. Lekcje obejmują wszystkie poziomy zaawansowania, od początkującego (Unity 1 i 2), przez średniozaawansowanego (Unity 3 i 4) po zaawansowane poziomy (Unity 5 i 6) – odpowiada to poziomom biegłości językowej A1-C2 Unii Europejskiej. 2.4 Strona wykorzystuje autorską listę 2000 najpopularniejszych i najważniejszych słów w języku angielskim, pozwalających zrozumieć ok. 90% wszystkich rozmów w tym języku.
  4. Strona praktycznie porusza wszystkie najważniejsze konstrukcje gramatyczne, których uczysz się jak dziecko poprzez powtarzanie, a nie poprzez suchą i niepraktyczną naukę regułek.
  5. Treść i zawartość strony może ulec zmianie w dowolnym momencie i bez konieczności powiadamiania użytkowników.
  6. My ani zewnętrzne podmioty nie oferujemy gwarancji w kwestii poprawności, sprawności, pełności czy stosowności informacji, usług ani materiałów zawartych w Speakingo. Zgadzasz się, że do Speakingo mogły wkraść się błędy. W razie ich wyłapania prosimy o kontakt celem ulepszenia naszych usług, nie ponosimy jednak za nie żadnej odpowiedzialności prawnej.
  7. Zastrzegamy sobie prawo do likwidacji, przerwy w działaniu lub zmiany Speakingo w dowolnym czasie bez konieczności powiadamiania o tym użytkowników.
  8. Strona znajduje się pod adresem www.speakingo.pl . Dostępna jest również strona informacyjna w języku angielskim www.speakingo.com oraz darmowy blog Speakingo
 3. Wymagania sprzętowe:
  1. Aby korzystać z serwisu Speakingo wymagany jest sprawny komputer stacjonarny lub laptop z mikrofonem i głośnikami oraz zainstalowaną przeglądarką Chrome. Inne przeglądarki pracują nad rozwinięciem sprawnej technologii rozpoznawania mowy, ale z naszej nowoczesnej strony na dzień dzisiejszy da się korzystać jedynie za pomocą Chroma (gdy tylko tak się stanie nie ma przeciwwskazań z naszej strony by ich używać). Dlatego jeśli go nie masz, możesz ściągnąć go za darmo ze strony producenta tutaj.
  2. Strona działa również w przeglądarkach Chrome zainstalowanych na telefonach komórkowych używających systemu operacyjnego Android (wersje nowsze niż rok 2016). Na dzień dzisiejszy Chrome na telefonach iPhone korzysta z silnika Safari, więc nie jest to możliwe.
  3. Firmy rozwijają technologię rozpoznawania mowy, więc w chwili gdy to czytasz być może rozpoznawanie mowy zostało już wprowadzone na Twoim urządzeniu – podczas rejestracji sprawdzimy czy Twoje urządzenie działa i poinformujemy zgodnie ze swoim stanem wiedzy. W razie problemów technicznych zawsze możesz zrezygnować bezpłatnie podczas darmowego okresu próbnego, lub zacząć korzystać z innego urządzenia (np. komputera stacjonarnego w domu zamiast komórki).
 4. Blog Speakingo, kanał na Facebooku i Youtube:
  1. Korzystanie z bloga, kanału na Facebook oraz kanału na YouTube jest bezpłatne i bezterminowo otwarte dla wszystkich. Można dowolnie czerpać z niego informacje i nauki.
  2. W komentarzach zobowiązujesz się używać kulturalnego języka i wypowiadać się na tematy związane z nauką języków obcych. Komentarze na blogu z chwilą opublikowania stają się własnością Speakingo.
  3. Obowiązuje zakaz spamu, reklamy i linkowania do innych stron i materiałów do nauki języków.
  4. Wszelkie prawa do tekstów zastrzeżone.
 5. Prawa autorskie:
  1. Speakingo zawiera materiały, które stanowią naszą własność, zostały przez nas stworzone lub wykupione. Są to między innymi program nauczania autorstwa doktora filologii angielskiej z zakresu teorii literatury dr Grzegorza Kuśnierza, własne lub zlecone teksty edukacyjne i cała własność intelektualna, lista słów, nagrania lektorskie, zdjęcia, animacje, wideo, design strony, logo i marka. Zastrzegamy do nich wszelkie prawa.
  2. Część materiałów wykorzystujemy na prawach licencji Creative Commons z opcją modyfikacji i wykorzystania do celów komercyjnych, należą więc ich właścicieli i w ich gestii jest nimi rozporządzanie. Jeśli uważasz jednak, że w którymś momencie złamane zostały Twoje prawa autorskie, prosimy o kontakt
  3. Z listy 2000 słów można dowolnie korzystać w celach nauki języków pod warunkiem wykorzystania oryginalnego wyglądu i kształtu wraz z logiem i adresem www.
  4. Nie wolno sprzedawać ani podnajmować materiałów zawartych w Speakingo, chyba że na mocy osobnego porozumienia.
 6. Płatności:
  1. Po rejestracji otrzymujesz darmowych siedem dni na wypróbowanie naszej strony, przez co zgadzasz się, że określone w prawach poszczególnych krajów inne terminy swobodnego anulowania usługi online przestają obowiązywać. Darmowy okres obejmuje pełną funkcjonalność serwisu, jednak jedynie do pierwszej lekcji z każdego Unitu.
  2. Sposoby wykupienia dostępu do serwisu:- za pomocą nabytego kodu dostępu (kuponu) w różnych cenach. Kod wpisuje się w profilu ucznia, do którego dostęp otrzymujesz po rejestracji.

   – za pomocą automatycznie odnawialnej subskrypcji w cenie 59 zł brutto miesięcznie. Jeśli po wybraniu tej opcji płatności nie chcesz już kontynuować nauki musisz samodzielnie zrezygnować z opcji przedłużania dostępu do serwisu czyli anulować subskrypcję. Subskrypcję anulować można w dowolnym momencie w profilu ucznia. Nie musisz podawać powodów rezygnacji. Brak rezygnacji z kontynuacji nauki oznacza zgodę na pobranie należności za kolejny miesiąc nauki, bezokresowo, do momentu rezygnacji z usługi. Niedopatrzenie tej kwestii nie skutkuje prawem do zwrotu środków czy chargebacku.

   – za pomocą jednorazowej płatności: miesiąc nauki w cenie 99 zł brutto, sześć miesięcy nauki w cenie 349 zł brutto.

   – płatność uiścić można również w brytyjskich funtach: miesięczna subskrypcja w cenie 12 GB, miesiąc nauki w cenie 19 GBP, sześć miesięcy w cenie 69 GBP.

  3. Wykupiony dostęp pozwala na dowolną ilość powtórek w czasie ważności wykupionego okresu przedłużenia usługi.
  4. W razie połączenia obu sposobów płatności (w tym przy wykorzystaniu kuponów promocyjnych) dostęp do usługi zostaje przedłużony o ilość dni gwarantowanych przez dany kupon. Gdy okres ten dobiegnie końca, z powrotem zaczyna działać system subskrypcyjny.
  5. Kupon należy aktywować na stronie internetowej, w przeciwnym wypadku nie będzie działał. Obowiązuje od dnia aktywacji na okres odpowiedni dla danego kuponu.
  6. O ile nie zostało określone inaczej w przypadku danego kuponu, nie są one imienne, nie ma więc przeciwwskazań by podarować je komuś innemu lub zgodnie z prawem odsprzedać.
  7. Kupon aktywować można przez rok od chwili nabycia (po aktywacji nauka może wykraczać poza ten rok, chodzi jedynie o samą aktywacje kuponu).
  8. Po anulowaniu subskrypcji nadal masz dostęp do swojego profilu, zablokowane są jedynie lekcje. Konto można reaktywować w dowolnym momencie, wpisując kod z kuponu w swoim profilu lub aktywując usługę miesięcznych subskrypcji w formularzu rejestracyjnym.
  9. Płatności subskrypcyjne przyjmujemy za pośrednictwem PayLane Sp. z o.o. Gdańsk, ul. Arkońska 6/A3, kod pocztowy 80-387, KRS: 0000227278. Płatności za subskrypcję uiszczać można za pośrednictwem obsługiwanych przez Paylane kanałów, takich jak płatność kartą kredytową, debetową, PayPal czy przelewem bankowym.
  10. Kupony dostępu nabyć można bezpośrednio od Speakingo lub za pośrednictwem różnych kanałów sprzedażowych, na przykład portali takich jak Groupon, Allegro etc.
  11. Kupony otwierają dostęp do serwisu na różne okresy czasu i są w różnych cenach w zależności od oferty, długości obowiązywania czy umowy z danym klientem etc.
  12. Istnieją również kupony promocyjne rozdawane za darmo lub zgodnie ze specyfiką danej promocji.
  13. W cenie kursu zawarty jest podatek VAT o stawce odpowiedniej dla kraju, w którym mieszka użytkownik oraz opłata za płatność. Nie ma żadnych ukrytych opłat.
  14. Speakingo jest płatnikiem VAT MOSS zarejestrowanym w UK nr 256 3549 84 Faktury VAT wysyłamy emailem po otrzymaniu zgłoszenia o takiej potrzebie przez użytkownika i podaniu danych niezbędnych do jej wystawienia.
  15. Prawo do zwrotu przysługuje w przypadku jeśli z powodów technicznych ze strony Speakingo (nie dotyczy to sytuacji gdy skończy Ci się internet na komórce etc.) serwis jest nieczynny powyżej trzech dni. Zwrot skutkuje niemożnością wykorzystania reszty dni nauki zawartych w zwracanej płatności.
  16. Zwrot przysługuje w przypadku kradzieży karty lub nielegalnego użycia. Aby go uzyskać należy wysłać dowód zgłoszenia kradzieży czy nielegalnego użycia na policji, zwrócona zostanie wówczas miesięczna opłata za miesiąc po zgłoszeniu na policję.
  17. W razie likwidacji bądź niesprawności serwisu nowe opłaty nie będą pobierane.
  18. Korzystanie ze strony bez rejestracji lub wykupienia prawa dostępu poza darmowym, siedmiodniowym okresem testowym jest przestępstwem i będzie przez nas ścigane sądownie.
 7. Ambasador Speakingo:
  1. „Ambasador Speakingo” jest osobą prywatną, firmą lub instytucją, która poleca Speakingo nowym użytkownikom.
  2. Aby zostać Ambasadorem Speakingo należy zarejestrować się w swoim profilu podając imię i nazwisko bądź nazwę organizacji, numer konta i telefon.
  3. Za każdą osobę, która zarejestruje się dokładnie wpisując login Ambasadora Speakingo podczas rejestracji, a następnie przedłuży swój okres testowy lub wynikający z bezpłatnego kuponu promocyjnego Ambasador otrzymuje 10zł (lub 2 GBP lub 2 EUR). Dotyczy to tylko pierwszej płatności danego ucznia.
  4. Polecony uczeń jednorazowo uzyskuje dodatkowy tydzień nauki za darmo. Podobnie jak tydzień nauki otrzymany podczas rejestracji, ambasadorski bonus obejmuje wyłącznie pierwszą lekcję każdego Unitu.
  5. Aby móc przelać środki Ambasadorowi należy podać numer konta bankowego lub Paypal, na które zostanie wykonany przelew. Konta mogą być w PLN lub GBP.
  6. Zgodnie z obowiązującym w Wielkiej Brytanii prawem bonus wypłacany Ambasadorowi nie stanowi stosunku pracy. W Polsce kwestie premii reguluje art. 21 ust. 1 pkt 68 i 68a Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Więcej na ten temat w FAQ
  7. Ambasadorzy otrzymują przelewy całej uzbieranej w danym miesiącu kwoty raz w miesiącu.
  8. Jeśli polecony użytkownik zapomni podać login Ambasadora, bonus przepada zarówno Ambasadorowi jak i nowemu uczniowi.
  9. Jeśli nowy użytkownik pomyli się podczas wpisywania loginu podczas rejestracji (literówki) prosimy o jak najszybszy kontakt celem wyjaśnienia sytuacji.
 8. Prywatność:
  1. Korzystanie z tej strony wymaga wykorzystania i przechowywania danych osobistych klienta, które klient dobrowolnie podaje w formularzu rejestracyjnym. Dane te będą wykorzystywane przez firmę dr Grzegorz Kuśnierza Speakingo w celu umożliwienia nauki.
  2. Dane transakcyjne, w tym dane osobowe wykorzystane zostaną do obsługi płatności przez krajową instytucję płatniczą PayLane Sp. z o.o. Gdańsk, ul. Arkońska 6/A3, kod pocztowy 80-387, KRS: 0000227278 oraz w przypadków ambasadorów Speakingo w celu przelania środków na wskazane przez nich konto bankowe.
  3. Speakingo może korzystać z podanych w formularzu rejestracyjnym danych osobowych w celach promocyjnych i prowadzeniu statystyk.
  4. Strona używa tzw. ciasteczek (cookies), dzięki którym wiemy jakie są preferencje naszych użytkowników. Uzyskane w ten sposób informacje przechowujemy i możemy wykorzystać w kontaktach z innymi podmiotami (np. celem doprecyzowania grupy celowej, do której kierujemy reklamy). Możesz wyłączyć pliki cookies w swojej przeglądarce.
  5. Podane dane będą chronione i nie będą przekazywane innym podmiotom w celach nie związanych z rozwojem strony do nauki angielskiego Speakingo. Nie będzie miał to nich wglądu nikt poza autoryzowanym personelem w celach związanych z funkcjonowaniem serwisu.
  6. Jedynym wyjątkiem są tu Ambasadorzy Speakingo, którzy mogą mieć wgląd jedynie w listę loginów osób, z których polecenia zarejestrowały się w serwisie, oraz czy wykonana została pierwsza płatność.
  7. Anulowanie subskrypcji nie oznacza całkowitego wyrejestrowania się z serwisu, oznacza jedynie że użytkownik nie ponosi już żadnych opłat i traci dostęp do lekcji. Aby całkowicie się wyrejestrować i skasować swoje dane z systemu Speakingo, prosimy o kontakt.
 9. Zmiany warunków korzystania ze Speakingo i polityki prywatności.
  1. Speakingo ma prawo jednostronnie zmienić powyższe zapisy. Użytkownicy poinformowani zostaną o ewentualnych zmianach emailem.
  2. Kontynuacja korzystania z serwisu oznacza zgodę na zmianę i nowe warunki i politykę prywatności.
  3. W razie braku zgody na zmiany użytkownik ma prawo anulować subskrypcję i mailowo zażądać zwrotu ostatniej płatności, która zostanie mu zwrócona.

Język angielski nie nauczy się sam!

Zapisz się na kurs języka angielskiego online!


Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)