Warunki korzystania ze Speakingo

Witam na stronie kursu językla angielskiego online oraz aplikacji mobilnej speakingo

Dalsze korzystanie ze strony www i/lub aplikacji na telefon czy tablet oznacza zgodę na niniejsze warunki oraz politykę prywatności.
Jeśli nie zgadzasz się z którymś z poniższych zapisów prosimy o rezygnację z naszych usług.

Korzystając z aplikacji i/lub strony Speakingo zgadzasz się na następujące, zrozumiałe warunki:

1. Postanowienia ogólne

 1. Pojęcie Speakingo oznacza unikalny, autorski program do nauki języków obcych, z którego korzystać można za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji na telefon komórkowy. Speakingo jest własnością działającej w Polsce firmy „SPEAKINGO Nauka języka angielskiego dr Grzegorz Kuśnierz” („my” w tej umowie) NIP: 7542628253, REGON: 160273308. Adres: ul. Stefana Czarnieckiego 5/106
  53-650 Wrocław. Adres email: info (na) speakingo.com, tel. +44 (0) 7591 738 470. Stąd we wszelkich kwestiach prawnych zastosowanie ma prawo polskie. 
 2. Twórcą programu do nauki języka angielskiego Speakingo oraz jedynym właścicielem firmy jest dr Grzegorz Kuśnierz („ja” w tej umowie), obywatel polski i brytyjski, w UK i poza Polską znany jako dr Greg Kay.
 3. Pojęcie „ty” lub „użytkownik” oznacza użytkownika strony i/lub aplikacji Speakingo.
 4. Brak zgody na niniejsze warunki korzystania ze Speakingo jak i zawarte w niej politykę prywatności oraz plików cookie skutkuje niemożliwością rejestracji w Speakingo.
 5. Konto przydzielone podczas rejestracji przysługuje tylko jednej osobie. W razie podejrzeń o przejęcie kontroli nad nim przez inne osoby lub wszelkich innych wątpliwości należy bezzwłocznie się z nami skontaktować.
 6. Nie odpowiadamy za żadne szkody związane z korzystaniem ze Speakingo.
 7. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt mailowy poprzez stronę kontakt, na które postaramy się bezzwłocznie i wyczerpująco odpowiedzieć.

2. usługa

 1. Usługa poleca na czasowym i odpłatnym udostępnieniu programu do nauki języka angielskiego Speakingo. Uzyskujesz dostęp do materiałów obejmujących sześć poziomów zaawansowania, po dziesięć lekcji na każdym poziomie zaawansowania.
 2. Na czterech częściach pojedynczej sesji naukowej („lekcji”) najpierw po prostu słuchasz i poznajesz nowy materiał wraz z jego tłumaczeniem na język polski, potem odpowiadasz na przerobione uprzednio pytania, w trzeciej części uczysz się zadawać pytania, a w czwartej odpowiadasz na pytania z właśnie przerobionej lekcji. Interakcja polega na rozmowie z komputerem lub smartfonem, który korzystając z nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy przetwarza Twój głos na tekst i ocenia czy padła poprawna odpowiedź i na tej podstawie indywidualnie dobiera listę pytań do powtórki.
 3. Kurs umożliwia ćwiczenie ortografii i interpunkcji na dyktandzie online, na którym uczeń zapisuje zdania z kursu, a Speakingo weryfikuje ich poprawność.
 4. Kurs umożliwia trzy rodzaje testów online (unit test, progress test, placement test). Testy pozwalają Ci śledzić swoje postępy w nauce czyli weryfikować realizację celu usługi.
 5. Lekcje obejmują wszystkie poziomy zaawansowania, od początkującego (poziomy A1 i A2), przez średniozaawansowanego (poziomy B1 i B2) po zaawansowane poziomy (C1 i C2).
 6. Strona wykorzystuje autorską listę około 2000 najpopularniejszych i najważniejszych słów w języku angielskim.
 7. W dydaktyce kursu języka angielskiego online Speakingo zawarte są najważniejsze konstrukcje gramatyczne, których uczysz się jak dziecko poprzez powtarzanie, a nie poprzez suchą i niepraktyczną naukę regułek.
 8. Treść i zawartość strony może ulec zmianie w dowolnym momencie i bez konieczności powiadamiania użytkowników.
 9. My ani zewnętrzne podmioty nie oferujemy gwarancji w kwestii poprawności, sprawności, pełności czy stosowności informacji, usług ani materiałów zawartych w Speakingo. Zgadzasz się, że do Speakingo mogły wkraść się błędy. W razie ich wyłapania prosimy o kontakt celem ulepszenia naszych usług, nie ponosimy jednak za nie żadnej odpowiedzialności prawnej.
 10. Zastrzegamy sobie prawo do likwidacji, przerwy w działaniu lub zmiany strony Speakingo w dowolnym czasie bez konieczności powiadamiania o tym użytkowników.
 11. Strona znajduje się pod adresem https://speakingo.com aplikacje mobilne natomiast dostępne są w App Store (iPhone) Huawei AppGallery oraz Google Play (Android). Nauka dostępna jest również w różnych wersjach językowych dla uczniów o różnych językach macierzystych (bułgarski, włoski, rosyjski, hiszpański, niemiecki, wietnamski, czeski, węgierski, ukraiński) uczących się języka angielskiego.
 12. Ze stroną związany jest darmowy blog Speakingo.

3. Wymagania sprzętowe

 1. Aby korzystać z serwisu Speakingo w wersji na komputer wymagany jest sprawny komputer stacjonarny lub laptop z mikrofonem i głośnikami oraz zainstalowaną przeglądarką Chrome. Inne przeglądarki pracują nad rozwinięciem sprawnej technologii rozpoznawania mowy – jeśli w momencie czytania tego tekstu są w stanie obsłużyć Speakingo nie ma przeciwwskazań, by korzystać z innych przeglądarek. Przeglądarkę Chrome można pobrać za darmo ze strony producenta https://www.google.pl/chrome/browser/desktop/.
 2. Do korzystania z aplikacji Speakingo potrzebny jest telefon z systemem Android (5.0 lub nowsze) lub iOS (wersja 9.0 lub nowsza dla iPhonów, iPadów oraz iPodów) lub macOS 11.0 (lub późniejszy) oraz komputera Mac z czipem Apple M1.
 3. Strona działa również w przeglądarkach Chrome zainstalowanych na telefonach komórkowych używających systemu operacyjnego Android (wersje nowsze niż rok 2016).
 4. Firmy rozwijają technologię rozpoznawania mowy, więc w chwili gdy to czytasz być może rozpoznawanie mowy zostało już wprowadzone na Twoim urządzeniu – podczas rejestracji sprawdzimy czy Twoje urządzenie działa i poinformujemy zgodnie ze swoim stanem wiedzy. W razie problemów technicznych zawsze możesz zrezygnować bezpłatnie podczas darmowego okresu próbnego, lub zacząć korzystać z innego urządzenia (np. komputera stacjonarnego w domu zamiast komórki).
 5. Darmowy okres próbny służy między innymi po to, żebyś mogła lub mógł sprawdzić, czy na Twoim sprzęcie Speakingo działa poprawnie. Decydując się na zakup kursu potwierdzasz, że nie ma przeciwskazań technicznych, które uniemożliwiałyby Ci korzystanie z serwisu.
 6. Nie wolno korzystać ze strony za pomocą robotów, automatów, pająków itd, za wyjątkiem w celu indeksowania strony w wyszukiwarce.
 7. Dozwolone jest logowanie do jednego konta z maksimum 5 urządzeń.
 8. Użytkownik może korzystać ze swojego konta na dowolnych, obsługiwanych urządzeniach, np. telefonie z iOS oraz komputerze PC.

4. wsparcie techniczne i merytoryczne

 1. Speakingo oferuje wsparcie w przypadku problemów technicznych z korzystanie ze strony i/lub aplikacji mobilnej za pomocą komunikacji email. Nie gwarantuje jednak rozwiązania problemów technicznych leżących po stronie urządzenia użytkownika.
 2. Speakingo oferuje wsparcie merytoryczne podczas nauki na stronie i/lub aplikacji mobilnej za pomocą komunikacji email. 
 3. Na pytania odpowiadamy zazwyczaj tego samego dnia, jednak nie później niż w przeciągu 10 dni roboczych.
 4. Przed wysłaniem wiadomości zapraszam też do zapoznania się z Najczęściej zadawanymi Pytaniami (FAQ).
 5. Twoja opinia jest dla nas ważna. Pisz śmiało ze wszelkimi uwagami, zarówno tymi pochlebnymi jak i krytycznymi, które pozwalają nam ciągle udoskonalać serwis.

5. Blog Speakingo, kanał na Facebooku i Youtube

 1. Korzystanie z bloga Speakingo, kanału na Facebooku oraz kanału na YouTube jest bezpłatne i bezterminowo otwarte dla wszystkich. Można dowolnie czerpać z niego informacje i nauki.
 2. W komentarzach na blogu Speakingo zobowiązujesz się używać kulturalnego języka i wypowiadać się na tematy związane z nauką języków obcych. Komentarze na blogu z chwilą opublikowania stają się własnością Speakingo.
 3. Zastrzegamy sobie prawo do edycji komentarzy na blogu bez informowania o tym ich autora, szczególnie kasowania w nich reklam.
 4. Obowiązuje zakaz spamu, reklamy i linkowania do innych stron i materiałów do nauki języków.
 5. Wszelkie prawa do tekstów zastrzeżone.

6. Newsletter Speakingo

 1. Zapisując się na okres testowy kursu języka angielskiego online Speakingo jednocześnie zapisujesz się do Newslettera Speakingo.
 2. Korzystanie z formularza kontaktowego https://speakingo.com/kontakt/ również oznacza zgodę na dopisanie podanego adresu email do Newslettera Speakingo.
 3. Newsletter Speakingo jest wiadomością wysyłaną na email użyty podczas rejestracji. Zawarte są tam informacje o nowych wpisach na blogu Speakingo oraz sporadycznie informacje o promocjach, ważnych sprawach związanych z funkcjonowaniem Speakingo (na przykład o zmianie niniejszych Warunków).
 4. Speakingo nie zobowiązuje się do określonej ilości Newsletterów w miesiącu. Zwykle jest to trzy w tygodniu. Każdy z nich pomaga Ci utrzymać ciągłość w nauce języka angielskiego.
 5. Newslettera Speakingo wypisać można się klikając w link w stopce każdego Newslettera (nie ma to wpływu ani związku z nauką na samym kursie mówienia po angielsku Speakingo).

7. Prawa autorskie

 1. Speakingo zawiera materiały, które stanowią naszą własność, zostały przez nas stworzone lub wykupione. Są to między innymi program nauczania autorstwa doktora filologii angielskiej z zakresu teorii literatury dr Grzegorza Kuśnierza, własne lub zlecone teksty edukacyjne na blogu i cała własność intelektualna, lista słów, nagrania lektorskie, zdjęcia, animacje, wideo, design strony, logo i marka. Zastrzegamy do nich wszelkie prawa.
 2. Część materiałów wykorzystujemy na prawach licencji Creative Commons z opcją modyfikacji i wykorzystania do celów komercyjnych oraz na zasadach fair dealing (np. memy), należą więc ich właścicieli i w ich gestii jest nimi rozporządzanie. Jeśli uważasz jednak, że w którymś momencie złamane zostały Twoje prawa autorskie, prosimy o kontakt.
 3. Z listy 2000 słów można dowolnie korzystać w celach nauki języków pod warunkiem wykorzystania oryginalnego wyglądu i kształtu wraz z logiem i adresem www.
 4. Nie wolno sprzedawać ani podnajmować materiałów zawartych w Speakingo, chyba że na mocy osobnego porozumienia.

8. Płatności

 1. Po rejestracji otrzymujesz darmowych siedem dni na wypróbowanie naszej strony przez co zgadzasz się, że określone w prawach poszczególnych krajów inne terminy swobodnego anulowania usługi online przestają obowiązywać. Darmowy okres obejmuje pełną funkcjonalność serwisu, jednak jedynie w obrębie 5 pierwszych przykładów pierwszej lekcji każdego poziomu zaawansowania.
 2. Sposoby wykupienia dostępu do serwisu:
  1. Za pomocą automatycznie odnawialnej subskrypcji w cenie 39 zł brutto miesięcznie. Jeśli po wybraniu tej opcji płatności nie chcesz już kontynuować nauki musisz samodzielnie zrezygnować z opcji przedłużania dostępu do serwisu czyli anulować subskrypcję. Subskrypcję anulować można w dowolnym momencie w profilu ucznia (zakładka Moje Płatności). Nie musisz podawać powodów rezygnacji. Wypowiedzenie jest natychmiastowe – nie tracisz jednak wykupionego już uprzednio dostępu, po prostu kolejna płatność nie zostanie pobrana. Brak rezygnacji z kontynuacji nauki oznacza zgodę na pobranie należności za kolejny miesiąc nauki, bezterminowo, do momentu rezygnacji z usługi. Niedopatrzenie tej kwestii nie skutkuje prawem do zwrotu środków czy chargebacku.
  2. Za pomocą jednorazowej płatności: 3 miesiące nauki w cenie 129 zł brutto, lub 12 miesięcy nauki w cenie 299zł brutto.
  3. Za pomocą nabytego kodu dostępu („kuponu”, w tym kuponu prezentowego / karty upominkowej nabytego przez stronę https://speakingo.com/profile/gifts/ ). Kupony dostępu nabyć można bezpośrednio od Speakingo lub za pośrednictwem uprawnionych kanałów sprzedażowych. Istnieją również kupony promocyjne rozdawane za darmo lub zgodnie ze specyfiką danej promocji. Kupony otrzymać można również dzięki działaniom charytatywnym Speakingo. Kupony otwierają dostęp do serwisu na różne okresy czasu i są w różnych cenach w zależności od oferty, długości obowiązywania czy umowy z danym klientem etc. Kod z kuponu wpisuje się w profilu ucznia (zakładka Moje Dane), do którego dostęp otrzymujesz po rejestracji.
  4. Płacić można przy użyciu kart płatniczych, przelewu bankowego, BLIKa zgodnie z oferowanymi w zakładce Moje Płatności opcjami płatności.
  5. Płatność uiścić można również w brytyjskich funtach: miesięczna subskrypcja w cenie 8.95 GBP, 3 miesiące nauki w cenie 25 GBP, dwanaście miesięcy w cenie 59 GBP oraz innych walutach w zależności od wybranej wersji językowej strony (na przykład w rublach dla Rosjan uczących się angielskiego itd.)
  6. Dostęp wykupić można również w sklepach z aplikacjami mobilnymi (Play Store, App Store, Huawei AppGallery itd.). Ceny mogą tam być wyższe z powodu wahań kursów wymiany walut.
  7. Wykupiony dowolną z wyszczególnionych w punkcie 8.2 dróg dostęp do serwisu pozwala na dowolną ilość powtórek w czasie ważności wykupionego okresu dostępu do usługi – zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacji mobilnej.
  8. W razie połączenia obu sposobów płatności (w tym przy wykorzystaniu kuponów promocyjnych) dostęp do usługi zostaje przedłużony o ilość dni gwarantowanych przez dany kupon.
  9. Kupon należy aktywować na stronie internetowej, w przeciwnym wypadku nie będzie działał. Obowiązuje od dnia aktywacji na okres odpowiedni dla danego kuponu.
  10. O ile nie zostało określone inaczej w przypadku danego kuponu, nie są one imienne, nie ma więc przeciwwskazań by podarować je komuś innemu lub zgodnie z prawem odsprzedać.
  11. Kupon aktywować można przez dwa lata od chwili wydania kuponu (po aktywacji nauka może wykraczać poza ten rok, chodzi jedynie o samą aktywacje kuponu), pod warunkiem że w przypadku danego kuponu nie ustalono inaczej.
  12. Za poprawność działania kuponu odpowiada podmiot, od którego użytkownik go otrzymał. Do niego należy kierować ewentualne reklamacje bądź żądania zwrotu poniesionych kosztów.
  13. Po wygaśnięciu darmowego okresu i/lub opłaconego okresu dostępu nadal masz dostęp do swojego profilu, zablokowane są jedynie lekcje. Konto można reaktywować w dowolnym momencie, wpisując kod z kuponu w swoim profilu lub opłacając dalszy dostęp do serwisu w zakładce Moje Płatności.
  14. Przelewy (w tym BLIK) przyjmujemy za pośrednictwem grupy Przelewy24 reprezentowanej przez PayPro SA (ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, NIP: 779-236-98-87, Regon: 301345068, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Poznaniu, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000347935, wysokość kapitału zakładowego: 4 500 000 zł, wpłacony w całości) zgodnie z aktualnymi opcjami dostępnymi w zakładce Moje Płatności na Speakingo. Serwis Przelewy24 prowadzi system autoryzacji i rozliczeń na podstawie decyzji Prezesa Narodowego Banku Polskiego Nr 1/2011 z dnia 1.04.2011 r. oraz świadczy usługi płatnicze w charakterze krajowej instytucji płatniczej na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 10.06.2014 r., wpisanej do rejestru usług płatniczych pod numerem IP24/2014. Działalność PayPro SA jako Krajowej Instytucji Płatniczej podlega nadzorowi Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.
  15. Płatności za subskrypcję cykliczną, płatności kartą kredytową lub debetową, oraz w walutach innych niż złotówki uiszczać można za pośrednictwem zaimplementowanych na stronie skryptów lidera na rynku płatności międzynarodowych Stripe, zgodnie z aktualnymi opcjami dostępnymi w zakładce Moje Płatności na Speakingo.
  16. W cenie kursu zawarty jest podatek VAT o stawce odpowiedniej dla kraju, w którym mieszka użytkownik oraz opłata za płatność przez internet. Nie ma żadnych ukrytych opłat. Nie jesteśmy czynnym płatnikiem VAT.
  17. Na obszarze Unii Europejskiej Speakingo odprowadza VAT za klientów zgodnie z miejscem ich zamieszkania zgodnie z procedurami VAT OSS.
  18. Faktury wysyłamy emailem po otrzymaniu zgłoszenia o takiej potrzebie przez użytkownika i podaniu danych niezbędnych do jej wystawienia.
  19. Prawo do zwrotu przysługuje w przypadku jeśli z powodów technicznych ze strony Speakingo (nie dotyczy to sytuacji gdy skończy Ci się internet na komórce, zepsuje komputer etc.) serwis jest nieczynny powyżej pięciu dni roboczych. Zwrot w wielkości ostatniej płatności skutkuje niemożnością wykorzystania reszty dni nauki zawartych w zwracanej płatności.
  20. Zwrot przysługuje w przypadku kradzieży karty lub nielegalnego użycia środków płatniczych klienta. Aby go uzyskać należy wysłać dowód zgłoszenia kradzieży czy nielegalnego użycia na policji, zwrócona zostanie wówczas opłata uiszczona w ciągu 7 dni przed zgłoszeniem na policję.
  21. Nie przysługuje zwrot środków za niewykorzystane dni nauki, poza wyjątkiem z pkt 7.15 powyżej i 12.3 poniżej.
  22. W razie likwidacji bądź niesprawności serwisu nowe opłaty nie będą pobierane.
  23. Korzystanie ze strony bez rejestracji lub wykupienia prawa dostępu poza darmowym, siedmiodniowym okresem testowym jest niedozwolone i będzie przez nas ścigane sądownie.
  24. W razie reklamacji nie uwzględnionych w niniejszych warunkach, reklamacje należy składać drogą mailowa na adres info (na) speakingo.com i zostaną rozpatrzone w ciągu 14 dni.

9. Angielski dla firm

 1. Dostęp do kurs Speakingo można zakupić hurtowo na zasadach negocjowanych indywidualnie.
 2. Firma, organizacja czy instytucja otrzymuje wówczas dodatkowo wgląd do Panelu HR, w którym może monitorować postępy swoich kursantów. Wymaga to rejestracji za pośrednictwem indywidualnego linku rejestracyjnego dla pracowników firmy, instytucji czy organizacji.
 3. Kursant rejestrując się za pośrednictwem takiego linku zdaje sobie sprawę, że jego zwierzchnik będzie miał wgląd w jego czy jej postępy oraz będzie widział jaki adres email użyty został podczas rejestracji wysłanym przez zwierzchnika linkiem.
 4. Niniejsze warunki stanowią ogólną podstawę dla relacji B2B firm, szkół, instytucji czy innych organizacji wykupujących hurtowo dostęp do Speakingo.
 5. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku klienta indywidualnego, firma ma czas na przetestowanie funkcjonalności Speakingo na darmowym okresie próbnym, a uiszczenie płatności oznacza potwierdzenie, że wszystko działa poprawnie, a tym samym nie ma podstaw do zwrotu środków.

10. Polityka prywatności

 1. Korzystanie z tej strony wymaga wykorzystania i przechowywania danych osobistych klienta (swój email), które klient dobrowolnie podaje w formularzu rejestracyjnym. Dane te będą wykorzystywane przez firmę dr Grzegorz Kuśnierza Speakingo w celu umożliwienia nauki do momentu zgłoszenia przez użytkownika prośby o ich skasowanie.
 2. Dane transakcyjne, w tym dane osobowe wykorzystane zostaną do obsługi płatności przez instytucję, za pośrednictwem której klient dokona płatności, takie jak: PayPro SA, Stripe, App Store, Google Play.
 3. Speakingo może korzystać z danych osobowych użytkowników strony w celach promocyjnych i prowadzeniu statystyk, w tym wysyłaniu ofert handlowych.
 4. Podane dane będą chronione i nie będą przekazywane innym podmiotom w celach nie związanych z prowadzeniem i rozwojem nauki angielskiego na Speakingo.
 5. Anulowanie płatnej subskrypcji nie oznacza całkowitego wyrejestrowania się z serwisu, oznacza jedynie że użytkownik nie ponosi już żadnych opłat i traci dostęp do lekcji. Aby całkowicie się wyrejestrować i skasować swoje dane z systemu Speakingo, prosimy o wiadomość wysłaną z zarejestrowanego w Speakingo adresu e-mail, na adres info @ speakingo.com .

11. Polityka plików cookies

 1. Strona korzysta z różnych plików cookies czyli tzw. ciasteczek.
 2. Osadzone treści z innych witryn: Artykuły na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy z YouTube, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę. Witryny mogą zbierać informacje o tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie. 
 3. Ciasteczka (cookies) wygasają po roku.
 4. Więcej informacji o plikach Cookies na Speakingo znajduje się na stronie https://speakingo.com/cookie-policy-eu/ 

12. Zmiany warunków korzystania ze Speakingo i polityki prywatności.

 1. Speakingo ma prawo jednostronnie zmienić powyższe zapisy. Użytkownicy poinformowani zostaną o ewentualnych zmianach Newsletterem (emailem).
 2. Kontynuacja korzystania z serwisu oznacza zgodę na zmianę i nowe warunki i politykę prywatności.
 3. W razie braku zgody na zmiany użytkownik ma prawo anulować subskrypcję i mailowo zażądać zwrotu ostatniej płatności, która zostanie zwrócona.

Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Pobierz aplikację Speakingo na swój telefon:

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
would, would rather, would like to, would you mind, angielski, gramatyka
Wszystko o WOULD!

Would jest jednym z bardziej popularnych czasowników modalnych. Używamy go w stronie biernej, mowie zależnej czy takich frazach jak: would you mind, would you rather, would you like to i wielu innych, które omówimy sobie po kolei w tym tekście.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!
blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!