Najczęściej zadawane pytania

 • Dlaczego dostęp jest płatny?

  Z nauczycielskiego doświadczenia wiem, że nie szanujemy tego, co otrzymujemy za darmo. Moi uczniowie zawsze dużo więcej wynosili z kursów, za które sami płacili, niż tych dotowanych z pracy czy Unii Europejskiej.
  Co więcej stworzenie tego serwisu to setki godzin programistów, setki godzin pracy nad dydaktyką, opłacenie native speakera i studia nagrań, koszt zakupu zdjęć i plików wideo, nie wspominając o kosztach promocji i reklamy.
  Z drugiej strony miesięczny dostęp do serwisu kosztuje tyle co jedna godzina korepetycji, co jest świetną ofertą dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się mówić po angielsku.

 • Dlaczego muszę podać numer karty?

  Nie musisz – możesz skorzystać z innych metod płatności. Natomiast płatność kartą jest dla wielu użytkowników najwygodniejsza. Istnieją różne systemy zapewniające bezpieczeństwo korzystania z płatnych usług w internecie, prowadzone przez certyfikowane instytucje finansowe. Jedną z metod realizacji płatności, jaką stosuje się w przypadku cyklicznych subskrypcji, takich jak dostęp do magazynów internetowych czy portali e-learningowych jest właśnie dostęp poprzez autoryzację karty. Dzięki temu jeśli spodoba Ci się strona, nie musisz zawracać sobie więcej głowy formalnościami, możesz korzystać z serwisu dopóki się z niego nie wypiszesz. Bez względu jednak na to czy korzystasz z cyklicznego abonamentu czy też z jednorazowego przelewu, Speakingo nie przechowuje Twoich danych bankowych użytych do zlecenia tej płatności.
  Robi to nadzorowana przez Komisję Nadzoru Bankowego krajowa instytucja płatnicza Przelewy 24.

 • Otwiera mi się tylko pierwsza lekcja z Unitu?

  W trakcie okresu próbnego, jak i jego przedłużenia za sprawą podania logina osoby, która poleciła Ci Speakingo (Ambasadora), otrzymujesz dostęp do wszystkich funkcji serwisu, jednak jedynie w obrębie pierwszej lekcji każdego Unitu. Jeśli nauka Ci się podoba i chcesz poznać dalsze lekcje, należy opłacić dostęp do serwisu.

 • Kto ma wgląd w moje dane?

  Wgląd w dane podane podczas rejestracji, wyłącznie w celach związanych z prowadzeniem serwisu, ma Speakingo, a w przypadku płatności certyfikowana firma obsługująca płatności Przelewy 24.
  Podane dane będą chronione i nie będą zmieniane, kopiowane ani przekazywane innym podmiotom. Nie będzie miał to nich wglądu nikt poza autoryzowanym personelem w celach związanych z funkcjonowaniem serwisu. Jedynym wyjątkiem są tu Ambasadorzy Speakingo, którzy mogą mieć wgląd jedynie w listę loginów osób, z których polecenia zarejestrowały się w serwisie, oraz czy wykonana została pierwsza płatność.

 • Jak gwarantujecie bezpieczeństwo transakcji?

  Aby zadbać o wygodę i bezpieczeństwo transakcji płatności na Speakingo obsługuje serwis Przelewy 24 firmy PayPro SA (ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, NIP: 779-236-98-87, Regon: 301345068, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Poznaniu, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000347935, wysokość kapitału zakładowego: 4 500 000 zł, wpłacony w całości). Serwis Przelewy24 prowadzi system autoryzacji i rozliczeń na podstawie decyzji Prezesa Narodowego Banku Polskiego Nr 1/2011 z dnia 1.04.2011 r. oraz świadczy usługi płatnicze w charakterze krajowej instytucji płatniczej na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 10.06.2014 r., wpisanej do rejestru usług płatniczych pod numerem IP24/2014). Działalność PayPro SA jako Krajowej Instytucji Płatniczej podlega nadzorowi Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Serwis oferuje wiele wygodnych sposobów płatności zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdzane regularnymi audytami standardów PCI DSS.
  Dane Twojej karty nie są nawet przekazywane Speakingo, jedynie informacja o tym, że płatność została zrealizowana.
  Posiadamy jedynie te dane bankowe, które dodatkowo podają Ambasadorzy Speakingo, by móc przelewać im bonusy za poleconych uczniów.

  Podczas całego procesu korzystamy z szyfrowanych połączeń HTTPS, podczas gdy szyfrowanie SSL chroni przed przechwyceniem danych przez osoby nieupoważnione.

  Nasz serwer zabezpieczony jest przez system Security Enhanced Linux (SELinux), sprawdzony przez setki tysięcy użytkowników z całego świata.

  Bezpieczeństwo transakcji dodatkowo gwarantuje też Twój bank, który ma prawo odzyskać pieniądze, jeśli doszło do oszustwa, kradzieży czy nielegalnych praktyk.

 • Co oznaczają loga z prawej strony widoku lekcji?

  Loga czy ikonki te przenoszą niecierpliwych uczniów między czterema częściami lekcji. Polecam jednak robić wszystkie ćwiczenia po kolei.

 • Zostały pobrane środki z mojej karty, a ja nie chciałem za nic płacić?

  Wykupując cykliczny abonament w wysokości 59 zł brutto miesięcznie (lub 12 funtów) zgadzasz się na to, że jeśli się nie wyrejestrujesz, to od tej pory automatycznie pobierane będzie miesięczne czesne za naukę. Wyrejestrować możesz się w dowolnym momencie. Poza wyjątkowymi okolicznościami jak kradzież karty nie zwracamy jednak raz wpłaconych środków.

 • Jak się anulować subskrypcję?

  Bezproblemowo anulować subskrypcję można w profilu ucznia, w zakładce płatności.

 • Anulowałem subskrypcję, ale dalej mogę zalogować się do Mojego Profilu?

  Tak, anulacja subskrypcji oznacza, że nie pobieramy już od Ciebie opłat, a dostęp do lekcji został zablokowany. Z opcji tej korzystają Ambasadorzy Speakingo, czy uczniowie, którzy nauczyli się już świetnie mówić po angielsku lub przynajmniej na razie nie mają nadmiaru na naukę. Nadal jednak masz wtedy dostęp do swojego profilu, w którym możesz reaktywować konto ponownie aktywując subskrypcję w formularzu rejestracyjnym, robiąc jednorazową opłatę lub wpisując kod dostępu z kuponu.

 • Anulowałem subskrypcję, ale czasami nadal otrzymuję informacje o promocjach?

  Tak, zakładamy, że po chwilowym natłoku zajęć będziesz chciała do nas powrócić i uczyć się dalej, dlatego czasami przypominamy się oraz informujemy o ewentualnych promocjach. Jeśli nie chcesz otrzymywać tych maili, wystarczy wypisać się podążając za linkiem na dole emaila lub pisząc do nas.

 • Co zrobić, żeby całkowicie zlikwidować swój profil.

  W tym celu należy napisać do nas, wszystkie Twoje dane zostaną wówczas skasowane z systemu. Nie ma przeciwwskazań, żeby później założyć nowe konto, jednak skorzystanie z promocji dla nowych użytkowników nie będzie jednak możliwe. Utracisz również zapis swoich postępów w nauce języka angielskiego ze Speakingo.

 • Czy Ambasadorowie muszą płacić podatek od otrzymywanych bonusów?

  Jeśli mieszkasz w UK, o czym wnosimy po tym, że zarejestrowałeś brytyjskie konto w funtach, zgodnie z przyjaznym człowiekowi brytyjskim prawem zgłaszać takie bonusy musisz jeśli ich wielkość przekroczy £ 2500( pkt.8) czyli byłby to bonus od 1000 poleconych uczniów! Jeśli tak czy owak jesteś, prowadzisz swoją firmę (jesteś self-employed), wtedy należałoby je ująć w przychodzie.

  W Polsce osoby otrzymujący nagrody związane ze sprzedażą premiową, których jednorazowa wartość nie przekracza 760zł – czyli do 76 poleconych w ciągu miesiąca – również są zwolnieni z obowiązku rozliczania się z nich z fiskusem (art. 21 ust. 1 pkt 68 i 68a Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

  Powyżej tej kwoty mają obowiązek do końca stycznia złożyć deklarację roczną PIT-8AR o zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych. Jeśli zajdzie taka okoliczność, wystawimy Ci również PIT 8C i serdecznie pogratulujemy.

  Natomiast osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą (jeśli np. jesteś nauczycielem angielskiego prowadzącym własną firmę), osoby prawne (spółki kapitałowe, szkoły wyższe, stowarzyszenia, fundacje) czy jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej (różne spółki czy partie polityczne), muszą wykazać w swoich rozliczeniach z Urzędem Skarbowym i opodatkować ten dodatkowy przychód bez względu na jego wielkość. Oczywiście wtedy również z przyjemnością wystawimy i wyślemy mailem PIT 8C.

 • Czy jako ambasador mogę podać konto w euro lub funtach?

  Tak, nie ma problemu. Zamiast 10PLN od ucznia otrzymasz wtedy na wskazane konto 2 funty brytyjskie lub 2 euro.

 • Nasza fundacja nie ma karty płatniczej, czy możemy nadal zostać Ambasadorem?

  To nie problem. Wystarczy się zarejestrować by za subskrypcje pozyskane za pomocą utworzonego podczas rejestracji ambasadorskiego logina polecać uczniów i dostawać bonus. Speakingo przelewa środki na podane przez Ciebie lub Twoją organizację ambasadorskie konto. Nie musi to być też to samo konto, z którego opłacane były lekcje (o ile były).

  Nie wnikamy w to, do kogo ono należy, dlatego ile środków taka akcja fundrisingowa pozyskała sprawdzić można w profilu danego ambasadora lub w biurze organizacji, którą reprezentuje.

 • Co to są te kupony?

  Kupon to kod dostępu przedłużający możliwość uczenia się ze Speakingo na określony czasu. Kupony można kupić w ramach różnych promocji czy zamówień hurtowych dla firm i szkół językowych.

 • Mój kod z kuponu nie działa?

  Kody ważne są przez rok od chwili nabycia. Jeśli kod jest nowy, sprawdź czy nie masz włączonego Caps Locka (przycisk z lewej strony klawiatury zmieniający wszystko na duże litery) podczas wpisywania kodu. Jeśli to nadal nie pomaga napisz do nas podając niedziałający kod a znajdziemy rozwiązanie.

 • Czy jesteście płatnikiem VAT?

  Tak, jesteśmy płatnikiem VAT nr 256 3549 84 zarejestrowanym w systemie VAT MOSS. W cenie kursu zawarta jest stawka VAT, zgodnie z nowymi regulacjami Unii Europejskiej stosowna dla kraju z którego pochodzi użytkownik (Polska 23%, UK 20% itd.).

 • Czy wystawiacie faktury VAT?

  Tak, na życzenie wystawiamy faktury VAT i wysyłamy drogą elektroniczną. Należy w tej sprawie napisać do nas podając niezbędne do wystawienia faktury dane.

 • Co to jest Metoda Bezpośrednia?

  Dydaktyka Speakingo osadzona jest na Metodzie Bezpośredniej. Polega głównie na rozmawianiu, odpowiadaniu na zadane pytania całymi, wyuczonymi zdaniami, przez uczeń nie ma oporów przed mówieniem – zamiast myśleć jakiego czasu użyć po prostu odpowiada. Jednym z popularnych kursów opartych na tej metodzie jest przestarzała już dziś metoda Callana – jej autor w swoim testamencie zabronił dokonywać jakichkolwiek zmian w swoim podręczniku, a język bez przerwy przecież ewoluuje. W naszej metodzie zawarte jest współczesne słownictwo (stosowane w e-mailach, smsach), a gramatyka zdań nie brzmi jak konwersacje z czarno-białego filmu. Dodatkowo korzystamy z nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy, dzięki czemu możesz uczyć się nie tylko taniej, ale gdzie i kiedy chcesz.

 • Nic nie słyszę?

  Sprawdź, czy filmik odtwarzający się na stronie głównej (lub coś z YouTuba) ma dźwięk. Jeśli nie sprawdź czy nie masz wyciszonego dźwięku w swoim komputerze (głośniczek w prawym rogu dolnego paska w Windowsie).

  Jeśli dźwięk nagle przestał działać, warto zamknąć i ponownie otworzyć przeglądarkę, lub wręcz zrestartować komputer. Przy wolnym internecie nagrania mogą zacinać się lub odtwarzać z opóźnieniem, podobnie będzie z udzielonymi odpowiedziami. Wystarczy wtedy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i dać komputerowi trochę więcej czasu na ściągnięcie danych (przewijanie pytań jedynie pogorszy sytuację).

 • Lektor zadaje złe pytanie?

  Przy zmianie części lekcji lub szybkim przewijaniu pytań może zdarzyć się, że łącze internetowe nie nadąży i Speakingo zada nieaktualne pytanie. Po prostu je zignoruj i kontynuuj naukę.

 • Speakingo mnie nie słyszy?

  Przede wszystkim sprawdź, czy korzystasz z przeglądarki Chrome na komputerze stacjonarnym lub laptopie, albo na telefonie z Androidem (czyli nie na iphonie).

  Drugim popularnym problemem jest słaby internet. Spróbuj może zadzwonić na Skype’a do babci, na pewno się ucieszy, a Ty będziesz wiedzieć czy przypadkiem nie w tym problem. Jeśli babcia Cię nie usłyszy – a widzisz że aparat słuchowy założyła – to musisz sprawdzić w ustawieniach swojego komputera dlaczego nie działa Ci mikrofon– w systemie Windows będzie to rejestrator dźwięku w Akcesoriach w Menu Start.

  Po trzecie zwróć uwagę podczas lekcji, czy miga ikonka mikrofonu gdy mówisz – czasami myślimy że włączamy mikrofon, a go właśnie kliknięciem wyłączyliśmy i na odwrót:

  esol english speech recognition

  Zawsze warto też zainstalować najnowszą wersję przeglądarki i zrestartować komputer.

  Jeśli mimo to mikrofon nie działa, prawdopodobnie problem jest z którąś z zainstalowanych przez Ciebie, dodatkowych wtyczek do przeglądarki Chrome, które blokują korzystanie z kamerki internetowej oraz mikrofonu. Są to zwykle wtyczki VPN, ale tak naprawdę każda inna wtyczka mogła zablokować korzystanie z mikrofonu.

  Aby to sprawdzić kliknij w kłódkę przy adresie witryny (w lewym górnym rogu przeglądarki, tam gdzie się wpisuje adres strony np. www.speakingo.com ), a później w odnośnik „ustawienia witryn” (Site Settings).

  kurs języka angielskiego online mikrofon nie działa faq

  Przy mikrofonie nie może być ustawiona opcja „blokuj”. Jeśli możesz to zmień na „zezwól” lub „pytaj” (wtedy za każdym razem będzie pytać czy zezwolić, zwykle to jest domyślna opcja).

  kurs języka angielskiego online mikrofon nie działa faq

  Jeśli okaże się natomiast, że tutaj nie możesz nic zmienić znaczy to właśnie, że któraś z wtyczek zablokowała możliwość zmian. Popularnym winowajcą jest tu na przykład wtyczka „Private Internet Access”, ale może to być wiele innych.
  Najwygodniej jest wejść teraz wejść w ustawienia wtyczek (Extensions) w lewym menu ustawień przeglądarki Chrome, które właśnie otwarliśmy:

  kurs języka angielskiego online mikrofon nie działa faq

  lub klikając w ikonkę puzzla obok Twojego zdjęcia po prawej stronie paska głównego, a następnie w „zarządzaj rozszerzeniami”.

  kurs języka angielskiego online mikrofon nie działa faq

  Jeśli nie pamiętasz, która z zainstalowanych przez Ciebie dodatkowych wtyczek może powodować problem, najprościej na chwilę wyłączyć wszystkie wtyczki  – wystarczy przesunąć niebieski suwak tak, żeby zrobił się szary (nie trzeba od razu ich usuwać, chociaż być może to dobra okazja na małe porządki!).

  kurs języka angielskiego online mikrofon nie działa faq

  Następnie sprawdź czy Speakingo „działa”. Jeśli możesz teraz korzystać ze strony to znaczy, że to któraś z tych wtyczek uniemożliwiła korzystanie ze strony. Aby wykryć wtyczkę winowajcę teraz po prostu należy włączać po kolei wtyczkę po wtyczce i sprawdzać czy Speakingo nadal działa. W ten sposób zobaczysz, która z nich zaburza działanie.

  A jeśli mimo wyłączenia wtyczek nadal nie działa to wtedy problem leży gdzie indziej, ale to już musisz chyba poprosić kogoś, żeby naprawił Ci komputer…

 • Jakie są wymagania sprzętowe by skorzystać z serwisu?

  Aby korzystać z serwisu Speakingo wymagany jest sprawny komputer stacjonarny lub laptop z mikrofonem i głośnikami oraz zainstalowaną przeglądarką Chrome. Inne przeglądarki pracują nad rozwinięciem sprawnej technologii rozpoznawania mowy, ale z naszej nowoczesnej strony na dzień dzisiejszy da się korzystać jedynie za pomocą Chroma (gdy tylko konkurencja ich dogoni, nie ma przeciwwskazań z naszej strony by używać również innych przeglądarek – Firefox jest na dobrej drodze). Dlatego jeśli nie masz najpopularniejszej w internecie przeglądarki Chrome, możesz ściągnąć ją za darmo ze strony producenta

  Strona działa również w przeglądarkach Chrome zainstalowanych na telefonach komórkowych używających systemu operacyjnego Android (wersje nowsze niż rok 2016). Na dzień dzisiejszy Chrome na telefonach iPhone korzysta z silnika Safari, więc nie jest to możliwe.

  Firmy rozwijają technologię rozpoznawania mowy, więc w chwili gdy to czytasz być może rozpoznawanie mowy zostało już wprowadzone na Twoim urządzeniu – podczas rejestracji sprawdzimy czy Twoje urządzenie działa i poinformujemy zgodnie ze swoim stanem wiedzy.

  W razie problemów technicznych zawsze możesz zrezygnować bezpłatnie podczas darmowego okresu próbnego, lub zacząć korzystać z innego urządzenia (np. komputera stacjonarnego w domu zamiast komórki).

 • Dlaczego speaker mówi tak szybko?

  Lektor mówi w normalnym tempie, oczywiście na początku trudno jest zrozumieć zdania w obcym języku – gdybyśmy go znali, nie musielibyśmy przecież się go uczyć. Po kilku powtórzeniach wszystko stanie się jasne, a zdrowe tempo powtórek zagwarantuje szybkie przyswojenie dużej ilości materiału.

 • Czy wystawiacie certyfikaty ukończenia kursu?

  Nie wystawiamy certyfikatów ukończenia kursu, gdy jednak nauczysz się angielskiego z nami, bez problemu zdasz każdy egzamin jaki zapragniesz!

 • Jak zainstalować kurs języka angielskiego online jako aplikację na telefonie?

  Aby kurs Speakingo pokazał się jako wygodna ikonka na pulpicie Twojego telefonu (z Androidem), kliknij w trzy kropeczki w prawym górnym rogu swojej przeglądarki Chrome:

  angielski speakingo

  Następnie wybierz opcję „Dodaj do ekranu głównego”:

  angielski speakingo

  To wszystko! Na ekranie telefonu pojawi się ikona Speakingo. Możesz teraz uczyć się zarówno na komputerze jak i telefonie!

 • Nie ma tu odpowiedzi na moje pytanie?

  W takim przypadku polecamy zajrzeć do Warunków korzystania ze Speakingo lub na bloga Speakingo. Jeśli to nie pomoże, napisz do nas.

Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

(Szczegóły po rejestracji do serwisu.)

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)