Jak wygląda nauka angielskiego na kursie online

Jak wygląda nauka języka angielskiego na kursie online Speakingo?

Dowiedz się krok po kroku jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo i dlaczego warto wypróbować akurat ten internetowy kurs języka angielskiego.


O tym jak wygląda nauka języka angielskiego na kursie online i aplikacji mobilnej Speakingo osobiście opowiadam również na kanale Angielski Speakingo na YouTube:

…do którego oczywiście również serdecznie zapraszam!

A poniżej wersja dla tych, którzy wolą literki! 🙂

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Do nauki języka nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać!

Jednak gdy zaczynamy się uczyć może pojawić się zniechęcenie (bo przecież nie lenistwo!) i wtedy warto przypominać sobie że:

Pytanie nie brzmi tak naprawdę czy warto uczyć się języka angielskiego, ale jak najszybciej się go można nauczyć!

Jak skutecznie zniechęcić się do nauki języka angielskiego? xD
Patrz również: 10 sposobów jak skutecznie zniechęcić się do nauki j. angielskiego? xD

Jak uczyć się języka angielskiego przez internet?

Generalnie języka angielskiego można uczyć się z nauczycielem, czy to w szkole czy na korepetycjach. Taka nauka oczywiście ma swoje zalety, jednak zawsze będzie stosunkowo droga. Co więcej nie daje nam elastyczności, musimy dojeżdżać na lekcje, które często z tego powodu przepadają.

Nie ma tego problemu w przypadku nauki języka angielskiego na platformach elearningowych. Możemy uczyć się kiedy chcemy i jak długo chcemy. Tu jednak z drugiej strony często przesuwamy myszką obrazki czy uzupełniamy luki na ekranie, ćwiczymy gramatykę i słówka, ale gdy trzeba coś powiedzieć… okazuje się że znamy angielski tylko oczami, a nie gardłem.

Z tego względu bardzo trudno jest nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu. Nie znaczy jednak, że jest to niemożliwe!

angielskie konwersacje online
Patrz również: Angielskie konwersacje online – bo nikt nie nauczył się jeździć na rowerze z książki!

Jak wygląda nauka na kursie języka angielskiego online Speakingo?

Kurs języka angielskiego online Speakingo jest zupełnie inny niż to, co przyzwyczailiśmy się widzieć w internecie. Dzięki merytorycznej i praktycznej wiedzy nauczycielskiej z jednej strony, a zastosowaniu nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy z drugiej, dr Grzegorz Kuśnierz stworzył platformę e-learningową Speakingo, która w błyskawicznym tempie zdobywa serca internautów.

Dlaczego tak się dzieje?

angielski nie nauczy sie sam, the times polska
Patrz również: Angielski nie nauczy się sam [wywiad z Times Polska z założycielem Speakingo dr Grzegorzem Kuśnierzem]

Nauka poprzez rozmowę… z komputerem!

Koniec z oporami przed mówieniem!

Co z tego, że znamy wszystkie te regułki gramatyczne, gdy w rzeczywistej sytuacji komunikacyjnej słowa nie chcą nam przejść przez gardło?

Chociaż mało kto o tym mówi, najskuteczniejszą metodą nauki jest uczenie się całych fraz i zdań. Dzięki temu budujemy nawyk mówienia, a nie zastanawiania się nad tym jak coś powiedzieć!

Ale samo mówienie do siebie może skończyć się tym, że jedynie utrwalimy błędne konstrukcje i zawsze będziemy „Kali mówić”. Potrzebujemy poprawnych wzorców i kogoś, kto będzie nas poprawiał.

Zwykle tym kimś jest nauczyciel, natomiast na kursie angielskiego online jest to… komputer, z którym rozmowa nie jest już dziś oznaką szaleństwa lecz inteligencji!

Dzięki technologii rozpoznawania mowy Speakingo rozumie co do niego mówimy, chwali nas lub w razie potrzeby poprawia. Taka nauka jest nie tylko skuteczna, ale tez bezstresowa i przyjemna!

Speakingo opinie Grzegorz Kuśnierz
Patrz również: Językowe rozmówki z komputerem [wywiad z dr Kuśnierzem o nauce angielskiego na Speakingo]

Aplikacja na telefon do nauki języka angielskiego

Wolisz korzystać z telefonu niż z komputera PC?

Nie ma problemu!

Kurs angielskiego Speakingo możesz pobrać również na iPhona z App Store lub na Androida z Google Play.

Na tym samym koncie możesz uczyć się zarówno na komputerze stacjonarnym jak i na telefonie!

aplikacja speakingo na telefon do nauki języka angielskiego, dr grzegorz kusnierz, greg kay
Patrz również: Aplikacja na telefon do nauki języka angielskiego.

Metoda Bezpośrednia i gramatyka

Ale czy od samych rozmów można nauczyć się poprawnie mówić?

Nie tylko można, ale jest to najskuteczniejsza metoda nauki angielskiego!

Kurs języka angielskiego Speakingo zbudowany jest na bazie tak zwanej Metody Bezpośredniej, której najpopularniejszym przedstawicielem jest Metoda Callana.

W skrócie: wbrew temu co by się nam mogło wydawać, nie jest wcale tak, że słowa to cegły, a gramatyka to zaprawa i musimy mieć jedno i drugie by wymurować ścianę naszej komunikacji. Okazuje się, że mówimy całymi „blokami”, frazami, w których zlepione są już słowa z gramatyką. Pozwala to nie tylko szybciej nauczyć się mówić, ale na dodatek mówić poprawnie!

Tak właśnie uczą się dzieci i nie ma większego sensu zbytnio przejmować się teorią gramatyki, tylko trzeba ćwiczyć ją w praktyce!

W ponad 2500 zdań ujętych w programie dydaktycznym kursu języka angielskiego online Speakingo ujęta została cała gramatyka jakiej kiedykolwiek moglibyśmy potrzebować. Nie uczysz się tam jednak regułek (o nich z ciekawości możesz oczywiście zawsze doczytać sobie na blogu Speakingo), ale od razu uczysz się stosować je w praktyce!

Sposób nauki języka angielskiego o którym nikt nie mówi
Patrz również: Sposób nauki języka angielskiego o którym nikt nie mówi.

2000 najpopularniejszych angielskich słów

Kiedy ostatnio powiedziałaś „polimorficzny” czy użyłeś słowa „ambiwalentność”?

Język angielski posiada setki tysięcy słów, ale nawet Anglicy na co dzień używają tylko ułamka z nich. Okazuje się, że znając jedynie 2000 słów jesteśmy w stanie zrozumieć około 90% konwersacji w języku angielskim.

W zdaniach kursu Speakingo zawartych jest 2000 najważniejszych angielskich słów. Autorska lista powstała na bazie komputerowych statystyk użycia słów w internecie, tradycyjnego korpusu Basic English, na którym oparta jest na przykład Simple Wikipedia, oraz języka medialnego VOA English.

Co najważniejsze lista 2000 najpopularniejszych angielskich słów Speakingo (którą pobrać możesz sobie do wydrukowania po rejestracji) jest nowa i aktualna, zawiera też wiele popularnych skrótów i słów, których rzeczywiście będziesz potrzebować!

Jak więc zacząć naukę angielskiego na kursie online Speakingo?

Lista 2000 najpopularniejszych angielskich słów
Patrz również: Lista 2000 najpopularniejszych angielskich słów Speakingo.

Profil ucznia – wybór poziomu zaawansowania (A1-C2)

Najpierw oczywiście trzeba się zarejestrować, podać swój email lub zarejestrować się przez Facebooka. Trzask prask i po krzyku!

W ten sposób otrzymujesz darmowy tydzień na wypróbowanie. Dodatkowo – bez względu na to czy później zapragniesz opłacić dalszą naukę czy nie – zaczniesz dostawać newsletter z nowościami na blogu Speakingo, co pozwoli utrzymać Ci tak ważną ciągłość nauki.

W Profilu Ucznia – czyli ta strona z dziewczynami powiewającymi angielską flagą nad morzem – przede wszystkim możesz wybrać swój poziom zaawansowania.

profil ucznia, kurs języka angielskiego online speakingo

Do dyspozycji masz 6 poziomów zaawansowania, od początkującego A1 po zaawansowanego C2. Na każdym poziomie jest 10 lekcji. Każdy poziom odpowiada około rokowi nauki w szkole językowej, tak więc nie spodziewaj się, że przerobisz wszystko w weekend!

Ważne jest by powtórzyć każdą lekcję tyle razy, aż naprawdę ugruntuje Ci się w głowie, wtedy warto suwakiem zmienić lekcję na kolejną.

Możesz dopasować tu też poziom „czepliwości” rozpoznawania mowy, czyli jak restrykcyjnie Speakingo ma analizować to, co usłyszy. Polecam korzystać ze słuchawek, ponieważ hałas w tle może zniekształcać głos.

W Profilu Ucznia możesz też zmienić swoje dane (Moje Dane) czy wykupić dostęp do lekcji (Moje Płatności), albo kupić komuś kurs angielskiego online Speakingo w prezencie!

jak i od czego zacząć naukę języka angielskiego online na kursie speakingo
Patrz również: Pierwsza lekcja: Jak i od czego zacząć naukę języka angielskiego na kursie Speakingo?

Lekcje, ćwiczenia i powtórki

Każda lekcja na Speakingo składa się z 4 części. Każda część ma po ok 40 par zdań, jednak na początku, w okresie testowym jest to tylko 5 par zdań.

1. Wprowadzenie nowego materiału

W pierwszej części lekcji tylko słuchasz głosu Anglika, który wprowadza nowe konstrukcje gramatyczne i słówka w zdaniach. Oglądasz piękne zdjęcia, dzięki którym łatwiej przyjdzie Ci zapamiętać materiał. Jednocześnie śledzisz angielski tekst w napisach by oswoić się z pisownią oraz poznajesz karygodnie dosłowne, polskie tłumaczenie by dokładnie wiedzieć o co chodzi.

2. W drugiej części lekcji powtarzasz zdania z poprzednich lekcji

Komputer głosem native speakera zadaje Ci pytania z poprzednich lekcji. Ty klikasz w mikrofon na zdjęciu związanym z pytaniem i odpowiadasz. Aby oszczędzić Twój czas Speakingo odpytuje Cię tylko z tych zdań, z którymi masz jeszcze problem (to znaczy nie zostały udzielone trzy razy poprawne odpowiedzi na nie).

Jeśli odpowiesz (w miarę) poprawnie, usłyszysz pochwałę. Jeśli nie bardzo, native speaker poprawi Cię, to znaczy udzieli poprawnej odpowiedzi za Ciebie.

karygodne tlumaczenia angielsko polskie jezyka

3. Nauka zadawania pytań.

W trzeciej części uczysz się zadawać pytania, na które komputer odpowiada (jeśli dobrze je przeczytasz).

4. Powtórka świeżo wprowadzonego materiału

W czwartej części ćwiczysz zdania wprowadzone na początku tej lekcji.

Testy z angielskiego online

 • Nie wiesz od jakiego poziomu zacząć?
 • Chcesz śledzić swoje postępy?
 • Lubisz się sprawdzać?

Na kursie języka angielskiego online Speakingo do dyspozycji masz trzy rodzaje testów:

 1. Test z angielskiego online z jednego poziomu zaawansowania (A1-C2)
 2. Test z angielskiego online z całego materiału
 3. Test z angielskiego online z Twoich lekcji
Darmowy test online z języka angielskiego na kursie Speakingo.
Patrz również: Darmowy test online z języka angielskiego na kursie Speakingo.

Dyktanda online czyli nauka pisania po angielsku

Chociaż mówienie jest najważniejsze, dobrze jest też popracować nad swoją ortografią!

W tym celu możesz do woli robić sobie dyktanda online, to znaczy zapisywać zdania z kursu, a Speakingo sprawdzi, czy poprawnie je zapisałaś czy zapisałeś!

Dyktando z języka angielskiego online
Patrz również: Dyktando z języka angielskiego online na kursie Speakingo.

Zalety nauki angielskiego na kursie online Speakingo

 • Uczysz się mówić, używasz gardła, przełamujesz barierę w mówieniu, a nie tylko biernie patrzysz w ekran!
 • Uczysz się całych fraz, co jest dużo skuteczniejsze od wkuwania słówek i męczeniu gramatycznej teorii, których i tak potem nie sposób zastosować w praktyce!
 • Inteligentny moduł pamięta, na które pytania trzykrotnie usłyszał poprawną odpowiedź, nie męczy Cię więc materiałem, który już znasz.
 • Pytania w częściach powtórkowych dobrane są nie tyle losowo, co właśnie na podstawie poprawności usłyszanych na nie odpowiedzi.
 • W programie zawarta jest cała gramatyka do poziomu ponadmaturalnego.
 • Wykorzystywanych jest też 2000 najpopularniejszych angielskich słów, których znajomość pozwala zrozumieć 90% konwersacji.
 • Możesz do woli ćwiczyć swoją ortografię i pisownię na dyktandach.
 • Możesz monitorować swoje postępy na testach.
 • Korzystając z opartej na Metodzie Bezpośredniej dydaktyce Speakingo oszczędzasz swój cenny czas, a jednocześnie bez przeszkód i w przyjemny sposób poszerzasz swoją wiedzę!

modals in the past, queen elisabeth, speakingo

Czy wiesz już jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo i dlaczego warto wypróbować akurat ten internetowy kurs języka angielskiego? Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości, zadaj je śmiało w komentarzach!

Czy można za darmo wypróbować sobie jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo ?

Jak najbardziej!

Wystarczy zarejestrować się poniżej, by – za darmo i bez żadnych zobowiązań – wypróbować sobie przez tydzień jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo w praktyce!

Albo pobrać sobie aplikację Speakingo na telefon (Android, iPhone).

Ty z przyszłości podziękujesz sobie za tę decyzję!


Zobacz  jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!