angielski dla firm, business english

Język angielski dla firm nawet -50% taniej!

Kurs języka angielskiego online Speakingo posiada specjalną ofertę dla firm, w której przedsiębiorcy spodziewać mogą się poważnych zniżek i bonusów. Zobacz dlaczego warto się na to zdecydować i jak wygląda to w praktyce!


Z tego wpisu dowiesz się:

 1. Dlaczego angielski dla firm jest nie tylko świetnym, ale i opłacalnym pomysłem?
 2. Jak wygląda zdalna nauka angielskiego dla firm na kursie online Speakingo?

1. Język angielski dla firm

O sensowności nauczania języka angielskiego w swojej firmie nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Angielski jest międzynarodowym językiem komunikacji. Potrzebny jest jednak nie tylko w kontaktach z zagranicznymi kontrahentami, potrzebny jest również do właściwego rozwoju firmy na rynku krajowym. Większość nowości, innowacji i informacji znajdziemy w internecie po angielsku właśnie, a kto się nie rozwija, ten się cofa.

Angielski dla firm przynosi również wiele mniej oczywistych korzyści. Forbes wyszczególnia takie jak:

 • Poszerzenie bazy znajomych i partnerów biznesowych firmy. Jeśli mówimy wspólnym językiem nie jesteśmy już sobie tak bardzo obcy (czytaj: nieufni). Co więcej ucząc się języków obcych poznajemy również przy okazji różnice kulturowe, których zignorowanie może zaprzepaścić wiele intratnych okazji i doprowadzić do niepotrzebnych nieporozumień.
 • Dowiedziono, że osoby wielojęzyczne potrafią podejmować trafniejsze, bardziej racjonalne decyzje niż osoby nie znające żadnego języka obcego.
 • Znajomość angielskiego poszerza nie tylko horyzonty, ale też zdolności percepcyjne mózgu. Dzięki temu jesteśmy w stanie skuteczniej odfiltrować istotne sprawy od nieważnych, wyłapać fałszywe informacje, co jest szczególnie istotne na przykład podczas negocjacji handlowych.
 • Nauka języków obcych pozytywnie wpływa na pamięć, oraz z wiekiem chroni przed demencją i Alzheimerem. Dzięki temu łatwiej zapamiętujemy imiona ludzi, ceny towarów.
 • Rozwijamy umiejętność radzenia sobie z wykonywaniem kilku czynności naraz (multitasking).

Angielski dla firm jest sposobem wzbogacenia Twoich pracowników o wszystkie te pozytywne cechy, co z czasem zaprocentuje ich sprawniejszą pracą i lepszymi wynikami finansowymi firmy.

Zalet z nauki języka angielskiego jest tyle, że raczej myśleć można o tym jak się do niej zniechęcić! 🙂

Jak skutecznie zniechęcić się do nauki języka angielskiego? xD
Patrz również: 10 sposobów jak skutecznie zniechęcić się do nauki j. angielskiego? xD

Czy jednak aby na pewno wydawać na angielski firmowe pieniądze? Czy taka inwestycja się zwróci?

Czy szkolenie z języka angielskiego opłaca się firmie?

Jest to pytanie o tak zwane edukacyjne ROI (Return On Investment), czyli zwrot inwestycji.

Chociaż zmierzenie stopy zwrotu inwestycji w angielski dla firm nie jest proste, istnieją sposoby przeprowadzenia takiej oceny. Na przykład Anglicy wyliczyli, że ich gospodarka traci 3.5% PKB rocznie dlatego, że Brytyjczycy nie mówią w językach obcych. Bez wątpienia nieznajomość języka angielskiego – który jest językiem światowym, a Brytyjczycy radzą sobie z nim całkiem nieźle! – kosztuje dużo więcej!

Analitycy z Watson Towers zmierzyli natomiast, że firmy, które świetnie komunikowały się po angielsku osiągały aż 47% lepsze wyniki, niż przedsiębiorstwa, w których komunikacja była na słabym poziomie. Nie ma wątpliwości, że im lepiej znają język angielski, tym lepsze wyniki finansowe osiągają poszczególne jednostki, firmy oraz gospodarki całych krajów.

Pozapłacowe świadczenia pracownicze są również sprytnym sposobem pozyskania i zatrzymania najlepszych pracowników w firmie. Na przykład według badań agencji rekrutacyjnej Grafton aż 22% procent pracowników zgodziłoby się na niższą wypłatę w zamian za ciekawsze świadczenia pozapłacowe. Dla 86,6% z nich to właśnie możliwość rozwoju są najważniejszą kwestią przy wyborze firmy (na przykład prestiż firmy kluczowy jest tylko dla 22.9% ankietowanych).

Angielski dla firm wydaje się być tu najlepszym rozwiązaniem: aż 92% pracowników uważa, że nauka języka angielskiego jest ważna dla ich rozwoju zawodowego. Co więcej tylko 7% z nich jest zdania, że ich poziom znajomości języka angielskiego jest zadawalający1.

Szczególnie natomiast w firmach pracujących w międzynarodowych zespołach, koszt czasu straconego na nieporozumienia i nieprecyzyjne instrukcje znacznie przewyższa koszt szkoleń z języka angielskiego.

Pracownicy jednej z firm, w których zorganizowano kurs języka angielskiego wyliczyli, że każdy z uczestników szkolenia zaczął oszczędzać aż 25 minut dziennie na edycji i pisaniu po angielsku emaili, listów i dokumentów.

Więcej na temat zwrotu inwestycji (ROI) na szkolenia z angielskiego dla firm w osobnym wpisie poniżej:

kursy językowe dla firm, angielski online, kursy online, biznesowy angielski, nauka, roi
Patrz również: Kursy językowe dla firm: Jaki jest ROI z nauki angielskiego, czyli czy opłaca mi się taka inwestycja?

Język angielski online dla firm

Pozostaje pytanie: jaki kurs języka angielskiego dla firm wybrać?

Generalnie kursy języka angielskiego można podzielić na dwie główne kategorie: z żywym człowiekiem oraz na internetowej platformie edukacyjnej.

Język angielski dla firm z lektorem

Język angielski dla firm z żywym człowiekiem zawsze będzie droższym rozwiązaniem. Zakładając, że trafimy na dobrego nauczyciela lekcje takie potrafią dobrze zmotywować do nauki. Jeśli praca jest w niewielkich grupach (do 6 osób) jest również szansa, że taki nauczyciel zmusi pracowników do mówienia po angielsku. Dodatkowo lekcje z native speakerem pomogą obyć się w kontakcie z ludźmi z zagranicy (chociaż nauka z native speakerami również ma swoje wady).

Lekcje z lektorem muszą odbywać się w określonych godzinach – co może być jednocześnie zaletą jak i wadą

Szkolenie pracownicze online dla firm z języka angielskiego
Patrz również: Szkolenie pracownicze online dla firm z języka angielskiego.

Angielski dla firm na platformach elearningowych

Istnieje również wiele platform elearningowych, na których uczyć się można niemal wszystkiego, szczególnie zaś języka angielskiego.

Sporym plusem takiego rozwiązania jest jego stosunkowo niewielka cena, szczególnie w przypadku dużych firm pragnących nauczyć angielskiego wielu pracowników.

Zdecydowaną zaletą nauki angielskiego na platformach internetowych jest pełna elastyczność – można uczyć się o dowolnej porze dnia i nocy, nie ma problemu z przepadającymi, odwołanymi lekcjami.

Wadą nauki angielskiego na platformach online jest natomiast to, że zwykle skutkują jedynie bierną znajomością języka angielskiego. W teorii nauczyliśmy się może nowych słówek czy struktur gramatycznych, ale gdy praktycznie trzeba coś powiedzieć, słowa nie chcą przejść nam przez gardło

Chwalebnym wyjątkiem jest tu platforma do nauki języka angielskiego online Speakingo, który uczy poprzez rozmowę właśnie!

internetowy angielski
Patrz również: Czy nauka języka angielskiego przez internet może się udać?

2. Dlaczego akurat kurs języka angielskiego online dla firm Speakingo?

Problemem większości Polaków uczących się języka angielskiego nie jest gramatyka ani słówka, ale opory, wręcz lęk przed mówieniem. Jest to szczególnie uciążliwe w sektorze usług, gdzie pracownicy powinni być w stanie przeprowadzić swobodną rozmowę z zagranicznym klientem – a nie zdać test z językoznawstwa teoretycznego!

Nie znaczy to jednak, że trzeba z góry skreślić wszystkie platformy online!

Na kursie języka angielskiego online Speakingo, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy program rozumie ucznia, chwali albo poprawia.

Dydaktyka ułożona została natomiast nie przez informatyków lecz przez doktora filologii angielskiej – opiera się na Metodzie Bezpośredniej (jej znanym przedstawicielem jest np. metoda Callana) i zawiera całą potrzebną nam gramatykę oraz autorską listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów, których znajomość pozwala zrozumieć 90% konwersacji.

Kurs dostępny jest na wszystkich poziomach zaawansowania – od zera do bohatera!

Jak wygląda nauka języka angielskiego na e-platformie Speakingo?

Nauka na platformie elearningowej Speakingo jest jednak prosta i przyjemna – jak dziecko po prostu rozmawiamy z komputerem lub telefonem, który nas chwali lub w razie potrzeby poprawia, a potrzebne struktury i słownictwo „same” wchodzą nam do głowy!

A co najważniejsze – od samego początku wyrabiamy sobie nawyk myślenia i swobodnego mówienia po angielsku!

Kurs obejmuje poziomy zaawansowania od początkującego A1, po poziom zaawansowany C2. Każdy z poziomów odpowiada rokowi nauki w szkole językowej i podzielony jest na dziesięć lekcji.

Lekcja angielskiego na Speakingo składa się z czterech części

 

1. Wprowadzenie nowego materiału.

W pierwszej części lekcji uczeń tylko słucha głosu Anglika, który wprowadza nowy materiał czyli około 40 pytań i odpowiedzi. Jednocześnie śledzi angielski tekst w napisach by oswoić się z pisownią oraz poznać tłumaczenie.

2. W drugiej części lekcji po usłyszeniu pytania, uczeń musi na głos udzielić odpowiedzi

Komputer głosem native speakera zadaje uczniowi pytania z poprzednich lekcji. Jeśli odpowie poprawnie usłyszy pochwałę. Jeśli nie bardzo, native speaker udzieli poprawnej odpowiedzi za niego.

3. Nauka zadawania pytań.

W trzeciej części uczymy się zadawać pytania, na które komputer odpowiada (jeśli zostaną poprawnie przeczytane przez ucznia).

W drugiej i trzeciej części lekcji inteligentny moduł sprytnie podsuwa tylko te pytania, które uczeń potrzebuje jeszcze przećwiczyć. Jeśli trzykrotnie usłyszy zdanie poprawnie, znika ono z powtórkowych części lekcji.

4. Powtórka świeżo wprowadzonego materiału

W czwartej części powtarzamy zdania wprowadzone po raz pierwszy na początku tej lekcji. Zasadniczo wygląda to tak samo jak powtórka w drugiej części lekcji. Ponieważ jednak jest to nowy materiał, tym razem do pomocy uczeń ma jeszcze napisy, zamiast udzielać odpowiedzi z pamięci.

angielski dla firm i biznesu w londynie

Nauka języka angielskiego ze Speakingo jest skuteczna ponieważ:

 • Uczymy się mówić używając gardła, przełamujemy barierę w mówieniu, a nie tylko biernie patrzymy w ekran!
 • Uczymy się całych fraz, co jest dużo skuteczniejsze od wkuwania słówek i męczeniu gramatycznej teorii, których i tak potem nie sposób zastosować w praktyce!
 • Inteligentny moduł pamięta, na które pytania trzykrotnie usłyszał poprawną odpowiedź, nie męczy więc cznia materiałem, który już opanował.
 • Pytania w częściach powtórkowych dobrane są nie tyle losowo, co właśnie na podstawie poprawności usłyszanych na nie odpowiedzi.
 • W programie zawarta jest cała gramatyka do poziomu ponadmaturalnego.
 • Wykorzystywanych jest też 2000 najpopularniejszych angielskich słów, których znajomość pozwala zrozumieć 90% konwersacji.
 • Można do woli ćwiczyć swoją ortografię i pisownię na dyktandach.
 • Można sprawdzać swoje postępy na testach.
 • Korzystając z opartej na Metodzie Bezpośredniej dydaktyce Speakingo oszczędzasz swój cenny czas, a jednocześnie bez przeszkód i w przyjemny sposób poszerzasz swoją wiedzę!

Więcej informacji na temat samej metody znaleźć można tutaj:

Panel HR dla firm szkolących pracowników na platformie Speakingo

Platforma edukacyjna Speakingo jest przyjemna w obsłudze nie tylko dla uczniów, lecz również dla firm i działu HR, który chce monitorować postępy swoich pracowników.

Pracownicy działu HR czy zarząd firmy może mieć wgląd w postępy swoich pracowników za pomocą specjalnego Panelu HR.

Jak wygląda to w praktyce?

Logowanie do Panelu HR

Odpowiedzialny za szkolenia pracownik firmy otrzymuje od Speakingo specjalne uprawnienia, dzięki którym może zalogować się do panelu administracyjnego portalu.

Wygląda on tak:

język Angielski dla firm, panel

Po kliknięciu w przycisk „View” (zobacz) pracownik działu HR uzyskuje dostęp do indywidualnych statystyk każdego z pracowników swojej firmy, jak również wyniki całej grupy.

Znajdziemy tam takie informacje jak:

 • Ilość wyuczonych (zaliczonych trzykrotnie) par zdań
 • Ilość zdań, które wymagają doszlifowania
 • Ilość wszystkich udzielonych poprawnych odpowiedzi

Oraz wyniki z dyktanda:

 • Ilość zaliczonych (3x) zdań w dyktandach
 • Ilość zdań, w których pojawiły się błędy ortograficzne
 • Wszystkie poprawnie zapisane zdania w dyktandach

W statykach indywidualnych każdego ucznia z osobna zobaczyć można również:

[Polecam zachęcić pracowników do zrobienia sobie testu na początku nauki!]

Dzięki temu kadra kierownicza ma pełną kontrolę nad postępami swoich pracowników na kursie języka angielskiego dla firm Speakingo!

Rejestracja pracowników przez dedykowaną stronę

Pracownik działu HR znajdzie w Panelu HR indywidualny link firmy , za pomocą którego pracownicy powinni się zarejestrować na Speakingo. Link przekieruje ich na specjalną, dedykowaną stronę dla klientów biznesowych.

Wygląda ona podobnie do strony głównej kursu różni się tylko zdjęciem. Poza tym wszystko inne, jak i cała nauka wygląda tak samo przejrzyście jak w przypadku klientów indywidualnych.

Speakingo umożliwia również pracownikom z zagranicy (np. z Ukrainy, Hiszpanii itd.) naukę języka angielskiego w ich ojczystym języku (wybór flagi na zdjęciu poniżej).

Po rejestracji pracownicy mogą logować się w dowolnym miejscu portalu Speakingo, również za pomocą aplikacji na telefon.

Pracownicy również mają wgląd we wszystkie swoje (ale tylko swoje) statystyki po zalogowaniu do serwisu w Panelu Ucznia (strona z dziewczynami nad morzem z angielską flagą).

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymywać będą również średnio 3 razy w tygodniu Newsletter Speakingo z nowościami na blogu, co pomaga utrzymać ciągłość nauki!

Przykładowa oferta cenowa nauki angielskiego dla firm na platformie elearningowej Speakingo

Dla każdej firmy przygotowujemy indywidualną ofertę, w zależności od ilości pracowników, długości wykupionej nauki i tak dalej.

Orientacyjnie jednak możemy przyjrzeć się następującej kalkulacji dla 60 osobowej firmy, która przez rok chce szkolić swoich pracowników z języka angielskiego:

W przypadku zajęć z lektorem koszt firmy wygląda następująco:

 • 150zł za zajęcia * 8 zajęć w miesiącu * 12 miesięcy * 10 grup = 144 000 zł rocznie

Kurs języka angielskiego online Speakingo w ofercie dla indywidualnych uczniów kosztuje 299zł przy płatności jednorazowej za rok nauki.

W przypadku umowy B2B, przy dużym zamówieniu firma liczyć może na 50% zniżki.

Kalkulacja kosztu szkolenia z języka angielskiego online na platformie Speakingo

To znaczy, że w przypadku tej samej firmy byłoby to:

 • 149zł * 60 pracowników = 8 940 zł rocznie

Jest to ponad 16 razy taniej!

[Oczywiście kwotę można rozbić na raty.]

modals in the past, queen elisabeth, speakingo

Oferta rodzinna i miesiąc gratis!

 • W przypadku większych, lub dłuższych zamówień, oferujemy pakiet rodzinny dla pracowników – dodatkowy, bezpłatny dostęp do platformy dla żony, męża czy partnera/partnerki.
 • Również w przypadku zamówień na rok oferuję miesiąc gratis!
 • Zapraszam do kontaktu nawet jednoosobowe firmy, którym zaproponować możemy od 20% zniżki.

Szybki i konkretny kontakt z biurem obsługi klienta

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, śmiało wyślij zapytanie przez formularz kontaktowy, a zwykle tego samego dnia otrzymasz rzeczową i konkretną odpowiedź!

Jeśli natomiast chcesz przetestować „na własnej skórze” jak wygląda nauka na tym kursie języka angielskiego online, wystarczy że dwoma kliknięciami zarejestrujesz się poniżej, by za darmo i bez żadnych zobowiązań przetestować taki sposób nauki angielskiego online.

Możesz również zaproponować takie testowanie swoim pracownikom i zarządowi firmy!

Czy odpowiedziałem na wszystkie możliwe pytania na temat tego, jak wygląda oferta dla firm na kurs języka angielskiego online Speakingo? Zapraszam również do komentowania pod tekstem!


Zarejestruj się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni?


Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
angielski, verbs of senses
„Zmysłowe” verbs of senses

Verbs of senses to czasowniki, których używamy by powiedzieć co czujemy, widzimy lub słyszymy. Co ciekawe, w języku angielskim rządzą się one własnymi prawami, które warto poznać by nie popełnić nikomu nie potrzebnego błędu!

Czytaj dalej »
jak i od czego zacząć naukę języka angielskiego online na kursie speakingo
Jak i od czego zacząć naukę języka angielskiego?

Nawet najdalszą drogę zawsze trzeba zacząć od pierwszego kroku! W tym wpisie z nauczycielskiego doświadczenia dzielę się przemyśleniami o tym jak zacząć naukę języka angielskiego, żeby w końcu dotrzeć do upragnionego celu! Oraz jak wygląda pierwsza lekcja na kursie online Speakingo.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!