Szkolenie pracownicze online dla firm z języka angielskiego

Szkolenie pracownicze online dla firm z języka angielskiego

Poznaj 5 powodów dlaczego warto zainwestować w szkolenie pracownicze online dla firm z języka angielskiego.


Szkolenia pracownicze dla firm

Podnoszenie kwalifikacji pracowników, czyli tak zwane  szkolenia pracownicze są jednym z obowiązków nałożonych w Polsce na pracodawcę przez art. 94 pkt 6 k.p¹.

Jednak jeśli dobrze podejść do tematu szkoleń dla pracowników okazać się może, że nie jest to jedynie biurokratyczne utrudnienie życia i tak już wymęczonym przez system przedsiębiorcom, lecz może okazać się przedsięwzięciem, na którym wszyscy wygrywają.

Dobrze wykształcony i wyszkolony pracownik to skarb, który przyniesie firmie dużo więcej niż sam zarobi i nie bez powodu wszystkie firmy na całym świecie stale proponują swoim pracownikom szeroką gamę możliwości poszerzenia swoich kompetencji zawodowych.

Szkolenia pracownicze dla firm mogą sprowadzać się do umożliwienia zatrudnionym ukończenia szkoły czy studiów, mogą to być również kursy organizowane poza państwowym systemem edukacji. Mogą też być organizowane przez prywatne firmy szkoleniowe. Ważne, by pracownik był zadowolony, a firma zarobiła.

Tylko skąd wiedzieć, czy dane szkolenie pracownicze opłaca się Twojej firmie?

W tym celu wyliczyć można edukacyjne ROI czyli zwrot inwestycji na przykład w naukę języka angielskiego. Chociaż wiele z korzyści wymyka się ścisłej kwantyfikacji, są mocne dowody wskazujące na to, że szkolenia pracownicze, szczególnie z języka angielskiego przekładają się na zwiększone przychody firmy.

Więcej na ten temat we wpisie poniżej.

kursy językowe dla firm, angielski online, kursy online, biznesowy angielski, nauka, roi
Patrz również: Kursy językowe dla firm: Jaki jest ROI z nauki angielskiego, czyli czy opłaca mi się taka inwestycja?

5 powodów dlaczego warto zainwestować w szkolenia pracownicze z języka angielskiego

Według badań firmy Pearson aż 92% pracowników pragnie uczyć się języka angielskiego.

Z punktu widzenia firmy natomiast inwestycja w szkolenia pracownicze z języka angielskiego zaprocentuje lepszymi relacjami z klientami, która przekłada się na większą sprzedaż. Dodatkowo w przypadku międzynarodowych korporacji zminimalizuje zakres niepotrzebnych nieporozumień i czasochłonnych pomyłek.

Pożytek płynący z językowych szkoleń pracowniczych podzielić można¹ na następujących pięć obszarów.

1. Szkolenia pracownicze z języka angielskiego zwiększają wydajność pracy

Język jest kluczową kwestią w szeroko pojętej komunikacji. Bez niego nie da się udzielić precyzyjnych instrukcji, sporządzić przejrzystej dokumentacji, ani ich poprawnie zrozumieć. Nie da się wytłumaczyć zachodzących w firmie procesów ani opisać wytwarzanych produktów, o ich sprzedawaniu nie wspominając.

Liczy się nie tylko branżowe słownictwo, ale ogólna umiejętność porozumiewania się w języku anielskim, szczególnie świadomość różnic między polską a angielską gramatyką.

Szkolenia pracownicze pomagają również zatrzymać najlepszych pracowników. Szczególnie ambitni „milenialsi” (ludzie urodzeni po 2000 roku) uwielbiają podnosić swoje kompetencje, a język angielski jest jednym z ich ulubionych obszarów zainteresowań.

poziomy angielskiego, gospodarka kraju, ekonomia, patriotyzm
Patrz również: Wyższy poziom angielskiego to bogatsza gospodarka kraju!

2. Szkolenia pracownicze z języka angielskiego polepszają komunikację w zespołach

Jeśli pracujemy w międzynarodowych projektach komunikacja jest kluczem do budowania zaufania w zespołach roboczych. Brak kompetencji językowych i kulturowych (które często również poznaje się na kursach językowych) prowadzi do wielu czasochłonnych konfliktów i nieporozumień.

Dzięki szkoleniom pracowniczym z języka angielskiego komunikacja w zespołach staje się bardziej precyzyjna i wydajna, przez co czas zostaje wykorzystany w bardziej produktywny sposób. Zaoszczędzone w ten sposób roboczogodziny zwykle mają dużo większą wartość niż koszt kursu językowego, nie mówiąc już o zwiększonych przychodach z tytułu lepszych relacji z klientami i partnerami biznesowymi.

poziom komunikatywny angielski
Co? Mówisz że komunikacja to coś więcej niż „chcę ciasteczko”? Patrz również: Komunikatywny angielski… czyli jaki?

3. Szkolenia pracownicze z języka angielskiego rozwijają „global mindset”

Mindset to „nastawienie”, „sposób myślenia”, dosłownie „ustawienie umysłu”. „Globalny sposób myślenia” oznacza² skuteczne zarządzanie międzynarodowymi korporacjami, które możliwe jest dzięki znajomości różnych kultur i rynków. Absolutną podstawą takiej postawy jest oczywiście znajomość języka angielskiego, globalnego lingua franca.

Nauka języka obcego to nie tylko zapamiętywanie słówek i zakuwanie regułek gramatycznych. To świadomość tego jak ludzie z innych kultur myślą i zachowują się. Założenie, że wszyscy interpretują rzeczywistość i czują emocje tak samo jak my jest bardzo złudne, wręcz ryzykowne.

Chociażby tak prosta rzecz jak przytakiwanie i uważne słuchanie – Jako Polacy szacunek wyrażamy uważnie słuchając w skupieniu, co Amerykanie odebrać mogą jako wyraz milczącego sprzeciwu, ostracyzm. W ich kulturze trzeba cały czas przytakiwać…

Co ciekawe, jeśli nauczymy się języka obcego zaczynamy również przejrzyściej wyrażać się w swoim języku ojczystym w rozmowie z kimś, kto dopiero uczy się naszego języka.

komunukacja miedzykulturowa co anglik mówi
Patrz również: Komunikacja międzykulturowa: Co Anglik mówi a co tak naprawdę ma na myśli?

4. Szkolenia pracownicze z języka angielskiego zwiększają trafność podejmowanych decyzji

Czy wiesz, że gdy musimy podjąć decyzję myśląc w języku obcym, robimy to wolniej, lecz jest ona zwykle bardziej logiczna i trafna?

Badacze nie do końca wiedzą dlaczego tak się dzieje, niektórzy mówią, że wszystkie znane nam języki równocześnie „działają w tle” i pozwalają nam spojrzeć na sprawę z różnych perspektyw, ponieważ każdy język niesie ze sobą pewne podświadome tendencje i uprzedzenia. Na przykład myśląc po niemiecku będziemy bardziej zorganizowani, a po angielsku bardziej pewni siebie. Znajomość języka angielskiego jest więc istotnym elementem naszej inteligencji, w tym emocjonalnej.

Speakingo uczac sie angielskiego poprawiasz prace mozgu
Patrz również: 7 sposobów w jakie nauka angielskiego poprawia pracę Twojego mózgu.

5. Szkolenia pracownicze z języka angielskiego pozwalają zdobyć międzynarodowe rynki

Nie da się zbudować silnych relacji z zagranicznymi klientami, jeśli nie będziemy w stanie się z nimi skontaktować. Potrzebne jest myślenie strategiczne, na przykład podczas wchodzenia na nowy rynek wdrożenie zespołu, który płynnie posługuje się docelowym językiem.

Niestety samo przetłumaczenie strony www czy ulotek to za mało.

Aby rzeczywiście wywrzeć wrażenie na lokalnych rynkach musimy mieć przedstawicieli swojej firmy, którzy będą w stanie komunikować się z klientami – najlepiej w ich ojczystym języku, chociaż w większości europejskich krajów język angielski w zupełności do tego wystarcza.

praca z językiem angielskim
Patrz również: Praca z językiem angielskim jest lepiej płatna, a jakość życia wyższa.

Szkolenia pracownicze dla firm: stacjonarne czy online?

Skoro widzimy już wyraźnie, że warto w swojej firmie zorganizować szkolenie pracownicze z języka angielskiego, pozostaje pytanie czy lepiej wybrać formę stacjonarnych lekcji z lektorem, czy może wybrać kurs online na platformie elearningowej.

Jedna i druga opcja ma swoje wady i zalety.

Stacjonarne szkolenia pracownicze dla firm z lektorem

Zalety:

  • kontakt z żywym człowiekiem
  • budowanie zespołu
  • możliwość dopasowania programu do potrzeb firmy

Wady:

  • brak elastyczności czasowej
  • mało skuteczne dla nieśmiałych uczniów
  • wysoka cena

Szkolenia pracownicze online dla firm (e-learning)

Zalety:

  • indywidualna ścieżka rozwoju
  • elastyczna możliwość nauki 24/7
  • dużo korzystniejsza cena

Wady:

e nauka, Zalety i wady nauki przez internet
Patrz również: E-learning: Zalety i wady nauki online.

Szkolenie pracownicze online dla firm z języka angielskiego na kursie Speakingo

Bardzo ciekawą formę szkolenia pracowniczego dla firm z języka angielskiego oferuje platforma e-learningowa Speakingo.

Nauka polega na nim na rozmowie z komputerem lub telefonem. Zaawansowany technologicznie program rozumie ucznia, chwali lub w razie potrzeby poprawia. Cierpliwie, bez stresu.

W dydaktyce, ułożonej przez doktora filologii angielskiej zawarta jest cała potrzebna uczniom gramatyka oraz 2000 najpopularniejszych angielskich słów, których znajomość pozwala zrozumieć aż 90% konwersacji.

Z drugiej strony jest to kurs online, tak więc daje pełną elastyczność czasową, a jego koszt jest nieporównywalnie niższy niż w przypadku zajęć z żywym człowiekiem (firmy mogą spodziewać się znacznych zniżek przy wykupie pakietów pracowniczych).

język Angielski dla firm
Patrz również: Język angielski dla firm na Speakingo nawet 50% taniej!

Więcej na temat tej ciekawej metody nauki przeczytać można w wywiadach z jej autorem, dr Grzegorzem Kuśnierzem:

Albo po prostu zarejestruj się dwoma kliknięciami poniżej i – bez żadnych umów ani zobowiązań – przekonaj się sama lub sam, czy taka metoda nauki Cię przekonuje!


Wypróbuj kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


Czy wiesz już jakie szkolenie pracownicze online dla firm z języka angielskiego wybrać? Co sądzicie o kursach online dla pracowników? Podzielcie się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
angielskie idiomy z psami
Angielskie idiomy z psami

Angielskie idiomy to takie podstępne wyrażenia, które bardzo trudno zrozumieć, ponieważ słowa wydają się znaczyć zupełnie co innego, niż rozmówca próbuje nam powiedzieć. Dlatego nauka angielskich idiomów jest tak ważna. Dziś poznamy angielskie idiomy z psami.

Czytaj dalej »
zalety i wady zakupów online
Zalety i wady zakupów online

Coraz więcej sklepów przenosi się do internetu. Shopping online oferuje niższą cenę, darmową wysyłkę. Nie zawsze jednak sytuacja jest tak różowa, jak by to na pierwszy rzut oka mogło wyglądać. Przyjrzyjmy się więc kluczowym zaletom i wadom zakupów online.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Słodkie memy z psami

To będzie najpiękniejsza rzecz, którą zobaczysz w tym tygodniu! Słodkie memy z psami – oczywiście po angielsku z tłumaczeniem. Bo kto powiedział, że nauka angielskiego

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!