← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

Darmowy test z języka angielskiego

Kto nie uwielbia sprawdzianów? Okej, niech to może lepiej pozostanie pytaniem retorycznym! Tak czy owak zapraszam na darmowy test z języka angielskiego online Speakingo, na którym sprawdzisz swoje postępy w nauce!


Po co komu testy z języka angielskiego?

Generalnie są dwa rodzaje motywacji, za sprawą których chcemy robić testy z angielskiego.

1. Testy pod egzamin z języka angielskiego

Pierwsza motywacja do robienia sobie testów z języka angielskiego jest taka, że przygotowujemy się do konkretnego egzaminu. Czy jest to matura, egzamin ósmoklasisty czy jakiś niezależny egzamin językowy (TOEFL etc), zawsze bardzo ważne jest, by zrobić jak najwięcej ich testów z angielskiego. Przede wszystkim mierzą naszą umiejętność zdawania testów z języka angielskiego!

Jest tu jednak pewien niuans. Mówi się, że testy na inteligencję mierzą… bardziej naszą umiejętność zdawania testów na inteligencję, niż samą inteligencję. Podobnie jest z testami z języka angielskiego.

Dlatego jeśli chcesz zdać określony egzamin, bardzo ważne jest by dokładnie wiedzieć czego konkretnie egzaminatorzy będą od Ciebie oczekiwać! Za co dostaniesz punkty, a za co nie.

Jeśli więc uczysz się pod konkretny egzamin, polecam skupić się na testach tej samej instytucji z poprzednich lat. Inne testy z angielskiego mogą okazać się generalnie rozwojowe i pomocne, ale na krótką metę niekoniecznie pozwolą Ci zdobyć lepszy wynik na Twoim wymarzonym egzaminie.

2. Nauka języka angielskiego poprzez testy

Prowadzi nas to do drugiej motywacji z jaką często zabieramy się do testów z języka angielskiego. Jest nią po prostu sama chęć nauczenia się języka angielskiego!

Ludzka pamięć działa tak, że zapamiętujemy najlepiej rzeczy które… musieliśmy sobie kiedyś przypomnieć. A to właśnie dzieje się, jeśli robimy sobie treningowy test z języka angielskiego!

Musimy przypomnieć sobie słowa i konstrukcje gramatyczne, które kiedyś może i umieliśmy, ale powoli zaczynają odchodzić w niepamięć. Jeśli na teście z języka angielskiego przywołamy je z powrotem, zostaną z nami na dobre!

Dlatego testy z języka angielskiego są nie tylko skuteczną metodą nauki języka angielskiego, lecz również jej ciekawym uatrakcyjnieniem. Bo w końcu kto nie lubi patrzeć, jak z biegiem czasu nasze wyniki stają się coraz lepsze, a testy z angielskiego, które kiedyś były dla nas „czarną magią”, dziś bez problemu udaje się nam zdać!

Darmowy test z języka angielskiego online Speakingo

Dlatego jako dodatkową funkcjonalność serwisu, wprowadziłem test z języka angielskiego, na którym możemy się sprawdzić!

Po rejestracji w serwisie można skorzystać z niego za darmo w ramach tygodnia próbnego. Stali uczniowie mogą bez dodatkowych kosztów testować się do woli.

Po zalogowaniu, w Profilu Ucznia na pasku górnym znajdziesz link „Testowanie”. Jeśli w niego klikniesz, przejdziesz na osobną stronę, gdzie znajdziesz nie jeden, a trzy typy testów z języka angielskiego.

Test z mówienia i pisania po angielsku

Jak to na Speakingo, wszystkie one koncentrują się na mówieniu, chociaż na każdym teście jest również – jak to w dobrej szkole – sprawdzian z ortografii czyli dyktando.

Oczywiście „testowicze” odpytywani są na nim z materiału przerabianego na kursie, dlatego jeśli nie jesteś kursantem czy kursantką, wszystko wydać może Ci się trudniejsze niż jest w rzeczywistości. Jeśli regularnie uczysz się na kursie Speakingo, wszystko powinno pójść gładko!

Do wyboru masz trzy rodzaje testów z angielskiego online:

1. Unit Test czyli test z danego poziomu zaawansowania na kursie

Na kursie języka angielskiego online Speakingo uczyć się możesz na sześciu poziomach, które odpowiadają sześciu poziomom zaawansowania w europejskiej skali CEFR (A1-C2).

Suwakiem pod największym czerwonym przyciskiem ustawiasz sobie swój poziom i klikając w przycisk przechodzisz do testu.

1. Progress Test czyli test z Twoich indywidualnych postępów w nauce angielskiego na Speakingo

Ten test z języka angielskiego warto zrobić sobie jeśli uczysz się z nami już od dłuższego czasu. Na lekcjach inteligentny moduł Speakingo przestaje odpytywać Cię z pytań, na które trzykrotnie udzielisz poprawnej odpowiedzi. Natomiast dobrze jest czasami i tę wiedzę „odkurzyć”.

Na Progress Test znajdziesz wszystkie zdania, które od samego początku naszej wspólnej przygody przerobiłaś czy przerobiłeś. Zobaczysz wtedy ile z tego dziś jeszcze pamiętasz!

3. Placement Test czyli test poziomujący z angielskiego

Placement Test pozwala „umieścić” ucznia na danym poziomie zaawansowania. Jest on najdłuższy ze wszystkich trzech testów, ponieważ ma trzy etapy: początkujący, średnio-zaawansowany i zaawansowany. Dopiero po przejściu prostszego etapu możesz podejść do trudniejszego. Jeśli wynik nie jest wystarczająco dobry dostajesz sugestię, na którym poziomie warto podjąć naukę.

Natomiast z góry uprzedzam, że nie warto zbyt poważnie traktować testów poziomujących online. Najważniejsze jest to, żebyś dobrze czuła czy czuł się na swoim poziomie zaawansowania – jeśli lekcje wydają Ci się zbyt trudne lub zbyt proste, śmiało przejdź do tych, których nauka da Ci więcej przyjemności i satysfakcji. A dzięki temu, będzie również skuteczniejsza!

Jak wygląda test z języka angielskiego online na kursie Speakingo?

Test z języka angielskiego online na Speakingo składa się z trzech części.

1. Test z odpowiadania na pytania po angielsku

Zdarzyło Ci się kiedyś może usłyszeć pytanie po angielsku, po którym zamiast udzielić odpowiedzi zastygłaś czy zastygłeś w językowej panice?

Aby nigdy więcej Ci się to nie przytrafiło, w pierwszej części odpowiadasz na pytania z kursu. Native speaker z głośników zadaje Ci pytania, na które musisz odpowiedzieć. Nie chodzi o to, żeby wymyślać jakieś kreatywne zdania, tylko poprawnie odpowiedzieć na zadane pytanie.

Na przykład:

  • Are you happy? (Czy jesteś szczęśliwy/szczęśliwa.)

A ponieważ na zdjęciu widzisz pięknego, szczęśliwego człowieka odpowiadasz:

  • Yes, I’m happy. (Tak, jestem szczęśliwy/szczęśliwa.)

Klikamy w mikrofon. Odpowiadamy pełnym zdaniem. Klikamy ponownie w mikrofon, gdy skończymy wypowiadać nasze zdanie.

Następnie wydarza się cała magia – komputer rozumie Cię i zlicza poprawne i niepoprawne odpowiedzi.

2. Test z zadawania pytań po angielsku

W drugiej części lekcji to Ty przejmujesz inicjatywę. Pod zdjęciem widzisz polski tekst pytania, które musisz zadać po angielsku.

Dla ułatwienia polskie tłumaczenia są dosyć dosłowne więc nie potrzebujesz szczególnych translatorskich umiejętności, żeby je przełożyć na angielski.  Musisz jednak mimo wszystko pamiętać wszystkie słówka i konstrukcje gramatyczne!

Z góry uprzedzam jednak, że zbyt kreatywnych odpowiedzi komputer może niestety nie uznać. To jest sprawdzian z kursu Speakingo i jak to jest z testami aby go dobrze zdać, trzeba chwalić się wiedzą nabytą na tym właśnie kursie!

3. Spelling test czyli sprawdzian z ortografii

Chociaż mówienie jest najważniejsze, żaden poważny test nie może obyć się również bez sprawdzenia jak tam z Twoją ortografią.

Dlatego w trzeciej części testu z angielskiego Speakingo masz do wykonania krótkie dyktando. Twoim zadaniem jest dokładne zapisanie na klawiaturze komputera zdań, które usłyszysz.

Wyniki i historia testów z angielskiego

Gdy test dobiegnie końca od razu widzisz swój wynik. Ile odpowiedzi było poprawnych i jak to wygląda procentowo.

Natomiast na dole strony głównej testów znajdziesz historię swoich sprawdzianów z wyszczególnieniem typu testu oraz jaki udało Ci się wtedy zdobyć wynik.

Speakingo opinie

Gotowi na test z języka angielskiego?

Jeśli brzmi to jak coś, na co miałabyś czy miałbyś ochotę, nic nie stoi na przeszkodzie, by w tej chwili właśnie spróbować swoich sił na teście z języka angielskiego online Speakingo!

Wystarczy zalogować się lub zarejestrować dwoma kliknięciami w serwisie i testować się do woli!


Sprawdź swój angielski na teście online Speakingo!

Powodzenia!


Czy podoba się Wam taki test z języka angielskiego? Jeśli macie jakieś uwagi, pytania czy pomysły, piszcie proszę śmiało mailem lub w komentarzach!

Sharing is caring!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,99 out of 5)
Loading...

Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

(Szczegóły po rejestracji do serwisu.)

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)