Repetytorium online dla maturzysty i ósmoklasisty, język angielski

Jakie repetytorium dla maturzysty i ósmoklasisty (angielski)?

Szukasz fajnego, interaktywnego repetytorium online dla maturzysty lub ósmoklasisty, z którego będzie chciało Ci się uczyć języka angielskiego? Dobrze trafiłaś / trafiłeś! W tym tekście znajdziesz trochę przemyśleń i porad nauczyciela angielskiego na ten temat.


Lepiej późno niż wcale…

…powiedziała stara baba spóźniając się na pociąg.

Nie ukrywajmy tego już dłużej. Nie da się nauczyć języka angielskiego w dwa tygodnie przed egzaminem. Wielu by chciało i wielu też nam coś takiego chętnie obieca, ale nauka wymaga czasu. Dlatego nie wierz w naukę przez sen, magiczne metody z bajek. Gdyby to działało, wszyscy by to robili, a nauczyciele angielskiego byliby dawno na bezrobociu!

Ale, ale – nie znaczy to wcale, że nauka musi być nudna, trudna i nieprzyjemna! Wręcz przeciwnie!

Skoro wiemy, że nauka angielskiego zajmie nam kawałek życia, to tym bardziej ważne jest wybrać sobie taką metodę nauki, takie repetytorium maturzysty, ósmoklasisty (czy w jakimkolwiek innym celu byśmy się angielskego nie uczyli), które będzie… przyjemne!

Tak, nie tylko skuteczne, ale powiedziałbym przede wszystkim przyjemne!

Dlaczego? Dlatego że jak coś jest fajne, to z tego korzystamy. A nawet najlepsza metoda, której nie używamy nie zadziała…

Nie znaczy to wcale, że nasze repetytorium online dla maturzysty czy ósmoklasisty nie może być zarówno skuteczne jak i przyjemne! Ale nie uprzedzajmy faktów!

wyjątkowy prezent dla nauczycielki angielskiego
Patrz również: Future perfect simple tense – angielski czas przyszły dokonany

Jakie repetytorium do nauki języka angielskiego wybrać?

W księgarniach znaleźć można szeroki wybór najróżniejszych repetytoriów do nauki języka angielskiego. Niektóre są naprawdę fajne. Uwielbiam zapach nowej książki. Ważne dla mnie jest też, żeby była ładna, dobrze złożona, przyjemna w dotyku. Po prostu z takiego repetytorium powinno przyjemnie uczyć się języka angielskiego!

Co więcej zarówno egzamin ósmoklasisty jak i matura są bardzo „książkowe”. To znaczy kładą nacisk na gramatykę, znajomość regułek. I tych rzeczywiście najlepiej uczyć się z książek. Nieważne, że w życiu znajomość form gramatycznych na które składa się past perfect continuous nikomu do niczego nie przyda. Do egzaminu trzeba się tego nauczyć.

Natomiast w egzaminie maturalnym jak i ósmoklasisty – na szczęście – jest też dużo zadań, w których trzeba zrozumieć nagranie (listening). Dlatego ważne jest, żeby nasze repetytorium do angielskiego posiadało nagrania, które możemy sobie podczas samodzielnej nauki odtworzyć. Oraz odpowiedzi, dzięki którym zweryfikujemy, czy dobrze wszystko zrozumieliśmy.

Niestety nauka do matury czy do egzaminu ósmoklasisty niekoniecznie oznacza naukę angielskiego. Jest raczej nauką zdawania danego egzaminu…

egzamin maturalny, ustny angielski
Patrz również: 6 rzeczy których lepiej nie robić na egzaminie maturalnym [ustny angielski].

Repetytorium online do języka angielskiego

Zawsze warto też uczyć się angielskiego na wszystkie możliwe sposoby. Nie tylko studiować książki, ale też oglądać filmy po angielsku, puścić sobie angielskie radio w tle. A jako że i tak tyle czasu spędzamy przed komputerem czy na swoich telefonach, warto też pokusić się o naukę angielskiego w oparciu o nowsze niż papierowe książki technologie.

Strony i aplikacje do nauki angielskiego zwykle również oferują najróżniejsze ćwiczenia gramatyczne, czasami gry, rzadziej listeningi – ale od czego jest YouTube itd. To ważne, żeby nauka angielskiego sprawiała nam frajdę i dzięki takim „interaktywnym repetytoriom” nauka może sprawić dużo więcej radości, a przynajmniej być przyjemnym urozmaiceniem.

nauka jezyka angielskiego dla początkujących
Czytaj również: Dlaczego według Szekspira nauka języka angielskiego powinna być prosta i przyjemna czyli nie bądź Januszem!

Repetytorium z angielskiego na komórkę

Bo dlaczego by nie zmieścić swojego repetytorium do języka angielskiego w telefonie komórkowym? W końcu zawsze mamy go pod ręką, więc jest szansa, że chociażby z nudów od czasu do czasu zrobimy sobie jakąś powtórkę!

Repetytorium z angielskiego na komórkę powinno być jednak też rzetelne merytorycznie. To znaczy polecam aplikacje tworzone przez nauczycieli angielskiego, a nie programistów czy speców od marketingu i sprzedaży w internecie marzących o pasywnym przychodzie bez pracy 😉


Aplikacja do nauki języka angielskiego iphone android najlepsza
Patrz również: Najlepsza aplikacja do nauki języka angielskiego!

Repetytorium ósmoklasisty do nauki angielskiego

Ważne też, żeby odpowiednio dopasować swój poziom. Oczywiście nie jest to szczególne wyzwanie – na okładce tych książek wielkimi literami przeczytać możemy „repetytorium ósmoklasisty – język angielski” czy coś w ten deseń.

Nie znaczy to jednak, że musimy ograniczyć się do książek – czy innych materiałów dydaktycznych – z napisem „repetytorium” na okładce. Warto jedynie zwrócić uwagę na to, żeby były na Twoim poziomie. Natomiast na samym egzaminie ósmoklasisty spodziewać się możesz zadań na poziomie zaawansowania A1 i A2 (początkujący).

Repetytorium maturalne do nauki angielskiego

Tutaj sprawa wygląda analogicznie, tylko poziom będzie wyższy. Raczej warto skupić się na poziomie średniozaawansowanym B1 i B2, a może nawet co ambitniejsi uczniowie mogą próbować uczyć się na poziomie zaawansowanym C1 i C2.

Tak czy owak w przypadku matury dodatkowym elementem grozy jest część ustna, gdzie trzeba rzeczywiście coś powiedzieć po angielsku. Nie długopisem ale ustami. I tu nagle okazuje się, że cała dotychczasowa nauka nauczyła nas zdawać egzaminy na papierze, a gdy trzeba coś powiedzieć po angielsku, to jakoś słowa nie chcą przejść nam przez gardło, zapomnieliśmy wszystkich regułek i nie potrafimy zareagować po angielsku na najprostsze pytania….

Dlatego od samego początku nie warto zaniedbywać nauki mówienia po angielsku.

kurs języka angielskiego online speakingo

Repetytorium online dla maturzysty i ósmoklasisty z języka angielskiego

Co w takim razie jako doktor anglistyki bym polecał?

Jak wspomniałem warto robić to co lubimy, ponieważ będziemy robić tego więcej. I łączyć różne metody nauki angielskiego. Czyli z jednej strony uważać na lekcjach w szkole, może na korepetycjach z języka angielskiego również. A oprócz tego wybrać sobie jakieś repetytorium czy samouczek do nauki angielskiego w formie książkowej. Na komórkę zainstalować sobie aplikację do nauki języka angielskiego. I wszystkiego tego regularnie używać!

A ze swojej strony polecam, żeby w zestawie tym nie zabrakło kursu języka angielskiego online Speakingo!

Dlaczego?

Ponieważ na kursie języka angielskiego Speakingo uczysz się rzeczywiście mówić po angielsku. Nie tylko wałkujesz regułki „oczami” i długopisem, ale od samego początku musisz używać gardła. I nie ważne czy uczysz się teraz do egzaminu ósmoklasisty czy czeka Cię matura ustna z języka angielskiego, gdy podczas nauki musimy sami coś powiedzieć po angielsku, całym zdaniem, to jest to niezwykle skuteczna metoda nauki języka angielskiego.

A co więcej nauka angielskiego na kursie Speakingo jest prosta i przyjemna. Oglądasz śliczne zdjęcia, oswajasz się z angielską wymową dzięki studyjnym nagraniom native speakera i odpowiadasz na ciekawe zdania. Nie są to jednak zdania przypadkowe. Zawartych w nich jest cała angielska gramatyka (od poziomu A1 po C2) oraz 2000 najpopularniejszych angielskich słów, których znajomość pozwala zrozumieć 90% konwersacji w tym języku.

modals in the past, queen elisabeth, speakingo

Dlatego bez wątpienia Speakingo pomoże Ci nie tylko zdać egzamin ósmoklasisty czy maturę z angielskiego, ale przede wszystkim pomoże Ci komunikować się po angielsku w prawdziwym życiu!

Zresztą najlepiej zobacz sama czy sam jak wygląda taka metoda nauki. Pobierz sobie aplikację Speakingo z App Store (iPhone) czy Google Play (Android) albo zarejestruj dwoma kliknięciami poniżej.

Po rejestracji przez tydzień możesz pouczyć się angielskiego za darmo i bez żadnych zobowiązań.

A potem zdecydujesz czy podoba Ci się takie „repetytorium online” czy nie. Wtedy miesiąc nauki, nawet non stop 24h na dobę 7 dni w tygodniu kosztuje tyle co jedna jedyna korepetycja z języka angielskiego, więc też warto!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Miesiąc nauki mówienia po angielsku w cenie jednej korepetycji!


A jak Wam się uczy z repetytorium online dla maturzysty i ósmoklasisty z języka angielskiego? Czy wolicie jakieś inne metody? A może macie jakieś tricki na zdanie tych ważnych egzaminów? Podzielcie się z innymi czytelnikami w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
biznesowe idiomy angielskie monkey business
Biznesowe idiomy angielskie w memach

Rozumiesz słowa kontrahenta, ale nie rozumiesz sensu wypowiedzi? Biznesowe idiomy angielskie to niełatwy orzech do zgryzienia. A nieporozumień uniknąć chcesz szczególnie podczas biznesowego spotkania, czy po prostu rozmowy o prace. Śmieszne memy pomogą Ci zapamiętać ich sens!

Czytaj dalej »
co można robić gdy się nudzi w domu, nuda, angielski
Co można robić gdy się nudzi w domu? [listening]

Zwykle narzekamy na brak czasu. Czasami jednak mamy go aż za dużo. Poznaj tych kilka pomysłów na to co można robić gdy się nudzi w domu. A przy okazji podszkól swój potoczny angielski – czy raczej amerykański –  w tym ćwiczeniu na rozumienie ze słuchu [listening]!

Czytaj dalej »
can cannot cant czasowniki modalne
Trzy życia czasownika modalnego can can’t cannot

Yes, you can! Bez względu na to, czy myślisz, że możesz czy nie, masz rację! W tym tekście możesz na przykład dowiedzieć się wszystkiego o angielskim czasowniku modalnym can can’t cannot. Dla zaawansowanych zwroty grzecznościowe i idiomatyczne z can, would i could oraz… kilka śmiesznych memów z czasownikiem modalnym can.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!