← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

Czy warto wpisywać kursy online do CV?

Coraz częściej spotykam się z pytaniem, czy warto wpisywać kursy online do CV? Moim zdaniem tak, a to 5 powodów dlaczego warto wpisywać kursy online do CV.


Czy warto wpisywać kursy online do CV?

Szukanie pracy. Kto z nas tego nie zna? Oczywiście podstawą jest dobre CV!

Gdy tworzymy nasze dzieło sztuki, zadać możemy sobie pytanie, czy warto wpisywać kursy online do CV? Można by pomyśleć, że to przecież „tylko” kurs online, często nawet bez certyfikatu.

Moim zdaniem jednak warto, toteż niniejszym uroczyście przedstawiam:

5 powodów dla których warto wpisywać kursy online do CV.

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, które każdy pracodawca zadaje sobie rozważając zatrudnienie nowej osoby:

  • Co dany pracownik może wnieść do mojej firmy?
  • Jaki będzie z niej czy niego pożytek?

Całe Twoje zadanie polega teraz na tym, żeby przekonać pracodawcę, że dasz mu więcej niż ktoś inny.

Oczywiście nie zawsze łatwo jest wybić się z tłumu, jednak jest to jeden z powodów dla których warto wpisywać kursy online do CV.

1. Kurs online w CV pozwala Ci wybić się z tłumu

Mało kto wpisuje w CV tak zwane kursy MOOC (Massive Open Online Courses), wspomnienie o nich z miejsca daje Ci więc przewagę nad konkurencją, budzi zainteresowanie i pozwala wybić się z tłumu – a o to dokładnie chodzi szczególnie na pierwszym etapie selekcji.

Pokazuje też, że jesteś nowoczesną, patrzącą w przyszłość osobą ukierunkowaną na rozwój osobisty.

certyfikat angielski

Czytaj również: Angielskie certyfikaty – przegląd i omówienie.

2. Kurs online w CV niezbicie dowodzi, że jesteś za pan brat z nowoczesnymi technologiami

Czasy, kiedy wpisanie w CV „obsługa komputera” robiło wrażenie odeszły do lamusa.

Każdy dziś ma i potrafi obsługiwać komputer. Jednak pytanie brzmi, ile jesteśmy w stanie wycisnąć z tego narzędzia.

Wpisanie kursu online do CV jest jasnym dowodem, że jesteśmy biegli w obsłudze komputera, świetnie orientujesz się w multimedialnej przestrzeni, a technologiczne nowostki nie są dla Ciebie żadnym problemem.

3. Kurs online w CV pokazuje że jesteś aktywna

Żaden pracodawca nie chce biernego pracownika, który tylko będzie szukać kąta, by się schować.

Dlatego trzeba pokazać się jako dynamiczna i pro-aktywna osoba z inicjatywą. Zapisanie się na kurs online dokładnie to pokazuje!

Co więcej posiadasz dyscyplinę i determinację, żeby regularnie uczyć się nowych rzeczy w domu (oczywiście pod warunkiem, że rzeczywiście coś z tego kursu wyniosłaś i jesteś w stanie z pewnością mówić o uzyskanej wiedzy).

Masz pasję, jesteś gotowa żeby „go the extra mile” jak to się popularnie mówi w Anglii (dosłownie „przejść dodatkową milę” – zrobić trochę więcej niż wymagane minimum). To wszystko jest dokładnie tym, czego szuka pracodawca!

W swoim wolnym czasie doszkalasz się, podnosisz swoje kwalifikacje, szlifujesz wiedzę, dążysz do doskonałości. Co za idealny pracownik!

4. Wpisanie kursu online w CV przygotowuje Cię do rozmowy kwalifikacyjnej

Powoli kończą się też czasy, kiedy to „papier robił grę”. Dziś coraz bardziej liczą się umiejętności a nie – czasami bezwartościowe – certyfikaty. Żaden dyplom nie pomoże, jeśli nie będziemy w stanie rzeczowo odpowiedzieć na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dlatego zawczasu warto jest pomyśleć, jakie pytania możemy usłyszeć i przygotować sobie na nie odpowiedzi. W kwestii kursów online może to być na przykład:

  • Dlaczego postanowiłaś zapisać się na kurs online?
  • Czego nauczyłaś się na tym kursie?
  • Co potrafisz teraz, czego nie potrafiłaś wcześniej?

Jeśli na przykład napiszesz w swoim CV naukę na kursie języka angielskiego online Speakingo, możesz z pewnością siebie powiedzieć, że postanowiłaś zapisać się na ten kurs online, ponieważ bo sprawdzeniu szerokiej gamy ofert w internecie okazało się, że jest najnowocześniejszy, ponieważ używa komputerowego rozpoznawania mowy. Dowodzi to, że potrafisz dokonywać rozsądnych wyborów na podstawie przeprowadzonego badania rynku!

Kurs ten pozwolił Ci przełamać opory w mówieniu, ponieważ jak wiele osób do tej pory miałaś jedynie bierną znajomość języka angielskiego, teraz natomiast nie boisz się mówić.

Być może na tyle zainteresuje to pracodawcę, że będzie chciał dowiedzieć się więcej na ten temat i samemu zacząć naukę! 🙂


Angielski nie nauczy się sam!

Zapisz się na kurs języka angielskiego Speakingo!


W tym momencie możesz spodziewać się też, że pracodawca zechce zamienić z Tobą kilka zdań po angielsku. Ale to nie problem – jeśli rzeczywiście uczyłaś się na kursie języka angielskiego online Speakingo, rozmowa ta wypadnie śpiewająco!

5. Kurs online w CV pozwala przekonująco mówić o tym co potrafisz

Największym problemem z jakim się borykamy na rozmowach kwalifikacyjnych, jest nieumiejętność dobrego zaprezentowania swoich umiejętności.

Samo wpisanie, że znasz angielski to trochę mało – każdy miał w szkole lekcje języka angielskiego, nie każdy jednak wiele z nich wyniósł.

Każdy kurs online w opisie wymienia umiejętności, którymi będziemy dysponować po jego ukończeniu – spokojnie możemy skorzystać z ich poezji. W ten sposób nauka na kursie online daje nam pełny wachlarz możliwości pokazania dokładnie, jaką wiedzę przyswoiliśmy, pozwala nam swobodnie i z pewnością siebie opowiadać o swoich umiejętnościach.

A to jest podstawa sukcesu.

czy warto wpisywac kursy online do CV angielskie

Wysłałem 10 CV, zaprosili mnie na 11 rozmów kwalifikacyjnych

Gdzie zawrzeć kurs online w podaniu o pracę?

Przede wszystkim warto umieścić kursy online w liście motywacyjnym. Pokazać wiedzę i umiejętności z nich wyciągnięte, które pozwalają lepiej i skuteczniej wykonywać dany zawód. W przypadku podań online, możemy nawet zamieścić linki do rzeczonych stron internetowych z kursami online.

Jeśli masz profil na LinkedInie możesz nawet wspomnieć o tym w swoim profilu, jest tam wręcz opcja załadowania uzyskanych certyfikatów w formacie .pdf.

Natomiast jeśli chodzi o tradycyjną metodę, kursy online w CV podawać warto w sekcji Wykształcenie, lub jeśli taką posiadasz, Kursy. Podajemy nazwę kursu, instytucję edukacyjną i zwięźle, czego się nauczyliśmy. Na przykład:

Język angielski na poziomie komunikatywnymSpeakingo.com (2020)
Korzystając z technologii rozpoznawania mowy nauczyłam się swobodnie prowadzić konwersacje w języku angielskim

Natomiast jeśli szukasz pracy w Anglii, obowiązkowo też polecam tekst o tym co tak naprawdę mówią angielskie oferty pracy.

angielskie oferty pracy

Patrz również: Co tak naprawdę mówią angielskie oferty pracy?

A co Wy myślicie o wpisywaniu kursów online do CV? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Sharing is caring!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (119 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

A tak swoją drogą w styczniu mamy promocję -60% zniżki!

(Szczegóły po rejestracji do serwisu.)

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)