spocking, spock, star wars, gwiezdne wojny

Spocking – fani Star Treka przerabiają kanadyjskie banknoty

Spock to charakterystyczny bohater kultowego serialu Star Trek. Bank of Canada przestrzega jednak fanów podróży kosmicznych przed spockingowaniem ich pięciodolarowych banknotów. Nowy prąd w sztuce zdążył opanować już jednak cały świat!


Co to jest spocking?

Śmierć aktora Leonarda Nimoya zainspirowała kanadyjskich fanów kultowego serialu by w hołdzie przerobić na jego podobiznę pięciodolarowe banknoty (fivers = piątaki). W Star Treku nazywał się Spock i stąd nazwa artystycznej obróbki banknotów (spock-ing czyli „spockingowanie”, przerabianie na Spocka).

Jego charakterystyczny gest dłoni, w slangu znaczyć może również… przynoszenie przyjemności tymi dwoma palcami kobiecie, ale to już zupełnie inna historia.

Natomiast również w slangu to spock znaczy zepsuć żart jego nudnie logicznym wyjaśnieniem…

Spock ze swym kultowym hasłem „Live long and prosperous” czyli „żyj długo i pomyślnie”

Bank of Canada zaniepokojony spockingiem fanów Gwiezdnych Wojen

Przedstawicielka Bank of Canada , Josianne Menard potwierdza, że nie jest to nielegalny proceder, jednak Bank Kanady przestrzega przed masowym “poprawianiem” kanadyjskich banknotów:

  • “It is not illegal to write or make other markings on bank notes… However, there are important reasons why it should not be done. Writing on a bank note may interfere with the security features and reduces its lifespan. Markings on a note may also prevent it from being accepted in a transaction. Furthermore, the Bank of Canada feels that writing and markings on bank notes are inappropriate as they are a symbol of our country and a source of national pride.”

To nie jest nielegalne żeby pisać lub robić inne zapisy na banknotach (…) Jednak są ważne powody, dlaczego nie powinno się tego robić. Pisanie na banknotach może wpłynąć na cechy bezpieczeństwa i zmniejszyć jego długość życia. Zaznaczenia na banknocie mogą również uniemożliwić przyjęcia go w transakcji. Co więcej Bank Kanady czuje, że pisanie i oznaczanie na banknotach jest niestosowne ponieważ są symbolem naszego kraju i źródłem dumy narodowej.

Nudny oryginał…

Spockingowcy wszystkich galaktyk łączcie się!

Cóż, najwyraźniej nie zgadza się z nią nie tylko wielu Kanadyjczyków, którzy uznają, że były premier Kanady Wilfrid Laurier wygląda lepiej ze spiczastymi uszami i krzaczastymi brwiami.

W ślad za Kanadyjczykami poszło również również wielu obywateli wielu innych anglojęzycznych krajów, którzy postanowili uwiecznić ikony pop-kultury na banknotach swoich krajów.

Spocking w Australii

W odpowiedzi na pomysłowość Kanadyjczyków, bardzo szybko Australijczycy zaczęli udoskonalać swoje dziesięciodolarowe banknoty.

Batman

Maleficent (czyli po polsku zbrodniczy)

Khan Noonien Singh ze Star Treka

Frank Zappa

No i oczywiście Joda!

Źródło: imgur 

Spocking w innych krajach

A potem już poszło…

Królowa popu, czyli podobizna królowej Anglii Elżbiety II przerobiona na Amy Winehouse.

Amerykański piątak przerobiony na terminatora.

Jeden vaderowy dolar.

spocking, waszyngton, zombie

Piątak z apokalipsą zombie (które swoją drogą mogą pomóc Ci w nauce angielskiej strony biernej!)

Zdziwiony Waszyngton. Kreatywność nie zna granic!

Spocking dociera nawet do Azji!

(Zdjęcia za brytyjskim The Sun )

Podobał Ci się wpis?

Na pewno spodoba Ci się również mój kurs języka angielskiego online Speakingo.

Nauka polega na nim na rozmowie pełnymi zdaniami z komputerem, który rozumie co do niego mówisz, poprawia i chwali. A Ty oglądasz piękne zdjęcia, słuchasz głosu native speakera i „tylko” rozmawiasz po angielsku – a cała skrupulatnie zawarta w metodyce kursu gramatyka i słownictwo same wchodzą Ci do głowy!

Technologia jak ze Star Treka!

Zresztą najlepiej zarejestruj się dwoma kliknięciami poniżej, żeby bez żadnych zobowiązań zobaczyć jak wygląda nauka angielskiego na tak kosmicznym kursie!


Chcesz mówić po angielsku jak Spock?

Zapisz się na kurs angielskiego online Speakingo!


Czy Spock jest Waszym ulubionym bohaterem Star Treka? Co sądzicie o nowych odcinkach? Napiszcie w komentarzach – najlepiej po angielsku!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Angielski dla mamy w domu, nauka, angielski na urlopie macierzyńskim
Angielski dla mamy w domu? A to się tak da?

„Mlekołak” znowu nie pozwolił Ci przespać nocy? Milusiński znowu ma humory i nie daje odpocząć? Jak w takiej sytuacji w ogóle myśleć o jakiejkolwiek nauce? Angielski dla mamy w domu nie jest jednak abstrakcją! Zobacz jak szybko i przyjemnie nauczyć się języka angielskiego na urlopie macierzyńskim!

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Co to znaczy BSOD?

Anglicy uwielbiają skróty, co nie zawsze ułatwia im komunikację i wzajemne zrozumienie. Popularnym ostatnio skrótem stał się BSOD. Co znaczy ten skrót?

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!