Nauka języka angielskiego daje siłę i pomaga lepiej żyć!

Nauka języka angielskiego daje siłę i pomaga lepiej żyć!

Czy możesz uwierzyć, że jest coś co zmienia w bardzo prosty sposób całokształt Twojego życia, sposób w jaki myślisz o otaczającym Cię świecie, jak rozumiesz to co się wokół Ciebie dzieje? Czymś co bezpośrednio wpływa na Twoje finanse oraz na Twoje zdrowie? Co to takiego? To nauka języka angielskiego daje siłę i pomaga lepiej żyć!


[Wpis gościnny]

Nauka języka angielskiego daje siłę!


Bardzo dobra znajomość drugiego języka obcego np. języka angielskiego może radykalnie zmienić całe twoje życie.
Niemożliwe? A jednak!

Posłużę się kilkoma cytatami aby przedstawić Ci w prostych słowach co myślą wybitne osobistości o nauce języka obcego:
  • Język wyzwala ukryte moce, tak jak księżyc wyzwala pływy, Rita Mae Brown
  • Inny język to inne spojrzenie na życie, Frederico Fellini
  • Nauka nowego języka sprawia, że możemy poczuć się, stać się nowym człowiekiem, Huraki Murakami
  • Iloma językami mówisz – tyle razy żyjesz. Jeśli znasz tylko jeden, żyjesz tylko raz, przysłowie czeskie
Seneca the younger Quotes, Cytaty Seneki Młodszego po angielsku
Patrz również: Seneca Quotes: Cytaty Seneki Młodszego… po angielsku!

Nauka języka angielskiego pomaga lepiej żyć!

Znajomość języka angielskiego zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie, daje więcej pieniędzy, otwiera nowe możliwości pracy, wypełnia luki kulturowe i pozwala podróżować.

Nauka języka angielskiego to coś więcej niż umiejętności językowe, nauczysz się angażować w życie osób mówiących w tym języku na poziomie kulturowym, intelektualnym i zawodowym. Staniesz się obywatelem świata w prawdziwym tego słowa znaczeniu!

Z językiem angielskim zarobisz do 8000 zł więcej na miesiąc!, zarobki, praca
Patrz również: Z językiem angielskim zarobisz nawet 8000 zł więcej na miesiąc!

Kreatywne rozwiązywanie problemów dzięki językowi angielskiemu

Badania wykazały, że znajomość więcej niż jednego języka wiąże się z lepszym rozumowaniem, umiejętnościami rozwiązywania problemów i kreatywnością. Pomaga również ludziom radzić sobie z nieznanymi i nieznanymi sytuacjami. Używanie innego języka zwykle opóźnia początek demencji.

Język obcy a zdrowie

Badanie prowadzone przez Tamar Gollan na Uniwersytecie Kalifornijskim wykazało, że dwujęzyczne osoby starsze w wieku powyżej 44 lat były bardziej odporne na demencję i chorobę Alzheimera niż inni: im bardziej biegła dwujęzyczność, tym późniejszy wiek zachorowania.

Speakingo uczac sie angielskiego poprawiasz prace mozgu
Patrz również: Jak nauka angielskiego poprawia pracę mózgu.

Kurs językowy angielskiego a korzyści zawodowe i lepsza praca

Znajomość języków obcych wiąże się ze zwiększonymi możliwościami pracy .

Według opracowań dostępnych na stronach Unii Europejskiej zapotrzebowanie na dwujęzycznych pracowników w EU podwoiło się w latach 2010-2015. Coraz więcej miejsc pracy w związanych z użyciem dwóch języków, a większość czołowych partnerów handlowych w biznesie używa języków innych niż angielski. Oczywiście nie wszystkie stanowiska koniecznie wymagają znajomości drugiego języka, należy pamiętać, że coraz więcej pracowników jest zatrudnionych przez międzynarodowe firmy działające na całym świecie.

kursy językowe dla firm, angielski online, kursy online, biznesowy angielski, nauka, roi
Patrz również: Kursy językowe dla firm: Jaki jest ROI z nauki angielskiego, czyli czy opłaca mi się taka inwestycja?

Znajomość języka angielskiego zapewnia szerszy dostęp do edukacji i informacji

Jeżeli mówisz w innym języku, możesz zdobyć dyplom uczelni wyższej w innym kraju, może okazać się sposobem na zdobycie dodatkowego lub lepszego wykształcenia. Jeżeli to nie wystarczy to przynajmniej pozwoli ci lepiej cieszyć się studiowaniem za granicą i nauczyć się więcej, niż gdybyś mówił tylko w jednym języku.

To samo dotyczy mediów społecznościowych i informacyjnych. Ci, którzy mówią tylko w jednym języku, nie mają bezpośredniego dostępu do wiadomości i perspektyw w częściach świata, w których dominują inne języki.

wolność wypowiedzi angielskich amerykanskich uczelniach
Patrz również: Czy jest jeszcze wolność wypowiedzi na angielskich i amerykańskich uczelniach?

Nauka angielskiego w domu czy zagranicą?

Obecnie angielski jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie, po chińskim mandaryńskim i hiszpańskim. W sumie jest to język urzędowy aż w 53 krajach na całym świecie.

Język angielski jest szeroko rozpowszechniony na całym świecie z powodu wpływów Imperium Brytyjskiego w XVIII wieku i Stanów Zjednoczonych od połowy XX wieku. Angielski stał się wiodącym językiem podczas dyskursu międzynarodowego.

Ponadto stał się tak popularny, że powstały jego lokalne dialekty poza miejscem jego pochodzenia. Stał mieszaniną języków w wielu regionach a szczególnie wśród osób emigrujących. Mówi się potocznie o języku „angielskohiszpańskim” czy też „angielskotajskim” ze względu na ilość zapożyczeń, nowych słów oraz sposób wymowy. Jak uchronić się przed takimi zjawiskami i uczyć się i pogłębiać umiejętności językowe?

Jak mówić po angielsku z rosyjskim akcentem?
Patrz również: Jak mówić po angielsku z rosyjskim akcentem? [Lifehack]

Czy warto wyjechać na kurs angielskiego?

Często spotykam się z zapytaniem o naukę języka angielskiego w krajach ojczystych. Chociaż niektórzy uważają, że jest to strata czasu i pieniędzy, moim zdaniem ma więcej zalet niż wad.

Zanurzenie w kulturze, zanurzenie w znajomości języka

Nauka języka angielskiego, studiowanie go za granicą powinno przynieść nam więc dużo korzyści pomimo dużych wydatków. Dla przykładu doświadczenie języka w jego rodzimej kulturze może pomóc w zrozumieniu zawiłości języka angielskiego oraz jego uwarunkowań. Co więcej, poznawanie ludzi, którzy pochodzą z innych krajów, może być również pomocne, na przykład w rozwijaniu relacji, uczeniu się różnych wyrażeń i tak dalej. Przebywając w środowisku anglojęzycznym łatwo nauczyć się języka angielskiego na pamięć w rzeczywistych sytuacjach.

Warto się jednak przygotować do takiego wyjazdu. Możesz np. skorzystać z naszych porad na stronie https://www.angielskie.pl.

lekcje angielskiego z native speakerami, zalety i wady
Patrz również: Zalety i wady lekcji z native speakerem.

Wykorzystaj moc możliwości

  • Zamieszkaj z kimś, kto nie mówi w Twoim ojczystym języku. Codzienne sytuacje są idealne do rozpoczęcia nauki.
  • Podejmuj wyzwania, nie ograniczaj się tylko do rodowitych anglojęzycznych mieszkańców, nie są oni jedynymi osobami, od których możesz się uczyć. Inni uczący się języka angielskiego, którzy nie mówią tymi samymi językami ojczystymi co Ty, są dla Ciebie niesamowitym źródłem informacji. Spędzaj czasu z innymi uczącymi się języka angielskiego.
  • Twórz sieć znajomości językowych. Nie tylko siedź i czekaj aż nowi znajomi Cię znajdą, dołącz do grup zainteresowanych nauką języka za pośrednictwem sieci społecznościowych. Grupy na Facebooku i innych sieciach społecznościowych. Nawet lokalna biblioteka to miejsca na świetny początek, znajdziesz tam kawiarnie językowe i zasoby z których możesz korzystać bezpłatnie.

A przede wszystkim – Zacznij działać, nauka angielskiego to dobre wyzwanie!

Decyzja należy do Ciebie!


Jak zacząć naukę języka obcego?

Zawsze skorzystać możesz z kursów i materiałów dostępnych online na stronie autora tego wpisu gościnnego: https://www.ang4u.pl lub https://www.angielski-kursy.pl.

Nie wspominając o tym, że możesz zawsze zapisać się na kurs języka angielskiego online Speakingo!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


Zacznij już dzisiaj, czas to waluta która w nauce języka jest ważna!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on tumblr
Share on skype
Share on linkedin
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
reklama:

Klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

dziŚ Polecam:
to be going to, gonna, konstrukcja, kiedy używać
Konstrukcja „TO BE GOING TO” & „GONNA”

Konstrukcja be going to jest dosyć ciekawa, ponieważ nie ma wiele wspólnego z „chodzeniem” (going), co szczególnie zabawnie wygląda, jeśli zamierzasz gdzieś… pójść. Z samym „going” jest też kilka popularnych zwrotów. No i kiedy zamiast niego używamy will?

Czytaj dalej »
język angielski ciekawostki
10 ciekawostek o języku angielskim

Co prawda język angielski jest tylko jednym z niemal 7000 żywych języków na Ziemi, jest zdecydowanie najbardziej międzynarodowy. Tak jak Rzymianie wprowadzili łacinę na terytorium imperium rzymskiego, język angielski wraz z Brytyjczykami podbił cały świat. Poniżej 10 ciekawostek o języku angielskim, które pokazują jego światową moc.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!