Nauka języka angielskiego dla seniorów online

Nauka języka angielskiego dla seniorów online

Nauka języka angielskiego dla seniorów online to świetny sposób nie tylko na zdobycie umiejętności komunikowania się z rodziną i bliskimi za granicą, lecz również na ochronę zdrowia!


Czy angielski dla seniorów ma sens?

Ludzie mówią, że dzieci uczą się języków obcych najszybciej. To nieprawda. Dzieci mają mnóstwo czasu – dlatego tak może nam się wydawać. Jeśli dorosłemu uda się znaleźć godzinę czy dwie tygodniowo na naukę języka angielskiego, to już jest dużo. I w tym samym czasie dorosły nauczy się dużo więcej niż dziecko.

Różnica polega na tym, że dziecko może może mieć kontakt z językiem obcym przez cały dzień poprzez zabawę się z obcojęzycznymi dziećmi, oglądanie kreskówek po angielsku, czy chodzenie na obcojęzyczne zajęcia. Dzieci uczą się wolniej. Mają szybsze efekty, ponieważ mogą poświęcić na naukę więcej czasu.

To znaczy, że nawet na emeryturze nic straconego – senior uczy się angielskiego szybciej niż dziecko!

kawały, dowcipy, żarty o Jasiu po angielsku w szkole, dziecko
Patrz również: Dowcipy po angielsku o Jasiu w szkole.

Angielski na emeryturze!

Dziecko ma wiele czasu na naukę angielskiego zupełnie tak, jak Ty teraz na emeryturze!

To wspaniały czas, kiedy możesz zrealizować marzenia, na które do tej pory nigdy nie było czasu!

Oczywiście nie na wszystkie marzenia nas stać. Jest jednak jedno takie, którego realizacja nie wymaga ogromnej ilości pieniędzy, lecz czasu właśnie. Tym czymś jest nauka języka angielskiego na emeryturze!

Na spokojnie możesz uczyć się języka obcego, rozwiązywać ćwiczenia i swoim tempem iść do przodu!

Nieważne, jaki jest cel nauki języka angielskiego: rozmawianie z rodziną za granicą, komunikowanie się z ludźmi w podróży, czy może rozumienie zagranicznych mediów. Nauka języka angielskiego jest zawsze dobrym pomysłem – szczególnie, że pomaga ochronić mózg przed demencją i Alzheimerem!

Speakingo uczac sie angielskiego poprawiasz prace mozgu
Patrz również: Jak nauka angielskiego poprawia pracę mózgu?

Nauka języka angielskiego dla seniorów

Jak senior może nauczyć się języka angielskiego?

Nieważne, czy jesteś dzieckiem, dorosłym czy seniorem, języka angielskiego nauczyć można się na kilka poniższych sposobów:

Senior za granicą

Niektórzy twierdzą, że najlepiej zanurzyć się w języku angielskim za granicą, gdzie będziemy musieli mówić w tym języku. O ile jest to nieoceniona opcja, by szlifować już wysoki poziom angielskiego, nie zadziała to w przypadku początkujących uczniów. Seniorzy nie są dziećmi bawiącymi się z innymi dziećmi przez cały dzień w szkole. Dorosły jeszcze pójdzie może do pracy – chociaż z mojej obserwacji dostanie taką pracę, która nie wymaga znajomości angielskiego, gdzie współpracownicy nie będą wtedy mówić po angielsku! Znam wielu Czechów, którzy mówią, że w pracy w Anglii nauczyli się świetnie polskiego, a nie angielskiego! Jednym słowem: podróże jak najbardziej, ale nie na początek!

nauka jezyka angielskiego dla początkujących
Czytaj również: Dlaczego według Szekspira nauka języka angielskiego powinna być prosta i przyjemna czyli nie bądź Januszem!

Korepetycje z języka angielskiego dla seniora

Korepetycje są ciekawą opcją, ponieważ można rozwijać się swoim tempem, bez stresu, bez pośpiechu. Dobry nauczyciel angielskiego dopasuje materiał do potrzeb i zdolności seniora.

Problem polega na tym, że taka nauka zawsze będzie droga. Sami w 100% trzeba pokryć koszt czasu nauczyciela angielskiego, a to może być 60-150 zł za godzinę. Policzmy: kilka godzin dziennie, przez kilka lat…. Z seniorskiej emerytury może być często opcją niemożliwą do zrealizowania.

Senior w szkole językowej

Kolejna możliwość to nauka w szkole językowej. To dobra opcja. Nawet jeśli z racji wieku senior-uczeń nie jest w stanie tak szybko zrozumieć materiału, jak młodsi uczniowie w grupie, to ma on jedną ważną przewagę, mianowicie dużo więcej czasu na odrabianie zadań domowych i uzupełnianie braków z lekcji. W ten sposób senior podszkoli gramatykę. Jeśli chodzi o mówienie, to tutaj z nieocenioną pomocą przyjść może kurs języka angielskiego Speakingo, o którym więcej za chwilę.

Jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo?
Patrz również: Jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo?

Czy senior potrzebuje angielskiej gramatyki?

Zwykle seniorzy nie uczą się języka angielskiego po to, żeby zdać maturę lub jakiś inny egzamin. Po prostu chcą się nauczyć angielskiego, żeby móc porozmawiać z nowym mężem wnuczki albo ich dziećmi. Być może chcą bez problemów zarezerwować sobie hotel na zagranicznej wycieczce.

Także seniorzy naprawdę nie muszą przejmować się angielską gramatyką! To świetna wiadomość! Chodzi przecież o to, żeby się dogadać! Gramatyka jest potrzebna w szkole, nie na wycieczce za granicę!

A nikt nie nauczył się jeździć na rowerze z książki! Aby nauczyć się mówić po angielsku… trzeba zacząć mówić po angielsku!

Kurs online języka angielskiego dla seniorów

Wielu seniorów interesuje się również nowinkami technologicznymi, które również pozwalają na naukę języka angielskiego. Większość stron do nauki języka angielskiego, nagrań na YouTube czy aplikacji na telefon rozwija niestety jedynie bierną znajomość języka angielskiego. To znaczy może podszkolimy jakieś słówka, osłuchamy się z angielskim akcentem – ale gdy trzeba coś powiedzieć, słowa nie chcą przejść nam przez gardło…

angielski tarzan
Czytaj również: Czy jesteś nieśmiałym Tarzanem gdy trzeba powiedzieć coś po angielsku?

Rozmówki angielskie online dla seniorów

Tutaj chwalebnym wyjątkiem jest kurs języka angielskiego online Speakingo, z którego bez problemu można korzystać zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Jego wyjątkową cechą jest to, że od samego początku uczy poprzez rozmowę. W ten sposób uczeń bez lęku buduje nawyk mówienia po angielsku. Jak dziecko, uczymy się po prostu mówi, nie zastanawiając się nad gramatyką. Aż nagle okazuje się, że wszystko rozumiemy i potrafi odpowiedzieć niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy!

Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy. Komputer niczym najlepszy (i najbardziej cierpliwy) nauczyciel rozumie, co uczeń do niego mówi, chwali i poprawia. Odpowiednio do postępów ucznia dobiera materiał powtórkowy.

Sam kurs został zbudowany przez doktora filologii angielskiej Grzegorza Kuśnierza. Dzięki temu mamy pewność, że uczymy się poprawnego angielskiego, najważniejszych słów i gramatyki. Na kursie online języka angielskiego dla seniorów Speakingo uczyć się można swoim tempem, kiedy się chce i jak długo się chce. Ta wspaniała metoda może posłużyć jako główny sposób nauki języka angielskiego, jak i oszczędne uzupełnienie dla bardziej kosztownych metod nauki.

Z technologią za pan brat – powoli krok po kroku

Czasami seniorzy mogą mieć pewną nieufność wobec nowych technologii, nie wiedzieć jak się ją obsługuje. Ale nie taki diabeł straszny!

W poniższym nagraniu krok po kroku powoli opowiadam jak wygląda nauka angielskiego na kursie SPEAKINGO i szczegółowo wyjaśniam materiał z pierwszej lekcji poziomu początkującego:

Angielski prezent na dzień babci i dziadka

A może nie jesteś jeszcze seniorem ale wnukiem czy wnuczką i zupełnie wypadł Ci z głowy Dzień Babci czy Dzień Dziadka? Zawsze możesz sprawić im szybki prezent na ostatnią chwilę, to znaczy podarować kupon upominkowy z dostępem do nauki angielskiego na kursie angielskiego Speakingo! Taki dostęp pozwala na naukę zarówno na www jak i w aplikacji na telefon (chociaż kupon wpisać można tylko w wersji na www). Nauka jest tu prosta i skuteczna, wspaniały prezent dla babci czy dziadka, żeby ochronić ich przed Alzheimerem i pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji mózgu.

Jak kupić taki angielski prezent na dzień babci czy dziadka?

Wystarczy zalogować się do Profilu Ucznia na kursie Speakingo (strona z dziewczynami z angielską flagą nad morzem) i tam w menu na górze, w Ustawieniach Użytkownika wybrać opcję „Prezent”. Po uiszczeniu stosownej opłaty możesz wtedy pobrać kupon (pdf) do nauki języka angielskiego na kursie Speakingo, który możesz wysłać mailem lub wydrukować i osobiście wręczyć swojej babci i dziadkowi w dniu ich święta!

modals in the past, queen elisabeth, speakingo

Pierwszy tydzień kursu angielskiego dla seniorów za darmo

Zresztą najbardziej polecam wypróbować samemu, czy taki kurs online języka angielskiego dla seniorów nam odpowiada! Pierwszy tydzień po rejestracji poniżej jest zupełnie za darmo i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami!

Dodatkowo można pobrać na telefon aplikację Speakingo i uczyć się gdzie i kiedy się chce. Później cały miesiąc nauki, chociażby 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu kosztuje tylko tyle, ile jedna lekcja korepetycji z nauczycielem!

Nauka angielskiego dla seniorów online może być prosta i przyjemna – wystarczy zapisać się na kurs Speakingo!

Nauka angielskiego dla seniorów online może być prosta i przyjemna – wystarczy zapisać się na kurs Speakingo!


Zapraszamy na kurs języka angielskiego dla seniorów online!

Na naukę angielskiego nigdy nie jest za późno!

Nauka angielskiego dla seniorów online to świetny pomysł!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
would, would rather, would like to, would you mind, angielski, gramatyka
Wszystko o WOULD!

Would jest jednym z bardziej popularnych czasowników modalnych. Używamy go w stronie biernej, mowie zależnej czy takich frazach jak: would you mind, would you rather, would you like to i wielu innych, które omówimy sobie po kolei w tym tekście.

Czytaj dalej »
Lista 2000 najpopularniejszych angielskich słów
Lista 2000 najpopularniejszych angielskich słów

Zobacz ile jest słówek w języku angielskim, ile musisz ich znać, żeby się dogadać oraz jak wygląda lista 2000 najpopularniejszych angielskich słów na kursie online Speakingo. Słownictwo angielskie Bardzo trudno jest komunikować się bez słów… Dlatego nauka słownictwa angielskiego jest bardzo ważna! Natomiast z góry uprzedzam – najlepiej przyswajać sobie

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!