black friday, czarny piatek

Śmieszne memy na Black Friday (Czarny Piątek) + PROMOCJA -50%

W tym wpisie znajdziesz przede wszystkim śmieszne memy na Black Friday (“czarny piątek”) i odpowiedź na pytanie dlaczego w Ameryce nazywają ten dzień… black-eye Friday?

Na obrazku w tle namiot konsumentów koczujących w oczekiwaniu na otwarcie sklepu.

Podpis: Gotujcie się! Nadciąga Czarny Piątek!

Co to jest Black Friday?

Black Friday czyli “czarny piątek” to swoiste otwarcie sezonu na zakupy świąteczne. Uzyskał przydomek “czarny” z powodu mas ludzi szturmujących amerykańskie sklepy w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. W latach 50. nadała mu go… filadelfijska policja z powodu strasznych korków na drogach jak i wybuchów przemocy wśród rozentuzjazmowanych konsumentów.
dni tygodni po angielsku piątek
Oto mój piątkowy wyraz twarzy. Patrz również: Dni tygodnia po angielsku

Black-eye Friday

Od 2010 roku w Ameryce podczas szału Czarnego Piątku życie straciło 12 osób a 117 zostało rannych¹. Ludzie byli tratowani na śmierć, sporo osób zostało zastrzelonych, popularne są spektakularne bójki, szczególnie w popularnym hipermarkecie Wallmart. Stąd gazeta The New York Daily News przezwała ten dzień Black-Eye Friday czyli dzień podbitego (czarnego) oka. Zresztą co tam się dzieje widać w wiadomościach z amerykańskiej telewizji poniżej: Z drugiej strony jest to najbardziej dochodowy dzień dla sklepów. Tradycyjnie księgowi w Ameryce i Anglii straty wpisywali na czerwono (stąd to be in the red znaczy mieć straty czy dług w banku), a zyski na czarno właśnie. Aby uniknąć szaleństwa wiele sklepów zaczyna dziś organizować jeszcze ciekawsze promocje przed Black Friday, pojawił się też Cyber Monday oraz Green Monday w połowie grudnia.

Śmieszne memy z Black Friday

Oczywiście żadne większe wydarzenie społeczne nie może wydarzyć się bez komentarza internautów. Poniżej kilka śmiesznych memów o Black Friday.
black friday, czarny piątek, gra o tron
Każdy pracownik w Czarny Piątek
Patrz również: Czy pamiętasz kto kogo zabił w Grze o Tron [quiz po angielsku]? black friday, czarny piątek Twój prezent na Boże Narodzenie będzie dla mnie dużo więcej znaczył, jeśli musiałeś potraktować kogoś gazem pieprzowym by go zdobyć. . black friday, czarny piątek Yo Adrian, zdobyłem na telewizor! . black friday, czarny piątek Gdy ktoś dostanie ostatni telewizor z płaskim ekranem w Czarny Piątek. . black friday, czarny piątek
  • Idę na zakupy w Czarny Piątek!
  • Musisz zapłacić za ten rachunek za prąd, bo inaczej będziesz mieć też Czarną Sobotę.
. black friday, czarny piątek Za ludzi pracujących w ochronie w Czarny Piątek. Wasze zdrowie! . black friday, czarny piątek Apokalipsa zombie? Proszę. Pracowałem w sprzedaży detalicznej w Czarny Piątek. Wpuszczaj ich! (A swoją drogą czy wiesz, że zombie mogą pomóc Ci w nauce strony biernej?) . black friday Jeśli idziesz robić zakupy w Czarny Piątek, proszę bądź że przyzwoitym człowiekiem… …i ustaw telefon w poziomie zanim zaczniesz nagrywać bójki. Dziękuje! . black friday, czarny piątek Chcę, żeby transmitowano Czarny Piątek (w telewizji) tak jak Igrzyska Śmierci. . black friday, czarny piątek, angielski bohater Święto Dziękczynienia Czarny Piątek [Patrz również: Angielski od zera do bohatera!] . black friday, czarny piątek Czarny Piątek w Ameryce jest jak… Czarny Piątek w Kanadzie jest jak… (Przepraszam / Och pardon / Nie Pan przodem / Najpierw Pani, Nie najpierw Pan / Przepraszam / Dziękuję) .

A po Czarnym Piątku przychodzi Cyber Monday!

Cyber Monday poniedziałek, promocja, kurs języka angielskiego online, queen
“Ja w tydzień po Cyber Poniedziałku”. Jestem królową puszczy amazońskiej / Amazonu. Patrz również: Angielskie memy na Cyber Monday.

Kurs języka angielskiego online Speakingo

Aby zapisać się na kurs języka angielskiego online Speakingo nie musisz ustawiać się w kolejce pod sklepem o 5:30 rano, jest to również całkiem bezpieczne przedsięwzięcie. Nie utkniesz w korku ani tym bardziej nikt nie podbije Ci oka! Wypróbuj przez tydzień za darmo i bez żadnych zobowiązań, czy metoda nauki języka angielskiego przez rozmowę Ci odpowiada!

Zapisz się na kurs języka angielskiego online!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


A jakie są Wasze doświadczenia z Black Friday? Fajny ten czarny piątek czy nie?
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Jak wygląda nauka na kursie języka angielskiego online Speakingo?
dzisiejsze Wpisy dnia:
Znajdź na blogu::
Najnowsze teksty:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby bez żadnych zobowiązań wypróbować tę metodę nauki języka angielskiego zupełnie za darmo!

2 odpowiedzi

  1. Ostatnio Black Friday dziś dzień darmowej dostawy, nie ma łatwo dla portfela.

    Dobrze, że chociaż z memów można się trochę pośmiać:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub

Problem z mówieniem po angielsku?

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Mów jak anglik!