black friday, czarny piatek

Śmieszne memy na Black Friday (Czarny Piątek) + PROMOCJA -50%

W tym wpisie znajdziesz przede wszystkim śmieszne memy na Black Friday („czarny piątek”) i odpowiedź na pytanie dlaczego w Ameryce nazywają ten dzień… black-eye Friday?

Na obrazku w tle namiot konsumentów koczujących w oczekiwaniu na otwarcie sklepu.

Podpis: Gotujcie się! Nadciąga Czarny Piątek!

Co to jest Black Friday?

Black Friday czyli “czarny piątek” to swoiste otwarcie sezonu na zakupy świąteczne. Uzyskał przydomek “czarny” z powodu mas ludzi szturmujących amerykańskie sklepy w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. W latach 50. nadała mu go… filadelfijska policja z powodu strasznych korków na drogach jak i wybuchów przemocy wśród rozentuzjazmowanych konsumentów.
dni tygodni po angielsku piątek
Oto mój piątkowy wyraz twarzy. Patrz również: Dni tygodnia po angielsku

Black-eye Friday

Od 2010 roku w Ameryce podczas szału Czarnego Piątku życie straciło 12 osób a 117 zostało rannych¹. Ludzie byli tratowani na śmierć, sporo osób zostało zastrzelonych, popularne są spektakularne bójki, szczególnie w popularnym hipermarkecie Wallmart. Stąd gazeta The New York Daily News przezwała ten dzień Black-Eye Friday czyli dzień podbitego (czarnego) oka. Zresztą co tam się dzieje widać w wiadomościach z amerykańskiej telewizji poniżej: Z drugiej strony jest to najbardziej dochodowy dzień dla sklepów. Tradycyjnie księgowi w Ameryce i Anglii straty wpisywali na czerwono (stąd to be in the red znaczy mieć straty czy dług w banku), a zyski na czarno właśnie. Aby uniknąć szaleństwa wiele sklepów zaczyna dziś organizować jeszcze ciekawsze promocje przed Black Friday, pojawił się też Cyber Monday oraz Green Monday w połowie grudnia.

Śmieszne memy z Black Friday

Oczywiście żadne większe wydarzenie społeczne nie może wydarzyć się bez komentarza internautów. Poniżej kilka śmiesznych memów o Black Friday.
black friday, czarny piątek, gra o tron
Każdy pracownik w Czarny Piątek
Patrz również: Czy pamiętasz kto kogo zabił w Grze o Tron [quiz po angielsku]? black friday, czarny piątek Twój prezent na Boże Narodzenie będzie dla mnie dużo więcej znaczył, jeśli musiałeś potraktować kogoś gazem pieprzowym by go zdobyć. . black friday, czarny piątek Yo Adrian, zdobyłem na telewizor! . black friday, czarny piątek Gdy ktoś dostanie ostatni telewizor z płaskim ekranem w Czarny Piątek. . black friday, czarny piątek
  • Idę na zakupy w Czarny Piątek!
  • Musisz zapłacić za ten rachunek za prąd, bo inaczej będziesz mieć też Czarną Sobotę.
. black friday, czarny piątek Za ludzi pracujących w ochronie w Czarny Piątek. Wasze zdrowie! . black friday, czarny piątek Apokalipsa zombie? Proszę. Pracowałem w sprzedaży detalicznej w Czarny Piątek. Wpuszczaj ich! (A swoją drogą czy wiesz, że zombie mogą pomóc Ci w nauce strony biernej?) . black friday Jeśli idziesz robić zakupy w Czarny Piątek, proszę bądź że przyzwoitym człowiekiem… …i ustaw telefon w poziomie zanim zaczniesz nagrywać bójki. Dziękuje! . black friday, czarny piątek Chcę, żeby transmitowano Czarny Piątek (w telewizji) tak jak Igrzyska Śmierci. . black friday, czarny piątek, angielski bohater Święto Dziękczynienia Czarny Piątek [Patrz również: Angielski od zera do bohatera!] . black friday, czarny piątek Czarny Piątek w Ameryce jest jak… Czarny Piątek w Kanadzie jest jak… (Przepraszam / Och pardon / Nie Pan przodem / Najpierw Pani, Nie najpierw Pan / Przepraszam / Dziękuję) .

A po Czarnym Piątku przychodzi Cyber Monday!

Cyber Monday poniedziałek, promocja, kurs języka angielskiego online, queen
„Ja w tydzień po Cyber Poniedziałku”. Jestem królową puszczy amazońskiej / Amazonu. Patrz również: Angielskie memy na Cyber Monday.

Kurs języka angielskiego online Speakingo

Aby zapisać się na kurs języka angielskiego online Speakingo nie musisz ustawiać się w kolejce pod sklepem o 5:30 rano, jest to również całkiem bezpieczne przedsięwzięcie. Nie utkniesz w korku ani tym bardziej nikt nie podbije Ci oka! Wypróbuj przez tydzień za darmo i bez żadnych zobowiązań, czy metoda nauki języka angielskiego przez rozmowę Ci odpowiada!

Zapisz się na kurs języka angielskiego online!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


A jakie są Wasze doświadczenia z Black Friday? Fajny ten czarny piątek czy nie?
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
reklama:

Klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

dziŚ Polecam:
Lista 2000 najpopularniejszych angielskich słów
Lista 2000 najpopularniejszych angielskich słów

Zobacz ile jest słówek w języku angielskim, ile musisz ich znać, żeby się dogadać oraz jak wygląda lista 2000 najpopularniejszych angielskich słów na kursie online Speakingo. Słownictwo angielskie Bardzo trudno jest komunikować się bez słów… Dlatego nauka słownictwa angielskiego jest bardzo ważna! Natomiast z góry uprzedzam – najlepiej przyswajać sobie

Czytaj dalej »
angielski tarzan
Czy jesteś Tarzanem z angielskiego?

Poniżej przedruk świetnego tekstu z nauczycielskiego bloga Got It! o problemach, jakie napotkać możemy w życiowych sytuacjach, jeśli uczymy się angielskiego tylko z książek, ale nie ćwiczymy mówienia w tym języku.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!
blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!

2 odpowiedzi

  1. Ostatnio Black Friday dziś dzień darmowej dostawy, nie ma łatwo dla portfela.

    Dobrze, że chociaż z memów można się trochę pośmiać:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podczas gdy wszystko drożeje,

SPEAKINGO TANIEJE!

Z okazji nowego roku szkolnego,
zobacz nowy cennik!

MIESIĄC NAUKI ANGIELSKIEGO
JUŻ OD 59zł 24.9 ZŁ!

Problem z mówieniem po angielsku?

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Mów jak anglik!