← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

Przygotowanie do matury 2020 z języka angielskiego

Do matury 2020 z języka angielskiego już niedługo. To ostatni dzwonek, żeby doszlifować swój angielski. Ale jak go ćwiczyć, skoro nie można wychodzić z domu?


Matura 2020

Matura 2020 przejdzie do historii. Do niedawna słyszeliśmy, że odbędzie się w terminie, jak co roku w połowie maja. Teraz z wypowiedzi ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piątkowskiego (19.04.2020) słyszymy, że

„ze względów zdrowotnych staramy się ograniczyć maksymalnie kontakty między ludźmi i także w szkole musimy także ten element uwzględnić. To dlatego teraz po raz kolejny przedłużamy okres zawieszenia dla szkół i przedszkoli tak aby te kontakty były jak najbardziej ograniczone (…)

Ze względów zdrowotnych dziś odkładamy termin egzaminu. Przekładamy go na inny czas. Chcemy żebyście mieli długą perspektywę przygotowania do nowego terminu egzaminu. Dlatego z dużym wyprzedzeniem co najmniej trzytygodniowym, miesięcznym poinformujemy o tym kiedy nowy termin egzaminu się odbędzie, tak abyście mieli dodatkowy czas na przygotowanie”¹.

Ze wstępnych informacji wynika, że matury 2020 odbędą się w drugiej połowie czerwca.

Przygotuj się do matury 2020 z języka angielskiego!

Skoro tak czy owak musimy siedzieć w domach, dlaczego by nie przyłożyć się trochę do nauki języka angielskiego!

Szczególnie nauka mówienia jest trudna w samotności – nikt nas nie poprawia, więc możemy wyuczyć się błędów, no i gadanie do siebie na głos generalnie może brzmieć dziwnie… Na szczęście nikt nie słyszy…

Dlatego prawdopodobnie lepiej porozmawiać sobie z komputerem! To nie szaleństwo wynikające ze zbyt długiej izolacji!

Na kursie języka angielskiego online Speakingo nauka polega na rozmowie z aplikacją, która dzięki technologii rozpoznawania mowy rozumie co się do niej mówi. Co więcej program dydaktyczny oparty na Metodzie Bezpośredniej zmusza nas do używania pełnych poprawnych zdań, w których zawarta jest cała potrzebna nam do poziomu rozszerzonego matury gramatyka jak 2000 najpopularniejszych angielskich słów.

Na pewno nic nie zastąpi nauki w szkole, żywego nauczyciela i ukochanej klasy, ale na pewno jeśli chodzi o przygotowanie do matury w 2020 roku z języka angielskiego – a szczególnie jej ustnej częściSpeakingo is the way to go!

egzamin maturalny, ustny angielski

Dlatego dla wszystkim tegorocznym maturzystom – i nie tylko – polegam naukę na kursie języka angielskiego online Speakingo!

Nie bój się matury 2020 z języka angielskiego!

Dzięki Speakingo błyśniesz na niej jak rodzony Anglik czy Angielka!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Wypróbuj za darmo i bez żadnych zobowiązań!


Kto pisze maturę z języka angielskiego w 2020 roku? Jakieś wrażenia, uwagi, dowcipy, przecieki? Komentarze są do Waszej dyspozycji!

Sharing is caring!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

(Szczegóły po rejestracji do serwisu.)

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)