← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

Nauka języka angielskiego od podstaw. Prosty plan.

Nauka języka angielskiego od podstaw to świetny pomysł na polepszenie swojej sytuacji finansowej i ogólnie życiowej. Poniżej prosty plan jak skutecznie zrealizować ten projekt!


Angielski to podstawa!

W słynnej już historii z kultowym polskim aktorem, Himilsbachowi zaproponowano rolę w hollywoodzkim filmie. Problemem okazał się tylko język angielski, którego artysta nie chciał się nauczyć. Na rewelacyjną w czasach PRL zarówno finansowo jak i prestiżowo ofertę odpowiedział „No i zrezygnowałem. Jeszcze by film odwołali, a ja zostałbym jak ch** z tym angielskim!“

Czy w dzisiejszych czasach, w dobie internetu ktoś powiedziałby coś takiego?

Nie sądzę!

Skoro czytasz ten tekst, na pewno wiesz po co chcesz nauczyć się języka angielskiego od podstaw!

Po co uczyć się języka angielskiego?

Czasami jednak warto przypominać sobie o zaletach nauki języka angielskiego, ponieważ pozwala to nam podtrzymać motywację do dalszej nauki angielskiego.

Dlatego zaczynając naukę języka angielskiego od podstaw pamiętaj że:

Dlaczego nie znasz jeszcze języka angielskiego?

Skoro nauka języka angielskiego od podstaw ma tyle zalet, dlaczego jeszcze go nie znasz?

Ja tego nie wiem – wiesz tylko Ty!

Dlatego zabierając się za naukę języka angielskiego od podstaw pomyśl, co może pokrzyżować Ci plany i jak z góry możesz temu zapobiec!

Z nauczycielskiego doświadczenia wiem, że często ludzie utykają z trzech poniższych powodów:

1. Podstawowy brak systematyczności w nauce języka angielskiego

Słomiany zapał to za mało by od podstaw nauczyć się języka angielskiego do poziomu zaawansowanego. Potrzebujesz systematyczności. Dlatego „nauka kiedy mam na to ochotę” nie zadziała.

Wymyśl sobie regularne pory dnia i tygodnia, w których będziesz się uczyć. Niekoniecznie musi to być tradycyjny kurs angielskiego w szkole językowej. Możesz nastawić sobie w telefonie przypominajkę, że o tej porze dnia logujesz się na swój ulubiony kurs języka angielskiego online i uczysz się chociażby przez króciutkie 15 minut.

Zdziwisz się, jak po kilku miesiącach regularnej nauki polepszy się Twoja znajomość języka angielskiego!

2. Brak pieniędzy na naukę języka angielskiego od podstaw

Rzeczywiście bez regularnego, uporządkowanego kursu języka angielskiego, trudno jest utrzymać systematyczność nauki angielskiego. Jednak czy skazani jesteśmy na drogie lekcje z native speakerem czy nauczycielem języka angielskiego? Rzeczywiście koszty idą wtedy w setki złotych miesięcznie. Ma to swoją zaletę, ponieważ bardziej przyłożymy się do nauki angielskiego, jeśli będziemy musieli za nią słono zapłacić. Jeśli nie mamy jednak czasu lub pieniędzy, czy nasza nauka języka angielskiego od podstaw polec musi w przedbiegach?

Na szczęście w XXI wieku możemy uczyć się języka angielskiego od podstaw w internecie! Nauka angielskiego online ma te zalety, że możemy uczyć się o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Oszczędzamy czas i pieniądze na dojazdy. A do tego kursy angielskiego online są zwykle tańsze od spotkań „w realu”. Na przykład miesiąc przyjemnej i skutecznej nauki angielskiego od podstaw na kursie online Speakingo kosztuje tyle co zaledwie jednak korepetycja z lektorem języka angielskiego!

3. (Rzekomy) brak talentu do nauki języka angielskiego

Ha! Nie ma czegoś takiego! Jest tylko kombinacja powyższych, zwielokrotniona przez lenistwo! Ewentualnie kiepski nauczyciel języka angielskiego, kładący zbyt duży nacisk na nudną gramatykę!

Wiek również nie jest wymówką! To nieprawda, że dzieci uczą się szybciej od dorosłych! Dzieci po prostu mają więcej czasu, jednak dorośli uczą się dużo szybciej i skuteczniej w ograniczonym wymiarze czasu, jakim dysponują na naukę angielskiego. Pytanie polega więc jedynie – czy uczysz się angielskiego czy nie!

Jeśli się uczysz, to się nauczysz!

Język polski jest dużo trudniejszy niż angielski! Jeśli potrafisz mówić po polsku, na pewno dasz radę nauczyć się języka angielskiego!

Podstawa to zacząć uczyć się języka angielskiego i się nie poddawać!

Angielski od podstaw czyli od czego zacząć naukę?

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że najważniejsze jest podjęcie głęboko w sobie decyzji, że naprawdę chcesz nauczyć się języka angielskiego, od podstaw po poziom przynajmniej średniozaawansowany. Jest to jak najbardziej wykonalne zadanie w ciągu powiedzmy kilkunastu miesięcy.

Pomyśl: gdybyś podjął tę decyzję te kilkanaście miesięcy temu, potrafiłbyś już zrozumieć przynajmniej podstawowe zwroty po angielsku, potrafiłabyś prowadzić konwersacje po angielsku, przynajmniej na podstawowe tematy.

Dlatego jeśli chcesz nauczyć się języka angielskiego od podstaw, polecam wybrać sobie jakąś przyjemną i skuteczną metodę nauki języka angielskiego i się jej trzymać!

nauka jezyka angielskiego od podstaw online

Ze swojej strony polecam oczywiście kurs języka angielskiego online Speakingo!

Nauka jest na nim przyjemna i skuteczna właśnie. Jest to kurs online, więc możesz uczyć się kiedy chcesz i gdzie chcesz. Nawet bez makijażu, w środku nocy, w domowych pieleszach lub w podróży. Nic nie pokrzyżuje Twojego planu nauki angielskiego od podstaw.

A to jest podstawa właśnie!

Zresztą zamiast czytać to wszystko, wypróbuj lepiej tę metodę! Tym bardziej, że pierwszy tydzień dostajesz zupełnie za darmo!

Język angielski od podstaw to nie nauka gramatyki ani słówek!

Co jest tak wyjątkowego w kursie języka angielskiego online Speakingo?

Zwykle wydaje się nam, że samodzielna nauka języka angielskiego w domu polega na zakuwaniu słówek i ślęczeniu nad gramatyką. Być może wielu ludzi uczy się tak języka angielskiego. I być może dlatego tylko jest wiecznie początkujących…

Badania naukowe potwierdzają jednak, że języka angielskiego najlepiej uczyć się jak dziecko. W rzeczywistej rozmowie nie zastanawiamy się, jakiej konstrukcji gramatycznej użyć. Aby płynnie mówić po angielsku musimy zacząć…mówić po angielsku!

Dlatego kurs języka angielskiego online Speakingo oparty jest w całości na rozmowie. Dzięki temu nie znajdziesz się w sytuacji, w której słowa nie chcą przejść Ci przez gardło. Lub „poprawna” odpowiedź przychodzi godzinę po tym, gdy rozmowa dobiegła końca…

Dzięki konwersacjom po angielsku online na kursie Speakingo naturalnie, poprzez rozmowę uczysz się 2000 najpopularniejszych angielskich słów wplecionych w zdania nieostrzeżenie zawierające całą potrzebną Ci gramatykę!

Co więcej nauka na kursie języka angielskiego od podstaw na kursie online Speakingo jest wciągajaca i przyjemna, ponieważ kurs napisany został ciekawie i z poczuciem humoru.

Dzięki temu po prostu będziesz chcieć uczyć się angielskiego dalej, nawet gdy podstawy będziesz mieć już doskonale opanowane!


Nauka języka angielskiego od podstaw to dobry kurs języka angielskiego online!

Angielski nie nauczy się sam! Zacznij naukę już dziś!


A jakie są Wasze doświadczenia z nauką języka angielskiego od podstaw? Też jesteście „wiecznie początkującymi”, czy może znaleźliście jakiś sposób na skuteczną naukę języka angielskiego od podstaw? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach (tylko bez reklam szkół językowych proszę 🙂 )

Sharing is caring!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...

Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

(Szczegóły po rejestracji do serwisu.)

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)