← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

Na czym polega skuteczna nauka angielskiego przez internet?

Skuteczna nauka angielskiego przez internet jest jak najbardziej możliwa, ma jednak swoje zalety i wady. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, dzięki którym nasz naukowy “rowerek nie wjedzie w piaseczek”.


Nauka angielskiego przez internet to norma

Języka angielskiego uczą się dziś już niemal dwa miliardy ludzi – w tym w wielu przypadkach przez internet.

Oczywiście nie każdy człowiek na świecie ma dostęp do internetu i nowych technologii. Chociaż czasami wydaje nam się, że jesteśmy „biedni”, to jednak zdecydowana większość ludzi na świecie ma dużo, dużo gorzej. Można powiedzieć, że w Polsce nauka języka angielskiego przez internet pozwala bardziej zaoszczędzić czas i pieniądze, a nie jest przez ich brak ograniczona. Mamy wiele szczęścia!

Dlatego jeśli popytać wśród znajomych, coraz więcej ludzi decyduje się na naukę angielskiego przez internet, ponieważ nie da się jej odmówić wielu zalet.

Zalety nauki angielskiego przez internet

Zdecydowaną zaletą nauki angielskiego przez internet jest możliwość nauki angielskiego w domu. Wiąże się z tym nie tylko wygoda, ale również oszczędność czasu na dojazdy oraz również pieniędzy na nie.

A mówiąc już o finansach, to nauka angielskiego przez internet jest również zwykle tańsza od nauki w szkole językowej „z cegły”. Szczególnie jeśli nauka angielskiego przez internet to nie po prostu zwykłe lekcje angielskiego przez Skype’a czy inny komunikator, ale nauka z jakiejś platformy elearningowej. Automatyzacja procesu nauczania pozwala diametralnie zredukować koszt nauki – na przykład cały miesiąc nauki języka angielskiego przez internet na platformie online Speakingo kosztuje tyle, co jedna jedyna korepetycja z lektorem.

Skuteczna nauka angielskiego przez internet

Aby jednak nasza nauka angielskiego przez internet była skuteczna, warto zwrócić uwagę na parę rzeczy przy wyborze naszej ścieżki dydaktycznej. W gąszczu internetu znaleźć można mnóstwo propozycji, dlatego warto przyjrzeć się oferowanemu kursowi, zanim położymy w nim wszystkie nasze nadzieje na naukę angielskiego przez internet!

Czy program nauki angielskiego przez internet ułożony został przez nauczyciela języka angielskiego?

Nauka angielskiego przez internet to oczywiście również biznes. Duża ilość zainteresowanych oznaczać może duże przychody z reklam czy dostępu do kursu. Co więcej specjaliści od internetu wiedzą najlepiej jak zaprojektować stronę internetową tak, by Google ją polubił i wyświetlał wysoko w wynikach wyszukiwania.

Pytanie brzmi jedynie, czy polubią ją również uczniowie?

Czy będzie przejrzyście wyjaśniać potrzebne zagadnienia?

Czy nie będzie przepełniona przeklepaną z podręcznika niepotrzebną nikomu gramatyką?

Czy ograniczy się do pracy ze „słówkami”, a nie całościową nauką angielskiego przez internet?

Czy jej autor ma praktyczne doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego?

Na te pytania warto odpowiedzieć sobie przy wyborze swojego kursu angielskiego online.

Czy nauka angielskiego przez internet rozwija wszystkie cztery „kompetencje językowe”

Sprawdzić to można analizując na przykład na ile dana strona internetowa rozwija słynne cztery kompetencje językowe, czyli czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie.

O ile nauka pisania po angielsku przez internet jest dosyć trudnym wyzwaniem, ponieważ wymaga to zwykle by ktoś poprawił nasze wypracowanie, to słuchanie jest w miarę prostym zadaniem. W internecie łatwo zamieścić nagrania w języku angielskim, co więcej mamy nieograniczony dostęp do angielskie radio internetowych, telewizji, filmów i tak dalej. Tak samo mamy niemal nieograniczoną ilość tekstów, które możemy sobie czytać – a większość internetu napisana jest po angielsku właśnie.

Nauka mówienia po angielsku przez internet

Większość kursów języka angielskiego online pomija jednak chyba najważniejszą kompetencję językową, a mianowicie naukę mówienia po angielsku przez internet. Tutaj zdecydowanie wybija się na pierwsze miejsce kurs języka angielskiego online Speakingo, który w 100% bazuje na nauce mówienia po angielsku.

Jak dziecko słuchasz i mówisz na tym kursie, nie przejmując się zbytnio gramatyką, która niejako sama wchodzi Ci do głowy wraz z praktyką (oczywiście kto lubi, może poczytać sobie do woli na blogu Speakingo).

Dzięki nauce angielskiego przez internet ze Speakingo nigdy nie znajdziesz się w sytuacji, że słowa nie chcą przejść Ci przez gardło – rozwiniesz nawyk mówienia z serca, a nie szkolnej regułki!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Wypróbuj za darmo!


Skuteczna nauka angielskiego przez internet to frazy a nie „słówka” i „gramatyka”

To prawda, że znając 2000 najpopularniejszych angielskich słów jesteś w stanie zrozumieć 90% konwersacji w tym języku (dydaktyka internetowego kursu Speakingo oparta jest na tych słowach właśnie).

To prawda również, że nie da się mówić po angielsku bez gramatyki.

Mało kto wie jednak, że skuteczna nauka angielskiego przez internet, jak i „w realu” polega na nauce słów i gramatyki jednocześnie, a nie z osobna! Ucząc się słówek i gramatyki z osobna narażamy się na niebezpieczeństwo, że błędnie będziemy je ze sobą łączyć – co zresztą często widać u uczniów. Dlatego bardzo ważne jest by uczyć się ich jednocześnie!

Jak? Poprzez naukę całych fraz i zdań! Tak, to jest aż tak proste! Nikt dziecku nie tłumaczy nieregularności czasowników angielskich, ani trybów warunkowych – po prostu poprawnie się do niego mówi, a dziecko powtarza i samo zaczyna poprawnie mówić!

Dlatego tak skonstruowana jest nauka angielskiego przez internet na kursie online Speakingo.

Całymi, pełnymi i poprawnymi, dopasowanymi do naszego poziomu zaawansowania zdaniami (od zera do bohatera!) rozmawiamy z telefonem lub komputerem.

Kiedy chcemy i ile chcemy.

Komputer nas rozumie, chwali, nie wkurza się. Dzięki regularnej i przyjemnej, niekoniecznie nawet czasochłonnej nauce nagle orientujemy się, że nauczyliśmy się języka angielskiego przez internet!

To nie sen, to nie bajka!

Nieograniczone możliwości stoją przed Tobą otworem – wystarczy z nich skorzystać!


Angielski nawet przez internet jednak nie nauczy się sam!

Zapisz się na internetowy kurs języka angielskiego Speakingo!


A jakie są Wasze doświadczenia z nauką angielskiego przez internet? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach – tylko bez reklam proszę 🙂

Sharing is caring!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

(Szczegóły po rejestracji do serwisu.)

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)