piosenki po angielsku

Better English – popraw swój angielski

Better English – czy to wyrażenie spędza Ci sen z powiek?  Jeśli tak, to niepotrzebnie. Poznaj 12 niezawodnych metod skutecznej nauki języka angielskiego, które stosowane regularnie, poprawią twoje umiejętności raz na zawsze.


Better English!

Chcesz przestać zaprzątać sobie głowę błędami i gramatyką. Chcesz swobodnie rozmawiać po angielsku? Zbyt piękne, żeby było możliwe? A może nie?

better english
Success, go get it – Sukces, idź i go zdobądź

Umiejętność rozmowy w innym języku nigdy nie przychodzi jednak ot tak, bez zbędnego wysiłku.

Nawet jeśli znasz już podstawy języka angielskiego, nie spoczywaj na laurach. Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności, język angielski musi zawładnąć Twoją codziennością. Pod żadnym pozorem nie stawaj w miejscu – kto się nie rozwija, ten się cofa!

Pamiętaj, że początki zawsze są trudne. Jednak pewne nawyki szybko wchodzą w krew. Szczególnie wtedy, gdy metody nauki są mało inwazyjne.

Wprowadzaj go do swojego życia stopniowo, aż stanie się jego częścią. Better English jest na wyciągnięcie ręki.

better english
Think outside the box – myśl nieszablonowo, dosłownie „poza pudełkiem”

 

Motywacja do nauki języka angielskiego

Na początek jednak warto wspomnieć o najważniejszym elemencie nauki języka angielskiego. Jeśli chcemy osiągnąć w angielskim troszkę więcej niż podstawy komunikacji, porządna motywacja jest całkowicie niezbędna. Nasze podejście jest zasadniczym elementem. Jeżeli nauka jest dla nas przykrym obowiązkiem, ciężko będzie nam zawalczyć o lepszy angielski.

Zacznij od odpowiedzi na zasadnicze pytanie – dlaczego chcę nauczyć się lepiej mówić po angielsku?

Wypisz na kartce kilka powodów. Gdy motywacja będzie spadać, przypomnij sobie, dlaczego było to dla Ciebie takie ważne.

inspirujące cytaty motywacyjne po angielsku z tłumaczeniem
Patrz również: Inspirujące cytaty motywacyjne po angielsku.

12 metod na to, aby osiągnąć Better English

 Każda metoda, która działa w Twoim wypadku jest dobra! Zobacz jednak, czy któryś z poniższych pomysłów nie wzbogaci Twojego naukowego asortymentu!

1. Better English z bajkami po angielsku

Zaczynamy od klasyki. W nauce angielskiego pomagają anglojęzyczne bajki, filmy, wywiady i wszelkie inne nagrania, które możemy znaleźć w internecie. Nie od dziś wiadomo, że oglądanie filmów lub seriali po angielsku jest jedną z przyjemniejszych metod przyswajania języka. Jest to świetny sposób na poznawanie potocznych zwrotów, których nie znajdziemy w podręcznikach.

Pamiętaj, żeby wybierać te produkcje, które wpisują się w Wasze gusta. Niech seanse będą dla Was przyjemnością. Jeżeli kochacie kryminały, oglądajcie filmy właśnie z tego gatunku. Jeśli bawią Was komedie, polecam nieśmiertelnych Przyjaciół „Friends”. Po obejrzeniu 10 sezonów będziecie mieli bogatszy zasób żarów niż niejeden Anglik. 😉

kreskówki do nauki angielskiego
Patrz także: Kreskówki do nauki angielskiego

2. Better English z piosenkami po angielsku

Śpiewaj po angielsku. Na pewno są dziesiątki anglojęzycznych piosenek, które uwielbiasz.

Wydrukuj sobie kilka tekstów. Śpiewaj ile wlezie – w aucie, gdy stoisz w korku, pod prysznicem, podczas gotowania obiadu. Better English oraz masa endorfin gwarantowane.

piosenki po angielsku
Czytaj również: 5 piosenek, które pomogą Ci w nauce języka angielskiego.

3. Better English z angielską książką

Czytaj na głos. Kupuj anglojęzyczne wydania ulubionych czasopism. Możesz zamawiać je przez internet lub znaleźć w popularnych księgarniach.

Na początek sięgaj po pisma bogato ilustrowane. Zapamiętuj nagłówki. Zaznaczaj ciekawe fragmenty. Jeżeli dany artykuł Cię zaciekawi, podsumuj go samodzielnie w kilku zdaniach.

Jeśli masz natomiast zacięcie do nauki, polecam Simple Wikipedia. Jest to wersja popularnej Wikipedii przepisana prostym językiem angielskim Simple English – na przykład lista 2000 najpopularniejszych słów Speakingo, których znajomość pozwala zrozumieć 90% wszystkich konwersacji w tym języku, w dużej mierze oparta jest na słowniku Simple Wikipedii.

4. Better English z rozmówkami angielsko-polskimi

Naucz się najważniejszych, krótkich odpowiedzi automatycznych. Wypisz, je sobie na kartce. Nie ma ich wiele, a pomogą Ci w swobodnej dyskusji.

 • Right /dobrze/
 • No problem /nie ma problemu/
 • Alright /w porządku/
 • Fine thanks /wielkie dzięki/
 • Just a minute /chwileczkę/
 • You’re welcome /nie ma za co/
 • Fine by me /dla mnie nie ma problemu/
 • Let’s do it! /zróbmy to/
 • No way! /nie ma mowy/
 • You’re joking, right? /żartujesz, co nie?/
 • Do I have to? /muszę?/
angielskie zwroty dla początkujących
Czytaj również: Angielskie zwroty dla początkujących.

5. Better English z angielskimi opowieściami

Ćwicz snucie niestworzonych historii.

Ludzie są stworzeni do wymyślania narracji. Układaj krótkie fabuły po angielsku. Możesz mówić sobie w myślach lub opowiadać krótkie historie domownikom. Wyznaczcie sobie jeden dzień w tygodniu, w którym poświęcasz 15 minut na wykreowanie ciekawej fabuły po angielsku.

Metoda łączy w sobie naukę i ćwiczenia na kreatywność. Na przykład wyobraź sobie, jak to będzie, gdy już nauczysz się języka angielskiego!

Patrz także: A teraz wyobraź sobie, że znasz już język angielski…

6. Better English z mapami angielskich słów (mindmaps)

Stwórz mapę myśli dla danego słowa. Metoda jest dość pracochłonna, jednak czego się nie robi dla wyzwania Better English. Na kartce papieru napisz dane słowo. Możesz też użyć strony internetowej, która pozwala na tworzenie drzew skojarzeń.

Słowo rozłóż na części składowe, poszukaj ciekawych metafor. Metoda świetnie sprawdza się przy nauce specjalistycznego słownictwa. Nie można przecenić wagi budowania skojarzeń w skutecznym zapamiętywaniu, o czym powie nam każdy poliglota.

skuteczna nauka jezyka angielskiego
Czytaj również: 5 porad poligloty na temat skutecznej nauki języka angielskiego.

7. Better English z pamiętnikiem po angielsku

Jeżeli chcesz nauczyć się lepiej pisać po angielsku, zacznij od dziennika wspomnień.

Opisuj wydarzenia, które spotkały Cię danego dnia. Codziennie poświęć na to kilka minut. Regularność sprawi, że pisania stanie się dla Ciebie przyjemnością.

6 najpopularniejszych bledow w nauce angielskiego
Patrz również: 5 najpopularniejszych błędów w nauce języka angielskiego

8. Better English z angielskimi synonimami

Wyjdź poza swoją strefę komfortu. Każdy ma słowa, które lubi i używa najczęściej w określonych sytuacjach. Wybierz 3 określenia każdego dnia, które znasz i na co dzień stosujesz. Postaraj się znaleźć dla każdego słowo zastępcze, o tym samym znaczeniu, które będziesz mógł używać zamiennie.

przymiotniki angielskie
Czytaj również: Naucz się lepiej stosować angielskie przymiotniki niż poeta z obrazka.

9. Better English poprzez gadanie do siebie po angielsku

Mów do siebie i rób to jak najczęściej. Nie przejmuj się, gdy domownicy będą na Ciebie spoglądać podejrzliwym wzrokiem!

Gdy wyjawisz swoje intencje, na pewno zrozumieją. Wyzwanie Better English to mocny argument. Opowiadaj pod nosem o czynnościach, które wykonujesz. Opisuj różne przedmioty tak szczegółowo, jak potrafisz. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym lepiej będzie Ci szło w sytuacjach, w których musisz porozumiewać się obcym językiem.

Speakingo opinie Grzegorz Kuśnierz
Czytaj również: Językowe pogawędki z komputerem [wywiad z założycielem Speakingo]

10. Better English poprzez parafrazowanie

Naucz się parafrazować, czyli powtarzać innymi słowami sens danego wyrażenia. Owa umiejętność pozwala na lepsze zrozumienie przez rozmówców.

Co więcej, prawdopodobnie nigdy nie nauczymy się wszystkich z miliona angielskich słów. Umiejętność opisania słówka innymi słowami jest nieocenioną umiejętnością, dzięki której nigdy nie zatniemy się w połowie zdania, bo jakieś słówko wyleciało nam z głowy.

motywatorów do nauki języka angielskiego
Patrz również: 6 motywatorów do nauki języka angielskiego

11. Better English z dyktafonem

Nagrywaj się, gdy mówisz po angielsku. Większość telefonów posiada w dzisiejszych czasach świetne dyktafony.

Nagrywaj się. Zobacz jak brzmi Twoja wymowa. Nie chodzi o to, aby na siłę uczyć się akcentu i starać się mówić niczym rodowity Anglik. Dzięki nagraniom zobaczysz pewne tendencje, które rządzą Twoją wymową. Może nad niektórymi błędami, będziesz mógł popracować. Ale nie przejmuj się nimi szczególnie.

Języka angielskiego uczą się dwa miliardy ludzi – zdecydowana większość z nich mówi z jakimś „akcentem”.

jak mówić z brytyjskim akcentem angielski jest trudny

12. Better English w doborowym towarzystwie

Ostatnia metoda skierowana jest do osób z większych miast. Coraz popularniejsze są tzw. meet up’y, czyli spotkania organizowane przez osoby zainteresowane wspólną rozmową po angielsku.

Koniec z wymówkami typu: nie mam z kim się uczyć, nie mam z kim rozmawiać. Meet up’y zrzeszają ludzi o podobnych zainteresowaniach. Oprócz pracy nad better English na pewno poznasz tam wiele ciekawych i otwartych osób.

4 powody dlaczego warto uczyć się języka angielskiego, TED Talks, john whorter
Patrz również: 4 powody dlaczego warto uczyć się języka angielskiego [TED Talks].

Better English na kursie języka angielskiego online

Oczywiście nie zapominajcie o kursie języka angielskiego online Speakingo. Bez względu na to, na jakim poziomie angielskiego jesteś, nauka z kursem będzie pozytywnie wpływać na Twoje umiejętności.

Luźna rozmowa z komputerem zamyka w sobie większość zalet z powyższego zestawienia. Oglądasz śliczne zdjęcia, słuchasz głosu native speakera i rozmawiasz z programem, który Cię rozumie, chwali lub w razie potrzeby poprawia. Bez stresu, bez dojazdów, kiedy chcesz i jak długo chcesz.

Coś w stylu 12 powyższych punktów  w jednym?

Jeśli nie wiecie, od czego zacząć, po prostu wypróbujcie pierwszy darmowy tydzień nauki i bez żadnych zobowiązań zobaczcie, czy odpowiada Wam taka metoda!

better english


Angielski nie nauczy się sam!

Podsumowując, jeżeli Better English chodzi Ci po głowie, nie ma nad czym się zastanawiać. Zamiast wieczorem przełączać programy w TV, odpal na laptopie ulubiony serial lub ciekawy wykład po angielsku. Stopniowo wprowadzaj coraz więcej metod do swojej codzienności. Małymi krokami, pozwalaj rozgościć się angielskim słowom w Twoim domu.

Dajcie znać, którą metodę wybraliście. Jeśli macie inne pomysły na poprawę umiejętności języka angielskiego, koniecznie dajcie znać w komentarzach. Najważniejsze, aby znaleźć coś, co przypadnie Wam do gustu. Dzielcie się swoimi pomysłami.

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!