indywidualna nauka jezyka angielskiego online, kurs, cena

Jak nauczyć się j. angielskiego online indywidualnie?

Angielski online indywidualnie? A to się w ogóle tak da? Samodzielna nauka języka angielskiego przez internet staje się coraz bardziej popularna. Pytanie brzmi jednak – jak się uczyć, żeby jak najwięcej się nauczyć? Doktor anglistyki radzi.


Spis treści:

  1. Indywidualna nauka języka angielskiego online zyskuje na popularności.
  2. Czy samodzielna nauka angielskiego przez internet ma sens?
  3. Jak wygląda angielski online indywidualnie w praktyce?
  4. Jaka jest cena indywidualnych lekcji języka angielskiego?
  5. Jaki indywidualny kurs angielskiego online polecam?

A na początek polecam zobaczyć mój krótki filmik o nauce języka angielskiego jako takiej:

1. Indywidualna nauka języka angielskiego online

Indywidualna nauka języka angielskiego online czyli przez internet lub za pośrednictwem aplikacji na telefon nie jest już dziś żadną nowością czy ekscentryczną fanaberią. Wręcz przeciwnie, taki sposób nauki języka angielskiego gwałtownie zyskuje na popularności.

I trudno się temu dziwić. Technologia idzie do przodu i sposoby nauki, które kiedyś zakrawały na mrzonki science-fiction, dziś stają się jak najbardziej możliwe.

Na przykład indywidualna nauka języka angielskiego online pozwala uczyć się języka angielskiego:

  • bez dojazdów
  • praktycznie kiedy chcemy
  • można uczyć się angielskiego nawet w podróży i na wyjazdach
  • oferuje dostęp do ciekawych materiałów edukacyjnych, w tym nagrań dźwiękowych
  • indywidualna nauka języka angielskiego online zwykle jest też tańsza od klasycznych metod nauki

Nie znaczy to jednak, że indywidualna nauka języka angielskiego online nie jest pozbawiona pewnych wad.

Jak szybko i skutecznie można nauczyć się języka angielskiego samemu?
Czytaj również: Jak szybko i skutecznie można nauczyć się języka angielskiego samemu?

2. Czy samodzielna nauka angielskiego przez internet ma sens?

Po co w ogóle uczymy się języka angielskiego? Czasami dla certyfikatu, może przygotowujemy się do matury, ale zwykle jednak chcemy nauczyć się języka angielskiego po to, żeby móc się komunikować w tym języku. I tu przysłowiowy pies pogrzebany.

O ile w internecie znaleźć można mnóstwo świetnych materiałów do posłuchania czy przeczytania, bardzo trudno jest nauczyć się tego, na czym zwykle najbardziej nam zależy. Samodzielna nauka angielskiego przez internet zwykle kończy się tak zwaną bierną znajomością języka angielskiego. To znaczy coś tam zrozumiemy, jeśli mamy dużo czasu to może nawet ułożymy sobie zdanie w głowie ze znanych nam konstrukcji gramatycznych i słownictwa – ale dawno po tym, jak rozmowa się już skończyła…

Jeśli tylko uczymy się oczami, znamy język angielski tylko oczami. Niezwykle ważne jest, by ucząc się języka angielskiego samemu rozruszać również gardło. Przełamać opory przed mówieniem i zbudować nawyk naturalnego komunikowania się po angielsku na głos. Ale nie uprzedzajmy faktów – o tym jak najlepiej moim zdaniem to zrobić opowiem w ostatnim punkcie tekstu.

Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?
Patrz również: Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?

3. Jak wygląda język angielski online indywidualnie w praktyce?

Jeśli mówimy o indywidualnej nauce języka angielskiego przez internet, to zasadniczo mamy tu na myśli dwie różne sprawy.

3.1. Angielski online indywidualnie z lektorem

Zasadniczo taka nauka niewiele różni się od normalnych korepetycji. Jeśli szlifujemy swój angielski online indywidualnie z lektorem oznacza to, że po prostu zamiast spotykać się z nauczycielem w domu lub biurze, umawiamy się na lekcje przez internet.

W ten sposób możemy zaoszczędzić na dojazdach, możemy też uczyć się z lektorem z dowolnego zakątka świata. Z drugiej jednak strony pozostają problemy, które mamy zawsze w przypadku nauki z żywym człowiekiem. Nawet jeśli uda nam się znaleźć dobrego i kompetentnego nauczyciela języka angielskiego, to cena indywidualnych lekcji zawsze będzie wysoka.

To najdroższe rozwiązanie, droższe nawet od kursów w szkołach językowych, o cenie za indywidualną naukę języka angielskiego na platformie online nie wspominając. Ale czy lepsze? Na pewno jest niecenione, jeśli przygotowujemy się do egzaminu z gramatyki. Indywidualny nauczyciel może nam osobiście wyjaśnić wszystkie zawiłości, zadać dopasowane do naszych potrzeb zadanie domowe. Jednak problem polega na tym, że słuchamy tylko jednej osoby, nie uczymy się rozpoznawania różnych akcentów. To szczególnie może być problematyczne jeśli nasz nauczyciel nie jest native speakerem mówiącym poprawnym RP (książkowym angielskim).

I nawet jeśli pieniądze nie są problemem, to moim zdaniem warto łączyć różne metody nauki. Mam tu na myśli uzupełnienie lekcji indywidualnych nauką na platformach e-learningowych.

lekcje angielskiego z native speakerami, zalety i wady
Patrz również: Zalety i wady lekcji z native speakerem.

3.2 Indywidualna nauka angielskiego na platformie online lub aplikacji mobilnej

Z drugiej strony indywidualnie możemy uczyć się języka angielskiego również na platformach e-learningowych czy w aplikacjach mobilnych. Zasadniczo to jedno i to samo, bo każda platforma ma zwykle swoją apkę. Program zapisuje nasze indywidualne postępy, na różne sposoby przypomina o nauce. Nie musimy z nikim się na nic umawiać – uczymy się kiedy tylko mamy na to ochotę, nawet w środku nocy w pidżamie.

Tutaj zwykle problemem jest utrzymanie ciągłości nauki. Jeśli nie mamy naprawdę silnej motywacji do nauki języka angielskiego, łatwo jest odkładać taką naukę „na potem”. Dlatego dobrze jest wybrać płatną opcję – świadomość upływających, opłaconych dni świetnie wpływa na nasz zapał do nauki! No i nie oszukujmy się – jeśli nie mamy silnej motywacji do nauki, to każdą lekcję odwołamy. Dlatego ważne jest, żeby sama nauka była przyjemna, żebyśmy zabierali się do nauki angielskiego nie tylko z poczucia obowiązku, ale z entuzjazmem!

Natomiast zdecydowaną zaletą samodzielnej nauki języka angielskiego na platformie online lub aplikacji mobilnej jest niska cena w porównaniu do pozostałych metod.

angielskie konwersacje online
Patrz również: Angielskie konwersacje online – bo nikt nie nauczył się jeździć na rowerze z książki!

4. Jaka jest cena za indywidualne lekcje języka angielskiego?

No właśnie, ile kosztuje indywidualna nauka języka angielskiego?

Cena za indywidualne lekcje języka angielskiego z lektorem

Cena za indywidualne lekcje języka angielskiego z żywym nauczycielem waha się w granicach 40-100 złotych za godzinę. Najczęściej przyjmuje się przelicznik złotówki za minutę, bo zawsze pytanie czy umawiacie się na „godzinę lekcyjną” (45 minut) czy godzinę zegarową (60minut) lekcji. Jako że mniej niż dwie godziny tygodniowo raczej mija się z celem, wychodzi to kilkaset złotych miesięcznie.

Cena za indywidualne lekcje języka angielskiego na e-platformach

Dostęp do wielu stron internetowych czy aplikacji jest w ogóle darmowy. Oczywiście wiąże się to z reklamami, nie mamy dostępu do wszystkich materiałów, albo dostajemy tylko pewien okres próbny. Ale nawet jeśli zdecydujemy się na wykupienie płatnego dostępu, nie są to wielkie pieniądze. Zwykle koszt zamyka się w kwocie między 20 a 100 złotych za cały miesiąc nauki. To znaczy nie osiem godzin lekcji z lektorem, lecz teoretycznie ponad pięć tysięcy godzin w miesiącu! A korzystać z nich można praktycznie całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Na przykład na kursie języka angielskiego online Speakingo, zwycięzcy rankingu kursów online portalu KobietaMag, miesiąc nauki kosztuje 59 złotych miesięcznie, czyli tyle co jedna godzina korepetycji z lektorem.

Speakingo opinie Grzegorz Kuśnierz
Patrz również: Językowe rozmówki z komputerem [wywiad z dr Kuśnierzem, twórcą platformy e-learningowej Speakingo]

5. Jaki indywidualny kurs angielskiego online polecam?

Reasumując, jaki indywidualny kurs angielskiego online polecam?

Moim zdaniem najlepszym kursem do indywidualnej nauki języka angielskiego online jest Speakingo.

Z jednej strony oferuje wszystkie zalety, jakie daje indywidualna nauka online, czyli przede wszystkim jest to elastyczność czasowa oraz niska cena.

Z drugiej natomiast strony pozwala uniknąć pułapki, w którą wpadają ludzie często samodzielnie uczący się angielskiego online, to znaczy biernej znajomości angielskiego. Jak to możliwe?

Nauka na kursie języka angielskiego online Speakingo polega na rozmowie po angielsku. Od samego początku do końca uczymy się angielskiego gardłem, a nie tylko oczami. Przerabiane zdania trzeba za każdym razem powiedzieć na głos, nie tylko je zobaczyć. W ten sposób budujemy nawyk poprawnego mówienia po angielsku i nie powstają opory przed mówieniem w obcym języku.

modals in the past, queen elisabeth, speakingo

Indywidualne lekcje języka angielskiego… z komputerem!

Jest tak dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy. To znaczy Speakingo rozumie co do niego mówisz, chwali za poprawną odpowiedź, a niepoprawne zdania cierpliwie poprawia.

Oprócz tego na kursie języka angielskiego Speakingo znajdziesz mnóstwo estetycznych zdjęć i animacji. Jednym słowem słuchasz nagrań native speakera, dzięki którym uczysz się poprawnej wymowy, „tylko” coś mu odpowiadasz – a cała starannie zawarta w programie nauczania gramatyka i słownictwo same wchodzą Ci do głowy!

Kurs dostępny jest na wszystkich poziomach zaawansowania, które przerabiać można swoim tempem. Taka nauka jest nie tylko skuteczna, ale po prostu również przyjemna!

Dlatego polecam zarejestruj się na kurs języka angielskiego online Speakingo! Zapisz się dwoma kliknięciami poniżej, żeby bez żadnych zobowiązań za darmo zobaczyć, czy taka metoda nauki języka angielskiego Ci odpowiada!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


A czym dla Was jest angielski online indywidualnie? Czy szlifujecie w ten sposób biegłość w mowie Szekspira? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Słodkie memy z psami

To będzie najpiękniejsza rzecz, którą zobaczysz w tym tygodniu! Słodkie memy z psami – oczywiście po angielsku z tłumaczeniem. Bo kto powiedział, że nauka angielskiego

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!