← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

5 tricków pomagających w nauce języka angielskiego

Uczysz się angielskiego? Bardzo dobrze! Tych 5 sprawdzonych tricków pomagających w nauce języka angielskiego na pewno nie zaszkodzi!

Podróżuj

Podróże kształcą i to również w dosłownym sensie tego wyrażenia. Oczywiście najlepiej wyjechać na obóz językowy za granicą, ale też zwykłe wakacje są ogromną pomocą. Wspaniale jeśli nagle znajdujemy się w miejscu, gdzie trzeba przełamać się, ponieważ na przykład zapytanie o drogę w języku angielskim jest jedynym ratunkiem.

Niekoniecznie musi to być Anglia – po angielsku ludzie mówią na całym świecie. Być może wręcz nawet łatwiej będzie na początku zrozumieć po angielsku kogoś, kto też dopiero się uczy tego języka. Podróże często są też naszą motywacją do podjęcia nauki języka angielskiego. A może nawet zagraniczny romans zamieni naszą motywację do nauki angielskiego z instrumentalnej na integracyjną. Oczywiście wyjazdy są kosztowne, trudno znaleźć na nie czas, ale zdziwisz się jak dobrze wpływają na twój angielski.

Rób to co lubisz

Lubisz oglądać filmy? Oglądaj z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami, nie z lektorem. Lubisz słuchać muzyki? Przetłumacz sobie teksty swoich ulubionych wykonawców, pośpiewaj z nimi – jak nikt nie słyszy 🙂

Niemal każde hobby czy rodzaj rozrywki znaleźć można w języku angielskim. Nauka nie musi tez być nudna, baw się quizzami językowymi i znajdź taki rodzaj nauki, który zgodny jest z tym, jakim typem ucznia jesteś.

jak sie uczyc typy uczniow nauka angielskiego online speakingo kurs

Patrz również: Sprawdź jakim typem ucznia jesteś

Mów do siebie po angielsku

W Ameryce to powszechne, że ludzie mówią do siebie na ulicy, może jednak niekoniecznie musimy robić to w obecności innych. Spróbuj przetłumaczyć to, o czym akurat myślisz. Nasz „wewnętrzny komentator” bez przerwy coś tam nadaje. Nie tylko nie musimy traktować tego wszystkiego poważnie, ale możemy zaprząc go do nauki języka angielskiego. Niech teraz myśli po angielsku, będzie w końcu z niego jakiś pożytek!

artikle a an the

Znajdź partnera do nauki angielskiego

W kupie raźniej! Wszyscy wkoło uczą się angielskiego. A dlaczego by nie umówić się z koleżanką na plotki po angielsku. Co ciekawe w języku obcym sprawy wyglądają trochę inaczej, a ludzie często są bardziej skłonni do szczerych wypowiedzi.

A jeśli nie to zawsze można znaleźć sobie „wyimaginowanego przyjaciela”. Tutaj z pomocą przyjść Ci może na przykład kurs języka angielskiego online Speakingo, na którym rozmawiasz z komputerem jak ze starym przyjacielem.

Angielskie homonimy homografy homofony oronimy

Nie bój się popełniać błędów

Skromność to najgorszy rodzaj dumy. Nie przepraszaj za błędy, po prostu mów. Ludzi interesuje to co masz do powiedzenia, a nie czy poprawnie używasz angielskiego czasu present perfect. Nikt nie urodził się doskonały.

Co ciekawe, badania naukowe pokazują, że uczniowie na egzaminach ustnych z języka angielskiego dostają lepsze oceny… gdy są lekko podpici. Dlatego właśnie, że wyłączają nadgorliwego wewnętrznego policjanta gramatycznego i zaczynają mówić. Dlatego zdaniem niektórych nauczycieli, nie warto uczyć angielskiej gramatyki.

Tak czy owak porzuć swoje blokady, nikomu nie są do niczego potrzebne!

jak sie uczyc typy uczniow nauka angielskiego online speakingo kurs

Podobało Ci się tych 5 tricków pomagających w nauce języka angielskiego?

A jakie są twoje tricki pomagające w nauce języka angielskiego?

Podobał Ci się tekst - podziel się nim z innymi!
1 gwiazdka2 gwiazdek3 gwiazdek4 gwiazdek5 gwiazdek (336 opinii, średnio: 5,00 na 5)
Loading...