← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

6 motywatorów do nauki języka angielskiego

Chcesz nauczyć się angielskiego, ale Ci się nie chce? Poznaj tych kilka motywatorów do nauki języka angielskiego!


Wyobraź sobie siebie z przyszłości

Wyobraź sobie, jak dostajesz nową, lepiej płatną pracę dzięki swojej znajomości języka angielskiego, Jak jedziesz na wakacje i bez problemu rezerwujesz hotel, słuchasz informacji turystycznych, poznajesz ludzi. Utrzymujesz kontakt przez internet z całym światem.

Pomyśl teraz o wszystkich tych, którzy nie podjęli nauki. Zmagają się z najprostszymi sprawami, a przecież mogli nauczyć się go jak TY. Wystarczyło zacząć się uczyć, na przykład na kursie języka angielskiego online Speakingo i po kilku miesiącach czy latach okazuje się, że potrafisz mówić po angielsku. Czas szybko płynie, jeśli będziesz się regularnie uczyć, nawet się nie spostrzeżesz, gdy okaże się jak wiele już potrafisz!

znasz już język angielski

Patrz również: A teraz wyobraź sobie, że znasz już angielski.

Pamiętaj, że możesz to zrobić

Nie ma „językowych anty-talentów”. Każdy może nauczyć się drugiego języka. Zwłaszcza jeśli Twoi ojczystym językiem jest któryś ze słowiańskich języków, to język angielski przy nich to doprawdy pestka. To tylko kwestia odrobiny radosnego wysiłku i regularności, a nie szczególnego talentu.

Być może jeśli „słoń nadepnął Ci na ucho” to nigdy nie będziesz mówić bez akcentu – ale to bez znaczenia. Najwięksi naukowcy i biznesmeni też często mówią z akcentem i to jest najnormalniejsza rzecz na świecie.

Co więcej już znasz wiele angielskich słów. Anglicyzmy i kalki językowe przenikają do języka polskiego. Jeśli dobrze się nad tym zastanowić, dysponujesz już sporym zasobem słów. Ot taki bonus na dobry początek!

anglicyzmy kalki jezykowe z angielskiego

Patrz również: Anglicyzmy – kalki jezykowe z angielskiego.

Nie spoczywaj na laurach

Udało Ci się zdać egzamin z angielskiego i co? Jeśli nie będziesz ćwiczyć dalej, z czasem zapomnisz to wszystko i cały trud pójdzie na marne!

Potrafisz bez problemu zrozumieć amerykański film bez lektora i napisów? Z przyjemnością, bez dodatkowego wysiłku czytasz książki po angielsku? Nie masz problemu z pisaniem po angielsku? Jeśli tak to gratulacje, ponieważ nie jest to częsta sytuacja.

Spoczywanie na laurach nie jest dobrym pomysłem. Nawet jeśli jesteś najlepszą uczennicą w klasie, każdy ma obszary, które powinien dodatkowo poćwiczyć – każdy zawsze może czegoś dowiedzieć się jeszcze o potocznym angielskim, nauczyć rzadkich słówek, idiomów czy sformułowań.

Dobierz sobie materiał dostosowany do Twojego poziomu i kontynuuj naukę, ponieważ stanie w miejscu oznacza cofanie się.

cytatów słynnych kobiet angielski

Dąż do doskonałości! Poznaj 10 inspirujących cytatów słynnych kobiet.

Ćwicz swój angielski gdy tylko się da

Jeśli chcesz skakać na skakance to skacz, jeśli chcesz mówić po angielsku, to mów po angielsku. Używanie języka angielskiego być może samo w sobie jest najlepszą motywacją do dalszej nauki.

Podróżuj, zapisz się na kurs, czy ucz się w domu. Nawet w pidżamie możesz dalej uczyć się angielskiego, wystarczy zastosować któryś z tych siedmiu pomysłów na naukę angielskiego w domu.

Jeśli mówisz po angielsku, czytasz książki czy oglądasz filmy, to jednocześnie uczysz się tego języka. Zawsze wpadnie jakieś nowe słówko czy wyrażenie, a mózg osłuchuje się z nowym językiem.

Im więcej będziesz korzystać z angielskiego, tym bardziej będziesz chcieć się go dalej uczyć!

7 pomysłów na naukę języka angielskiego w domu

Patrz również: 7 pomysłów na naukę języka angielskiego w domu.

Mów o tym, że uczysz się języka angielskiego

Istnieje ciekawa zależność – mówimy o tym, co nas interesuje, ale działa to też w drugą stronę – zaczyna interesować nas to, o czym mówimy.

Jest to ważne szczególnie, jeśli uczysz się angielskiego nie do końca z własnej woli – po prostu musisz się go uczyć, ponieważ taki masz przedmiot w szkole lub szef Cię do tego przymusił. Masz wtedy wybór – możesz narzekać na tę gehennę, lub cieszyć się nowymi rzeczami, których się nauczyłaś. Oczywiście pierwsza opcja skutecznie zabije nasz entuzjazm i motywację do nauki języka angielskiego, podczas gdy drugie podejście je wzmocni.

Dlatego zamiast mówić „Znowu muszę uczyć się tej nudnej gramatyki bo mam egzamin” możesz powiedzieć „Znalazłam świetny kurs języka angielskiego online, nazywa się Speakingo i nauka tam to czysta przyjemność”. Możesz nawet zostać ambasadorem Speakingo i zarobić trochę pieniędzy za każdego ucznia, którego zainteresujesz w ten sposób do nauki!

praca z językiem angielskim

Czytaj również: Praca z językiem angielskim jest lepiej płatna, a jakość życia wyższa.

Co więcej dobrze jest znaleźć sobie kogoś, kto też uczy się języka angielskiego. Możecie ze sobą czasami rozmawiać po angielsku, wyjaśniać sobie niezrozumiałe obszary, być może pojawi się tez między Wami element zdrowego współzawodnictwa. Dlatego spotykajcie się regularnie i uczcie razem – badania pokazują, że uczniowie od siebie nawzajem uczą się więcej niż od nauczyciela w szkole.

Pamiętaj, że uczysz się bo chcesz, a nie bo musisz! W ten sposób rozwiniesz integracyjną, a nie instrumentalną motywację do nauki języka angielskiego, co wiąże się z dużo lepszym efektem końcowym naszego przedsięwzięcia.

motywacja do nauki jezyka angielskiego

Patrz również: Integracyjna czy instrumentalna motywacja do nauki jezyka angielskiego?

Wydaj trochę pieniędzy na naukę języka angielskiego

Jest prosta zasada: człowiek zwykle nie szanuje rzeczy, które dostaje bez wysiłku i za darmo. Z drugiej strony jednak, jeśli wydamy na coś pieniądze, to będziemy chcieli tego używać. Dotyczy to również nauki języka angielskiego.

Wielokrotnie uczyłem na kursach sponsorowanych z pracy czy z Unii Europejskiej i za każdym razem było to samo „To może skończymy dziś 15 minut wcześniej?” „Zadanie domowe? No proszę Pana, jakie zadanie domowe?”.

Natomiast na kursach czy lekcjach indywidualnych, za które ludzie sami musieli zapłacić sytuacja jest zgoła inna „Jak to, przecież jeszcze 3 minuty do końca lekcji!” „A może jakieś dodatkowe zadanie domowe dla chętnych?”.

Speakingo opinie

Dlatego jeśli naprawdę chcesz nauczyć się języka angielskiego, nie bój się wydać na to trochę pieniędzy! Kup sobie jakiś ładny słownik, zapisz się na kurs.

Również w przypadku nauki języka angielskiego online jest wiele darmowych opcji, oferują one jednak różną jakość informacji, rzadko kiedy mają też ustrukturyzowany program nauczania, którego regularnie chcielibyśmy używać.

Dlatego polecam kurs języka angielskiego online Speakingo, który dzięki nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy pozwala rozmawiać z komputerem jak z nauczycielem. Głosem native speakera uczy całych fraz a nie pojedynczych słówek. Opiera się na liście 2000 najpopularniejszych angielskich słów pozwalających zrozumieć 90% konwersacji w tym języku, a same zdania są ciekawe i sprawiają, że nauka jest nie tylko skuteczna, ale również przyjemna.

Wypróbuj kurs języka angielskiego online Speakingo za darmo i zobacz, czy podoba Ci się taka metoda nauki.

Pamiętaj, że angielski nie nauczy się sam. Nie ma na co czekać!

Zacznij naukę już dzisiaj i wkrótce patrząc wstecz podziękujesz sobie za podjęcie tej słusznej decyzji!

motywatorów do nauki języka angielskiego


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!


Podobał Ci się tekst 6 motywatorów do nauki języka angielskiego? A co Ciebie motywuje do dalszej nauki?

Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach!

Sharing is caring!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (160 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...

Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

A tak swoją drogą w styczniu mamy promocję -60% zniżki!

(Szczegóły po rejestracji do serwisu.)

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)