motywatorów do nauki języka angielskiego

7 motywatorów do nauki języka angielskiego

Chcesz nauczyć się angielskiego, ale Ci się nie chce? Poznaj tych kilka motywatorów do nauki języka angielskiego!


Motywatory do nauki języka angielskiego

Prawdopodobnie dobra, stabilna motywacja do nauki języka angielskiego jest kluczem do sukcesu. Nawet jeśli wybierzesz nienajlepszą metodę nauki, to tak czy owak przy silnej motywacji nawet jeśli odrobinę później i większym nakładem pracy, to jednak opanujesz mowę Szekspira.

Dlatego poznaj tych 7 motywatorów do nauki języka angielskiego!

  1. Wyobraź sobie siebie z przyszłości, gdy znasz już język angielski
  2. Pamiętaj, że możesz nauczyć się angielskiego!
  3. Nie spoczywaj na laurach po zdanym egzaminie!
  4. Ćwicz swój angielski gdy tylko się da!
  5. Mów wszystkim o tym, że uczysz się języka angielskiego
  6. Znajdź inspirację do nauki angielskiego u przyjaciół
  7. Wydaj trochę pieniędzy na naukę języka angielskiego

1. Wyobraź sobie siebie z przyszłości, gdy znasz już język angielski

Wyobraź sobie, jak dostajesz nową, lepiej płatną pracę dzięki swojej znajomości języka angielskiego.

Jak jedziesz na wakacje i bez problemu rezerwujesz hotel, słuchasz informacji turystycznych, poznajesz ludzi. Utrzymujesz kontakt przez internet z całym światem.

Pomyśl teraz o wszystkich tych, którzy nie podjęli nauki. Zmagają się z najprostszymi sprawami, a przecież mogli nauczyć się go jak TY.

Wystarczyło zacząć się uczyć, na przykład na kursie języka angielskiego online Speakingo i po kilku miesiącach czy latach okazuje się, że potrafisz mówić po angielsku.

Czas szybko płynie, jeśli będziesz się regularnie uczyć, nawet się nie spostrzeżesz, gdy okaże się jak wiele już potrafisz!

znasz już język angielski
Patrz również: A teraz wyobraź sobie, że znasz już angielski.

2. Pamiętaj, że możesz nauczyć się angielskiego!

Nie ma „językowych anty-talentów”. Każdy może nauczyć się drugiego języka. Zwłaszcza jeśli Twoi ojczystym językiem jest któryś ze słowiańskich języków, to język angielski przy nich to doprawdy pestka. To tylko kwestia odrobiny radosnego wysiłku i regularności, a nie szczególnego talentu.

Być może jeśli „słoń nadepnął Ci na ucho” to nigdy nie będziesz mówić bez akcentu – ale to bez znaczenia. Najwięksi naukowcy i biznesmeni też często mówią z akcentem i to jest najnormalniejsza rzecz na świecie.

Co więcej już znasz wiele angielskich słów. Anglicyzmy i kalki językowe przenikają do języka polskiego. Jeśli dobrze się nad tym zastanowić, dysponujesz już sporym zasobem słów. Ot taki bonus na dobry początek!

kursy językowe dla firm, angielski online, kursy online, biznesowy angielski, nauka, roi
Patrz również: Kursy językowe dla firm: Jaki jest ROI z nauki angielskiego, czyli czy opłaca mi się taka inwestycja?

3. Nie spoczywaj na laurach po zdanym egzaminie z angielskiego

Udało Ci się zdać egzamin z języka angielskiego i co teraz? Jeśli nie będziesz ćwiczyć dalej, z czasem zapomnisz to wszystko i cały trud pójdzie na marne!

Dzieje się tak często gdy mamy jedynie instrumentalna motywację do nauki języka angielskiego. Pamiętaj jednak, że nie uczysz się przecież tylko po to, by dobrze zdać maturę czy tylko po to, żeby dostać lepiej płatną pracę.

Potrafisz bez problemu zrozumieć amerykański film bez lektora i napisów? Z przyjemnością, bez dodatkowego wysiłku czytasz książki po angielsku? Nie masz problemu z pisaniem po angielsku? Jeśli tak to gratulacje, ponieważ w życiu codziennym będziesz odświeżać i pogłębiać swoją znajomość języka angielskiego. Niestety nie jest to częsta sytuacja.

Spoczywanie na laurach nie jest dobrym pomysłem. Nawet jeśli jesteś najlepszą uczennicą w klasie, każdy ma obszary, które powinien dodatkowo poćwiczyć – każdy zawsze może czegoś dowiedzieć się jeszcze o potocznym angielskim, nauczyć rzadkich słówek, idiomów czy sformułowań.

Dobierz sobie materiał dostosowany do Twojego poziomu i kontynuuj naukę, ponieważ stanie w miejscu oznacza cofanie się.

Jak skutecznie zniechęcić się do nauki języka angielskiego? xD
Patrz również: 10 sposobów jak skutecznie zniechęcić się do nauki j. angielskiego? xD

4. Ćwicz swój angielski gdy tylko się da!

Jeśli chcesz skakać na skakance to skacz, jeśli chcesz mówić po angielsku, to mów po angielsku. Używanie języka angielskiego być może samo w sobie jest najlepszą motywacją do dalszej nauki.

Podróżuj, zapisz się na kurs, czy ucz się w domu. Nawet w pidżamie możesz dalej uczyć się angielskiego, wystarczy zastosować któryś z tych siedmiu pomysłów na naukę angielskiego w domu.

Jeśli mówisz po angielsku, czytasz książki czy oglądasz filmy, to jednocześnie uczysz się tego języka. Zawsze wpadnie jakieś nowe słówko czy wyrażenie, a mózg osłuchuje się z nowym językiem.

Im więcej będziesz korzystać z angielskiego, tym bardziej będziesz chcieć się go dalej uczyć!

7 pomysłów na naukę języka angielskiego w domu
Patrz również: 7 pomysłów na naukę języka angielskiego w domu.

5. Mów wszystkim o tym, że uczysz się języka angielskiego

Istnieje ciekawa zależność: mówimy o tym, co nas interesuje, ale działa to też w drugą stronę – zaczyna interesować nas to, o czym mówimy.

Jest to ważne szczególnie, jeśli uczysz się angielskiego nie do końca z własnej woli – po prostu musisz się go uczyć, ponieważ taki masz przedmiot w szkole lub szef „dał Ci propozycję nie do odrzucenia”.

Jednak zawsze masz wtedy wybór – możesz narzekać na tę gehennę, lub cieszyć się nowymi rzeczami, których się nauczysz! Oczywiście pierwsza opcja skutecznie zabije nasz entuzjazm i motywację do nauki języka angielskiego, podczas gdy drugie podejście je wzmocni.

Dlatego zamiast mówić „Znowu muszę uczyć się tej nudnej gramatyki bo mam egzamin” możesz powiedzieć „Znalazłam świetny kurs języka angielskiego online, nazywa się Speakingo i nauka tam to czysta przyjemność!”.

angielski tarzan
Czytaj również: Czy jesteś nieśmiałym Tarzanem gdy trzeba powiedzieć coś po angielsku?

6. Znajdź inspirację do nauki angielskiego u przyjaciół

Co więcej dobrze jest znaleźć sobie kogoś, kto też uczy się języka angielskiego. Możecie ze sobą czasami rozmawiać po angielsku, wyjaśniać sobie niezrozumiałe obszary, być może pojawi się tez między Wami element zdrowego współzawodnictwa.

Dlatego spotykajcie się regularnie i uczcie razem – badania pokazują, że uczniowie od siebie nawzajem uczą się więcej niż od nauczyciela w szkole!

Szczególnie jeśli uczysz się angielskiego samodzielnie to niezwykle ważne, żeby uczyć się nie tylko „oczami” na papierze, ale też uruchomić gardło.

Jeśli nikt z Twoich przyjaciół nie będzie jednak chciał rozmawiać z Tobą po angielsku to też nie koniec świata – zawsze możesz porozmawiać po angielsku ze Speakingo!

Co więcej dzięki znajomości języka angielskiego będziesz w stanie nawiązać nić przyjaźni z ludźmi z całego świata!

Jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo?
Patrz również: Jak wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo?

7. Wydaj trochę pieniędzy na naukę języka angielskiego

I na koniec ostatni, chociaż może jeden z ważniejszych motywatorów do nauki języka angielskiego.

Jest taka prosta zasada: człowiek zwykle nie szanuje rzeczy, które dostaje bez wysiłku i za darmo. Z drugiej strony jednak, jeśli wydamy na coś pieniądze, to będziemy chcieli tego używać. Dotyczy to również nauki języka angielskiego.

Wielokrotnie uczyłem na kursach sponsorowanych z pracy czy z Unii Europejskiej i za każdym razem było to samo „To może skończymy dziś 15 minut wcześniej?” „Zadanie domowe? No proszę Pana, jakie zadanie domowe?”.

Natomiast na kursach czy lekcjach indywidualnych, za które ludzie sami musieli zapłacić sytuacja jest zgoła inna „Jak to, przecież jeszcze 3 minuty do końca lekcji!” „A może jakieś dodatkowe zadanie domowe dla chętnych?”.

Dlatego jeśli naprawdę chcesz nauczyć się języka angielskiego, nie bój się wydać na to trochę pieniędzy! Kup sobie jakiś ładny słownik (chociaż teraz to wszystko masz online), albo zapisz się na dobry kurs angielskiego.

Również w przypadku nauki języka angielskiego online jest wiele darmowych opcji, oferują one jednak różną jakość informacji, rzadko kiedy mają też ustrukturyzowany program nauczania, którego regularnie chcielibyśmy używać.

kurs jezyka angielskiego online speakingo i kot

Kurs języka angielskiego online Speakingo

Oczywiście ja polecam kurs języka angielskiego online Speakingo!

Jego wyjątkową cechą jest to, że dzięki nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy pozwala… rozmawiać z komputerem jak z nauczycielem!

Co więcej jak dziecko uczysz się tu całych fraz a nie pojedynczych słówek. To najskuteczniejsza metoda nauki.

W poprawnych gramatycznie zdaniach zawartych jest jednak 2000 najpopularniejszych angielskich słów pozwalających zrozumieć 90% konwersacji w tym języku. A same zdania są ciekawe i sprawiają, że nauka jest nie tylko skuteczna, ale również przyjemna.

Jednym słowem oglądasz piękne zdjęcia, rozluźniasz się i rozmawiasz sobie ze Speakingo – a wiedza sama wchodzi Ci do głowy!

Zresztą najlepiej wypróbuj kurs języka angielskiego online Speakingo przez tydzień za darmo i zobacz, czy podoba Ci się taka metoda nauki!


Pamiętaj, że angielski nie nauczy się sam. Nie ma na co czekać!

Zacznij naukę już dzisiaj i wkrótce patrząc wstecz podziękujesz sobie za podjęcie tej słusznej decyzji!


motywatorów do nauki języka angielskiego

Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!


Stosujesz któryś z tych motywatorów do nauki języka angielskiego? A co Ciebie motywuje do dalszej nauki?

Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!