zestawienie najlepszych slownikow polsko angielskich online

Zestawienie 15 najlepszych słowników polsko angielskich online

Korzystacie ze słowników polsko angielskich online? Jest to jedna z najwygodniejszych metod na sprawdzenie znaczenia angielskich słówek i wyrażeń. Nie trzeba wertować opasłych tomów, nosić ze sobą ciężkich słowników i rozmówek. Wystarczy, że będziesz mieć przy sobie telefon lub komputer z dostępem do sieci.


Słowniki online

Wszystkie słowniki polsko angielskie online są obecnie dostępne w wersjach na urządzenia mobilne. Możemy używać ich w podróży, na mieście, podczas pracy i w każdym innym miejscu, w którym będziemy się znajdować.

Co więcej, obsługa translatorów jest niezwykle intuicyjna. Bez względu na wiek, nikt nie powinien mieć z nimi żadnych problemów. Nic prostszego – wystarczy na stronie głównej odnaleźć pole wyszukiwania i wpisać niezrozumiałe hasło.

3 sytuacje, w których przyda Ci się słownik polsko-angielski online

zestawienie najlepszych słowników online podróże budda

1. Słownik polsko-angielski online w podróży.

Zbliża się czas wakacji. Wielu z nas, mimo braku znajomości języka, z powodzeniem, śmiało podróżuje po świecie.

Słownik polsko-angielski online jest w tej sytuacji niezastąpiony. Zarówno w restauracjach, w sklepach, na lotnisku, w hotelach jak i muzeach mogą pojawić się słowa, które ciężko będzie nam zrozumieć. Czasem zwykła czynność, taka jak wybór posiłku z menu, może być dla nas niemałym wyzwaniem. Nie ma żadnych wątpliwości – translator może być nam pomocny w dziesiątkach sytuacji podczas wakacyjnych wojaży.

2. Słownik polsko-angielski online w Twojej pracy.

Wiadomo, każda branża ma swoje charakterystyczne słownictwo. Nawet osoby znające bardzo dobrze język mogą w tym zakresie czasem potrzebować pomocy. Słownik online służy pomocą 😉

zestawienie najlepszych slownikow polsko angielskich online
„Czasami używam wielkich słów, które nie w pełni rozumiem – staram się zabrzmieć bardziej fotosyntetycznie”

3. Tłumacz sobie anglojęzyczne artykuły.

Dzięki sieci mamy dostęp do bardzo szerokiej gamy wiedzy, nie tylko w języku polskim, ale także w każdym innym języku świata. Wyszukując potrzebnych informacji, także na anglojęzycznych stronach, zasób dostępnych dla nas informacji wzrośnie kilkukrotnie. Słowniki polsko angielskie online pozwalają sprawnie tłumaczyć poszczególne słówka. Czytanie staje się dla nas dużo łatwiejsze, a przy okazji podnosimy swój poziom językowy. Z czasem do słownika będziemy sięgać coraz rzadziej.

Bardzo wygodne jest rozszerzenie Google Dictionary pod przeglądarkę Chrome – po jej zainstalowaniu wystarczy dwukrotnie kliknąć dane słówko i wyświetli się nam jego tłumaczenie.

zestawienie najlepszych slownikow polsko angielskich online

 

Zestawienie 15 najlepszych słowników polsko-angielskich online

W sieci dostępnych mamy dziesiątki różnych translatorów i polsko-angielskich słowników online. Większość z nich, mimo pozorów, może się od siebie zasadniczo różnić. Nie warto wybierać pierwszego lepszego, biorąc pod uwagę jedynie pozycje w wyszukiwarce.

Niektóre słowniki stawiają na nietypowy zakres słów (np. słownictwo specjalistyczne). Inne są bardziej rozbudowane w zakresie definicji danego wyrazu. Jedne mają przykłady użycia, inne synonimy, antonimy i wiele innych dodatkowych opcji. Warto zwrócić również uwagę, czy słownik „wypowiada” dane słowo – dziś naukę zapisu fonetycznych „krzaczków” uważam za stratę czasu dokładnie dlatego, że dużo prościej – i lepiej! – jest sprawdzić wymowę słowa w słowniku online.

Zanim dokonamy wyboru, ściągając aplikacje lub „wrzucając” pośpiesznie daną stronę do zakładek, warto przyjrzeć się naszemu krótkiemu zestawieniu.

Słownik polsko-angielski Google Translator

zestawienie najlepszych slownikow polsko angielskich online

Obecnie znany chyba większości użytkownikom sieci na świecie. Jest to bezpłatna usługa Google, która szybko przetłumaczy słowa, wyrażenia, pełne zdania, dokumenty i strony internetowe z  polskiego na ponad 100 innych języków i odwrotnie.

Z serwisu, podobno, każdego dnia, korzysta ponad 200 milionów osób!

Oprócz szybkich tłumaczeń, do większości słów przypisane są: definicje, synonimy oraz przykłady zastosowań danego wyrażenia.

Co ciekawe, Google Translator, posiada również kilka praktycznych funkcji, o których wiele osób nie ma pojęcia. Między innymi tłumaczenie zdjęć i napisów przy pomocy aparatu w telefonie (świetnie sprawdza się  np. podczas tłumaczenia menu w restauracji), a także tworzenie własnego słownika wyrazów trudnych, za pomocą funkcji zapisywania słówek „na później”.

zestawienie najlepszych slownikow polsko angielskich online
Jak nazywa się dinozaur z bogatym słownictwem? – Tezaurus!”

Słownik polsko angielski: Wikisłownik

zestawienie najlepszych slownikow polsko angielskich online

To projekt prowadzony przez Wikipedię oraz organizację non-profit Wikimedia Foundation. Celem twórców było połączenie słowników wszystkich języków świata ze słownikami synonimów, antonimów, słownikami etymologicznymi, ortograficznymi, fleksyjnymi, frazeologicznymi…oraz wszelkimi innymi, które przychodzą nam na myśl. Wikisłownik z założenia ma być kompleksową encyklopedią na temat danego słowa.

Niestety największym minusem serwisu jest dość okrojony zakres haseł. Do niedawna w słowniku angielsko-polskim było ich około 20 tysięcy.

Słownik angielsko-polski eDict

zestawienie najlepszych slownikow polsko angielskich online

Mniej znany od swoich poprzedników, jednak w wielu rankingach wymienianych tuż po Ling.pl, jako najlepszy słownik polsko-angielski online. Dict jest bardzo prosty w obsłudze. Charakteryzuje się dużą ilość znaczeń. W swojej bazie posiada około 120 tys. haseł.

Poza tłumaczeniami oferuje również bogaty zbiór czasowników nieregularnych, który może być przydatny podczas nauki angielskiego.

Słownik polsko-angielski ling.pl

zestawienie najlepszych slownikow polsko angielskich online ling

Jeden z najstarszych i największych słowników online w polskiej sieci. Od niedawna całkowicie bezpłatny. Doceniany przede wszystkim za bogatą bazę tłumaczeń. Zawiera ponad 3,5 miliona haseł w 7 językach.

Słownik świetnie radzi sobie z tłumaczeniami słów branżowych i technicznych, także z zakresu inżynierii, prawa, słownictwa wojskowego oraz biznesowego.

Bazy słownika Ling.pl stworzone są przez profesjonalnych językoznawców, dzięki licencjom większości najlepszych wydawców słowników, m.in. Wiedzy Powszechnej, HaraldG, Exeter, Branta, Park, Montevideo, Ectaco.

Oprócz tłumaczeń i definicji, przy hasłach możemy znaleźć:  przykłady użycia, popularne wyrażenia oraz dodatkowe informacje, które ułatwią nam posługiwanie się danym słowem.

Słownik angielsko polski Ba.bla

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać babla

Jest to serwis, który oprócz słownika polsko-angielskiego online, zawiera również dodatkowe informacje przydatne podczas nauki języka.  Posiada w swoim zasobie 44 słowniki językowe.

Obok tłumaczeń, przy każdym wyrażeniu znajdziemy synonimy oraz przykłady zastosowania słowa. W nawiasie często możemy znaleźć opisany kontekst stosowania słowa, co pozwali nam uniknąć językowych wpadek

Słownik angielsko-polski Leksyka.pl

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

Jest to specjalistyczny słownik polsko-angielski online. W serwisie znajdziemy bogatą bazę tłumaczeń z zakresu słownictwa fachowego. Tłumaczenia zostały przygotowane „przez specjalistów w danej dziedzinie – ekonomistów, prawników, lekarzy, biologów, chemików, informatyków itp. będących najczęściej pracownikami akademickimi”.

Niestety słowniki specjalistyczne są udostępniane jedynie odpłatnie. Obecnie jest to koszt wysokości 79 zł za dostęp przez 12 miesięcy.

zestawienie najlepszych slownikow polsko angielskich online mikolaj
„Widziałem Twoje wpisy na FB – Dostaniesz słownik na święta.”. Patrz również: Śmieszne memy ze świętym Mikołajem.

Słowniki angielsko-angielskie online

Oprócz słowników językowych online czasem przydają się także narzędzia, które pozwolą nam zrozumieć znaczenie i kontekst danego słowa. Słowniki angielsko–angielskie online będą w tych sytuacjach niezastąpione.

Oferują dużo szerszy zakres słownictwa, a przede wszystkim pozwalają poznać wymowę oraz zastosowanie słów w ich naturalnym kontekście.

Słownik angielsko angielski dictionary.com

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

To jeden ze starszych słowników w sieci, ma już ponad 20 lat. Posiada obszerną bazę nie tylko słów z wymową, ale również idiomów i co najważniejsze całych fraz i przykładowych zdań.

Działa również jako aplikacja na telefon z przyjemną funkcją słówka dnia (Word of a day).

Angielsko-angielski słownik Oxford

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

Oczywiście nie mogłoby się obejść w spisie bez słowników dwóch słynnych angielskich uczelni w Oxford i Cambridge. Oba słowniki oferują szeroki wybór słów z wymową oraz trochę historii słówek. W Oxfordzie można zapisać się do Newslettera Oxfordzkiego słownika i za darmo dostawać słówka emailem.

Jego wyjątkową cechą jest natomiast to, że twórcy starają się włączyć do niego również regionalne słówka – czyli takie, których uczyć się nie polecam!

 

Angielsko-angielski słownik Cambridge

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

Oprócz moim zdaniem ładniejszej szaty graficznej, słownik angielsko-angielski uczelni w Cambridge oferuje dodatkowo możliwość tworzenia własnych quizów i list słów do nauki.

Dodatkowo ma wbudowany translator (podobny do googlowskiego) oraz sporo porad gramatycznych (po angielsku).

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać dinozaur
„Jeśli przyłożę Ci słownikiem, czy uznane to zostanie za fizyczny czy słowny napad?”

 

Angielsko-angielski słownik Dictionary of Contemporary English Longmana

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

Słownik zawiera ponad 150 tys. haseł w języku angielskim, wraz z definicją oraz wieloma przykładami zastosowań w tekstach książek i gazet. Praktyczne zastosowanie wyrazów pozwoli nam nie tylko zrozumieć znaczenie, ale ułatwi zapamiętywanie i wykorzystanie słowa w przyszłości.

Angielsko-angielski słownik online Collinsa

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

Kolejnym tuzem na rynku słowników, teraz również online, jest wydawnictwo Collins. Ich słownik jest obszerny, a z ciekawych rzeczy na ich stronie można pooglądać różne wideo, w których nauczyciele angielskiego opowiadają o wymowie i pisowni. Można też zagrać w Scrabbla 🙂

Angielsko-angielski słownik Merriam-Webster Online Dictionary

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

Jest to słownik angielsko–amerykański online.

Każdy, kto uczył się angielskiego, zdaje sobie sprawę, jak wielkie różnice mogą pojawiać się w obu odmianach języka. Słownik Merriam-Webster uwzględnia różnice pomiędzy British English i American English, eliminując wszelkie niejasności.

Serwis dodatkowo uzupełniają atrakcyjne quizy, artykuły na temat słownictwa, dział wyodrębniony dla dzieci oraz widżet ze słówkiem dnia, który pozwoli na poszerzenie słownictwa.

Co ważne można w nim odsłuchać wymowy słów.

Słownik angielsko-angielski online Yourdictionary.com

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

Jest to bardzo ciekawy słownik online. Korzysta z bazy danych kilku różnych słowników, przez co do każdego słówka oferuje po kilka definicji, a czasami nawet zdjęcie.

Co najciekawsze, nie tylko podaje definicje i synonimy, ale pozwala sprawdzić użycie słówka w zdaniach, a nawet podaje cytaty z zastosowaniem danego słówka!

komunukacja miedzykulturowa co anglik mówi
Zobacz także: Komunikacja międzykulturowa: Co Anglik mówi a co ma na myśli?

Słownik online context.reverso.net

Musze przyznać, że jest to jeden z moich dwóch ulubionych słowników (drugi poniżej). Jego główną, najmocniejszą stroną jest to, że podaje liczne przykłady zastosowania słówek w różnych kontekstach. Jest to moim zdaniem najlepsza opcja, ponieważ pokazuje nam dużo więcej niż wyrwane z kontekstu tłumaczenie gołego słówka. Języka należy uczyć się całymi frazami i zdaniami, a ten słownik w tym bardzo pomaga.

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

Angielsko-angielski słownik Urbandictionary.com

slownik polsko angielski online porównanie który wybrać

Słownik online całkowicie inny niż pozostałe. Urbandictionary.com to zbiór angielskiego słownictwa „miejskiego”, czyli slangu, mowy potocznej i wulgaryzmów. Szeroki zbiór przykładów zastosowania, definicje oraz znaczenia najpopularniejszych zwrotów stosowanych przez rodowitych Anglików i Amerykanów, pozwoli Wam lepiej zrozumieć język użytkowy, który spotykamy na co dzień w prasie, muzyce, w serialach i na ulicach angielskojęzycznych miast.

Użytkownicy mogą tam dodawać swoje definicje, a potem głosować na to, która najlepiej oddaje sens słowa. Stąd często popularne definicje nie zawsze będą tym, czego się spodziewamy. Na przykład jedną z definicji słowa „alkohol” nie jest tu „związek chemiczny bla bla” tylko… „Przyczyna i rozwiązanie wszystkich ludzkich problemów” 🙂

Angielski to nie tylko słówka!

Oczywiście dobrze jest czasem sprawdzić sobie słówko w słowniku, szczególnie specjalistyczne, ale język angielski to nie tylko słownictwo! Najważniejsza jest przecież umiejętność poprawnego zastosowania ich w zdaniu!

I tu zaczynają się schody… Trzeba znać kontekst, trzeba znać gramatykę – i co najgorsze używać ich z prędkością światła podczas żywej rozmowy.

Dlatego właśnie polecam naukę całych fraz i zdań na kursie języka angielskiego online Speakingo!

Dzięki temu możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu!

A nauka na kursie Speakingo jest nie tylko skuteczna, ale też wygodna i przyjemna. Oglądasz śliczne zdjęcia, słuchasz miłego głosu native speakera, na głos odpowiadasz na pytania na swoim poziomie, a Speakingo rozumie Cię chwali, a w razie potrzeby poprawia.

Zresztą najlepiej przekonaj się sama lub sam czy odpowiada Ci taka metoda nauki języka angielskiego. Zarejestruj się dwoma kliknięciami poniżej, żeby bez żadnych zobowiązań wypróbować ten ciekawy sposób nauki angielskiego słownictwa i gramatyki poprzez rozmowę!


Język angielski nie nauczy się sam!

 Zapisz się na kurs języka angielskiego Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


Koniecznie dajcie znać w komentarzach, których słowników używacie najczęściej? Może stosujecie jakieś ciekawe aplikacje, które ułatwiają Wam tłumaczenie niezrozumiałych słówek? Z przyjemnością poznam Waszych ulubieńców i uzupełnimy listę. Czekam na propozycje!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Jedna odpowiedź

  1. Bardzo przydatny wpis. Często gdy szukam znaczenia jakiegoś słowa albo wyrażenia, nie wiem, który słownik będzie do tego najlepszy. Teraz już wiem gdzie patrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!