Dlaczego znajomość języka angielskiego jest zaletą gdy szukasz pracy

Dlaczego znajomość języka angielskiego jest zaletą gdy szukasz pracy?

W tym gościnnym wpisie zobacz co profesjonalni rekruterzy myślą o znajomości języka angielskiego na rynku pracy, szczególnie gdy jej szukasz.


Zalety znajomości języka angielskiego


Wszyscy oczywiście od dawna wiedzą, że znajomość języka angielskiego może się przydać w poszukiwaniu pracy. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości? Jeśli nie, to przejdźmy do wyliczenia najpoważniejszych zalet osoby znającej angielski oraz uzyskane w ten sposób przewagi w stosunku do tych, którzy go nie znają.

Po pierwsze, znając język angielski możemy uzyskać więcej informacji z różnych mediów, na przykład komputer – wszystkie informacje techniczne na nim są napisane w języku angielskim, programy komputerowe w większości też, literatura techniczna. W końcu w tym przypadku możesz samodzielnie nauczyć się dowolnej techniki, programu i sprzętu, które Cię interesują.

Po drugie, zawsze będziesz mieć okazję rozmawiać z ciekawymi ludźmi na różne tematy w języku angielskim, a ponadto zawsze możesz podróżować za granicę jako turysta.

A potem w swoim CV nie umieścisz kreski, ale zaznaczysz plusem znajomość obcego języka – co pozwoli Ci wyróżnić się wśród innych które tego nie mają i łatwiej znaleźć pracę.

CV po angielsku
Patrz również: Jak napisać CV po angielsku?


Bez czego nie można budować kariery w dużej firmie


A jeśli jesteś karierowiczem?

W takim przypadku znajomość języka angielskiego jest Ci potrzebna jak powietrze! W końcu marzysz o byciu biznesmenem na poziomie międzynarodowym. Czy to możliwe bez znajomości języka angielskiego? Międzynarodowe negocjacje, handel na giełdach odbywają się w języku angielskim. Jeśli chcesz uczestniczyć w międzynarodowych konferencjach, komunikować się z ludźmi biznesu, czytać międzynarodowe czasopisma i gazety o biznesie, w tym przypadku musisz oczywiście znać angielski.

A jeśli twoim marzeniem jest zbudowanie kariery znanego naukowca? W tym przypadku angielski powinieneś znać jako swój ojczysty, w każdym razie nie gorzej. W końcu będziesz musiała czy musiał komunikować się z kolegami z innych krajów, uczestniczyć, a być może organizować międzynarodowe sympozja, konferencje i seminaria. Ponadto wszystkie najnowsze i najnowocześniejsze odkrycia o światowym znaczeniu są publikowane w anglojęzycznych czasopismach. Nawet aby odebrać Nagrodę Nobla musisz znać angielski!

Często dobre oferty pracy są również publikowane w języku angielskim, aby zwiększyć szanse na znalezienie dobrego specjalisty. Nie wspominając już o tym, że międzynarodowe firmy posiadające oddziały w Polsce i mające polskojęzyczną kadrę pracowników i tak publikują ogłoszenia o pracę i przeprowadzają rozmowy rekrutacyjne w języku angielskim.

angielskie oferty pracy
Patrz również: Co tak naprawdę mówią angielskie oferty pracy?


Dla jakich ofert pracy znajomość języka angielskiego to gwarantowane zatrudnienie z dobrymi zarobkami?


Nawiasem mówiąc, dzięki językowi angielskiemu możesz również dobrze zarobić, tłumacząc teksty nie tylko dla swoich znajomych, ale także świadcząc usługi tłumaczenia różnej literatury z języka angielskiego na język ojczysty i odwrotnie.

Albo możesz zacząć udzielać lekcji, innymi słowy zostać nauczycielem dla uczniów i studentów.

Lub zostać Specjalista ds. obsługi klienta, gdzie znajomość języka pomoże wspiąć się na nowy poziom kariery. Ta umiejętność pomoże Ci znaleźć się w call center, firmie IT lub jakiejkolwiek innej, która działa nie tylko na rynkach krajowych, ale także zagranicznych.

A to znacznie zwiększa płace w porównaniu z menedżerem, który zna tylko język ojczysty. Angielski otwiera przed Tobą możliwość awansu, możesz zostać asystentem wykonawczym, co również pomoże wejść na nowy poziom dochodów. W końcu nawet asystentowi kierownika ze znajomością angielskiego pracodawcy są gotowi zapłacić znacznie więcej!

Z językiem angielskim zarobisz do 8000 zł więcej na miesiąc!, zarobki, praca
Patrz również: Z językiem angielskim zarobisz nawet 8000 zł więcej na miesiąc!


Gdzie szukać pracy ze znajomością języka angielskiego?


Wiele można mówić o sposobach poszukiwania pracy, ale jak znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz i nie poświęcić na to dużo czasu?

Przykładowo można poradzić sobie w tej sytuacji korzystając tylko z jednej strony, która jako Google zawiera wszystkie informacje na świecie, tylko mówimy wyłącznie o ofertach pracy. Taka strona to pl.jooble.org można na niej znaleźć oferty pracy z dowolnego kraju na świecie.

Co zrobić, jeśli szukasz pracy za granicą? Jooble działa w kilkudziesięciu krajach, więc możesz także korzystać z wyszukiwarki, szukając pracy gdzie indziej. Na przykład pod tym linkiem można znaleźć pracę ze znajomością języka angielskiego.

Dziś język angielski jest uniwersalnym narzędziem, którego znajomość otwiera przed człowiekiem praktycznie nieograniczone horyzonty. Bez przesady cały świat komunikuje się po angielsku: jest to oficjalny język prawa międzynarodowego, logistyki, turystyki, produkcji, programowania i tym podobnych. Znajomość języka angielskiego pozwala czuć się pewnie w każdej części świata, gdzie język i pisanie są zupełnie inne niż w Twoim ojczystym.
Ogólnie rzecz biorąc, okazuje się, że każdy może znaleźć powód, aby nauczyć się angielskiego – najważniejsze jest, aby zdecydować, do czego jest to potrzebne.

kurs jezyka angielskiego online speakingo i kot

A co jeśli chcesz nauczyć się języka angielskiego?

Na kursie języka angielskiego online Speakingo uczysz się jednak nie tylko oczami, ale przede wszystkim gardłem – nie chcesz przecież tylko pisać, znajomość języka angielskiego to przede wszystkim umiejętność rozmowy po angielsku w pracy! A na kursie Speakingo konwersujesz do woli ze swoim… komputerem lub telefonem, który co ciekawe rozumie Cię, chwali, a w razie potrzeby poprawia.

A Ty oglądasz śliczne zdjęcia, słuchasz miłego głosu native speakera, śledzisz pisownię i „tylko” odpowiadasz – a cała potrzebna Ci gramatyka i słownictwo same wchodzą Ci do głowy!

Zresztą najlepiej zarejestruj się poniżej i odbierz swój darmowy tydzień testowy bez żadnych zobowiązań!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!


Nie popełnij tego błędu – nie odwlekaj nauki języka angielskiego!


A czy Twoim zdaniem znajomość języka angielskiego jest zaletą gdy szukasz pracy? Podzielcie się swoimi opiniami i doświadczeniami w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
język angielski ciekawostki
10 ciekawostek o języku angielskim

Co prawda język angielski jest tylko jednym z niemal 7000 żywych języków na Ziemi, jest zdecydowanie najbardziej międzynarodowy. Tak jak Rzymianie wprowadzili łacinę na terytorium imperium rzymskiego, język angielski wraz z Brytyjczykami podbił cały świat. Poniżej 10 ciekawostek o języku angielskim, które pokazują jego światową moc.

Czytaj dalej »
najpopularniejsze angielskie imiona
Angielskie imiona a Polacy nie gęsi

Pytanie o angielskie imiona jest nader popularne. Mieszkasz w Anglii i myślisz jakie imię dać dziecku? Chcesz wiedzieć jak Twoje imię brzmi po angielsku i jakie są najpopularniejsze angielskie imiona? A może jednak polskie imiona też są fajne?

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Co to znaczy BSOD?

Anglicy uwielbiają skróty, co nie zawsze ułatwia im komunikację i wzajemne zrozumienie. Popularnym ostatnio skrótem stał się BSOD. Co znaczy ten skrót?

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!