praca z językiem angielskim

Praca z językiem angielskim jest lepiej płatna, a jakość życia wyższa

Wraz z rozwojem globalizacji, urbanizacji i internetu znajomość angielskiego nie ogranicza się jedynie do wykształconych wyższych klas, lecz stał się umiejętnością większości obywateli zamożnych społeczeństw. Dziś nie tylko praca z językiem angielskim jest lepiej płatna, ale podnosi też jakość Twojego życia.


Nowa lingua franca

Angielski stał się językiem całego świata, najpierw wraz z rozwojem brytyjskiego imperium, potem za sprawą rozkwitu Stanów Zjednoczonych. Zastąpił język francuski w roli mowy, którą posługują się dobrze zarabiające elity.

Również na poziomie osobistym praca z językiem angielskim oznacza wyższe zarobki w porównaniu do ludzi o podobnych kwalifikacjach, lecz nie znających angielskiego.

angielski w pracy zarobki
Mówisz, że cenisz swoich pracowników – jednak mój czek z wypłatą stwierdza, że to kłamstwo

Organizacja English First przeprowadziła największe na świecie badania znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach.

Wyraźnie wynika z nich, że praca z angielskim wiąże się z wyższymi zarobkami i jakością życia.

Praca z językiem angielskim jest lepiej płatna

.

 

 angielski zarobki

Na wykresie tym widzimy, że ilość tysięcy dolarów zarabianych rocznie wyraźnie wzrasta wraz z poziomem znajomości języka angielskiego. Ludzie władający tym językiem mogą liczyć na lepiej płatną pracę, a całe kraje lepiej się dzięki temu rozwijają. Dzięki lepszej sytuacji ekonomicznej państwa z kolei dalej wzrasta ogólna znajomość języka u jego mieszkańców.

Jednym słowem ucząc się angielskiego pomagasz rozwijać się nie tylko sobie, ale wszystkim wokół!

Angielski w Polsce
Czytaj również: Czy znamy język angielski w Polsce? W jakich miastach najlepiej?

Angielski dla biznesu

Jeśli firma lub cały kraj pragnie pozyskać inwestycje, kontakty handlowe i stymulować rozwój gospodarczy, to musi zadbać o stworzenie przyjaznego biznesowi środowiska. Oznacza to między innymi powszechną znajomość języka angielskiego.

Na przykład wiele firm założonych w nie anglojęzycznych krajach (np. Samsung czy Renault) przyjęło języka angielski jako swój korporacyjny język.

angielski w pracy zarobki
Jak być dorosłym w pracy: zamień „spier*****” na „OK, wspaniale”. Patrz również: Co Anglik mówi a co tak naprawdę myśli?

Angielski podnosi jakość życia

Wskaźnik Rozwoju Społecznego ONZ mierzy poziom życia w poszczególnych krajach biorąc pod uwagę takie dane jak średnia długość życia, wykształcenie czy zarobki. Na wykresie wyraźnie widać, że jakość życia rośnie wraz ze wzrostem znajomości języka angielskiego.

angielski zarobki

Angielski jest dziś podstawową umiejętnością, wpływającą na nasz poziom życia i zarobki.

Nauka angielskiego jest równie ważna jak znajomość matematyki czy języka ojczystego. Biorąc pod uwagę wzrost znaczenia języka angielskiego na całym świecie w ciągu ostatnich 20 lat, spodziewać się można że wraz z wejściem na rynek pracy nowych pokoleń, znajomość angielskiego będzie z roku na rok coraz ważniejsza.

Chyba więc warto uczyć się języka angielskiego!


Zgadzasz się?

Zacznij naukę angielskiego online ze Speakingo już teraz!


lub podziel się swoją opinią w komentarzach!

Tekst na podstawie informacji ze strony Education First (EPI)

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on tumblr
Share on skype
Share on linkedin
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
reklama:

Klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!