Dlaczego warto uczyć się języków obcych

Dlaczego warto uczyć się języków obcych? [Infografika]

Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Ponieważ będziesz bogatsza, inteligentniejsza i… seksowniejsza!


Wpływ globalizacji możemy zobaczyć na każdym kroku. Dziesiątki produktów dowożonych z zagranicy w naszych sklepach, firmy i korporacje międzynarodowe z oddziałami w całym kraju czy miliony turystów, którzy przyjeżdżają do nas co roku podziwiać naszą kulturę i zabytki.

Wszystkie przykłady mają jeden wspólny mianownik. Języki obce.

Najczęściej możemy się u nas spotkać z językiem niemieckim i angielskim. Nie ma się czemu dziwić, według statystyk w dzisiejszych czasach na świecie ponad 1,5 miliarda ludzi uczy się właśnie języka angielskiego.

Język angielski w krajach zachodnich stał się językiem uniwersalnym a jego znajomość może mieć zakres również w obszarach, w których byś tego nie oczekiwał.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych

Studenci instytucji Kaplan pod kierownictwem profesorów bliżej przyjrzeli się 4 głównym obszarom wpływu znajomości języków obcych na codzienne życie.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Miłość, podróże, inteligencja i pieniądze.

Liczba studentów studiujących za granicą w ramach programu Erasmus co roku na całym świecie rośnie i nie jest inaczej także u nas. Zdecydowana większość studentów, którzy przyłączyli się do tego programu ocenia go jako bardzo korzystny. Pomaga udoskonalić znajomość języka, poznać kulturę i ludzi z całego świata i co nie mniej ważne to doświadczenie pomoże im w szukaniu zatrudnienia po zakończeniu studiów.

Z badań wynika jednoznacznie, że znajomość języka obcego pomaga w szukaniu zatrudnienia i aż 98% zapytanych osób uważa, że znajomość języka obcego pomoże im w życiu zawodowym.

CV po angielsku
Patrz również: Jak napisać CV po angielsku

Osoby, które znają język obcy są również lepiej oceniane a popyt na nie stale rośnie. Oprócz języka angielskiego, który jest u nas językiem najczęściej pojawiającym się w ofertach pracy, rośnie zapotrzebowanie również na języki innych krajów europejskich jak Niemcy i Francja.

Mimo że w czasach internetu istnieje kilka narzędzi, które potrafią bardzo pomóc zatrudnionym w e-mailowej i listownej komunikacji w języku obcym, jak na przykład tłumacz polsko angielski, umiejętność komunikacji bezpośrednio bez jego używania zatrudnieni doceniają bardziej, a w sytuacjach, gdy nie jest możliwe poleganie na technice nie obejdziecie się bez znajomości języka obcego.

To że język obcy może Ci pomóc w zdobyciu lepszego stanowiska pracy czy w podróżach zagranicznych zapewne wiesz. Czy jednak wiedziałeś, że ma duży wpływ również na mózg Twój i dzieci?

Speakingo uczac sie angielskiego poprawiasz prace mozgu

Czytaj również: 7 sposobów w jakie nauka języka angielskiego poprawia pracę mózgu.

Ucz się angielskiego dla swoich dzieci

Nasi milusińscy to kolejny powód, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Profesor Reza Kormi-Nouri ze szwedzkiego uniwersytetu w Örebro w swoich badaniach poświęca się wpływowi środowiska bilingwalnego na rozwój dzieci. Doszedł do wniosku, że środowisko bilingwalne ma pozytywny wpływ na ich rozwój i w okresie szkolnym mają lepsze wyniki niż ich jednojęzyczni rówieśnicy.

skutecznej nauki angielskiego speakingo

Języki obce a matematyka?!

Amandine Van Rinsveld z centrum neuronauk w Brukseli również w swoich badaniach zajmuje się wpływem znajomości języków obcych na pozornie niezwiązany z tym obszar. Matematykę. Podczas badań zauważyła, że osoby bilingwalne rozwiązywały zadania arytmetyczne z lepszymi wynikami a podczas MRI ich mózgu w trakcie rozwiązywania zadań aktywne były również części mózgu, których osoby jednojęzyczne nie używały.

Z przytoczonych faktów i badań wynika jedno. Znajomość języków obcych ma na nas większy wpływ niż można było przypuszczać, dlatego rozpocznij naukę jeszcze dziś!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? To zacznij mówić jak oni!


Gościnnie dla Speakingo

Anna Czaplewski

Tłumacz polsko angielski

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Angielski dla mamy w domu, nauka, angielski na urlopie macierzyńskim
Angielski dla mamy w domu? A to się tak da?

„Mlekołak” znowu nie pozwolił Ci przespać nocy? Milusiński znowu ma humory i nie daje odpocząć? Jak w takiej sytuacji w ogóle myśleć o jakiejkolwiek nauce? Angielski dla mamy w domu nie jest jednak abstrakcją! Zobacz jak szybko i przyjemnie nauczyć się języka angielskiego na urlopie macierzyńskim!

Czytaj dalej »
zalety i wady zakupów online
Zalety i wady zakupów online

Coraz więcej sklepów przenosi się do internetu. Shopping online oferuje niższą cenę, darmową wysyłkę. Nie zawsze jednak sytuacja jest tak różowa, jak by to na pierwszy rzut oka mogło wyglądać. Przyjrzyjmy się więc kluczowym zaletom i wadom zakupów online.

Czytaj dalej »
past participle, co to jest, angielski, present, perfect
Co to jest past participle?

Past participle jest jednym z tych magicznych słów, które często pada na lekcjach języka angielskiego. Zobacz w jakich 3 sytuacjach go używać i czym w ogóle jest ów participle?

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Co to znaczy BSOD?

Anglicy uwielbiają skróty, co nie zawsze ułatwia im komunikację i wzajemne zrozumienie. Popularnym ostatnio skrótem stał się BSOD. Co znaczy ten skrót?

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!