język angielski, podręczniki focus

Dlaczego warto nauczyć się angielskiego?


Zastanawiasz się, czy warto poświęcić swój czas na naukę języka angielskiego? A może po prostu potrzebujesz trochę motywacji, aby ją kontynuować? Bez względu na to, jaki masz powód, dobre poznanie nowego języka jest inwestycją, która nigdy nie przestaje przynosić korzyści. Oto kilka argumentów przemawiających za tym, że warto podjąć wyzwanie i nauczyć się angielskiego.


[Wpis sponsorowany]

Angielski to język globalny

Język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie – z tego powodu najwięcej osób decyduje się, by dobrze się go nauczyć. To właśnie on pozwoli Ci podróżować po świecie, nawiązywać relacje z ludźmi z różnych krajów oraz kultur i doskonale zrozumieć ich punkt widzenia, a także podzielić się swoim. Angielski jest potrzebny wszędzie – nawet jeśli nie zamierzasz zwiedzać innych państw. Jego znajomość podczas poszukiwania pracy w Polsce jest najczęściej niezbędna, aby otrzymać dobrą posadę lub awansować.

Marzy Ci się kariera zawodowa? Musisz znać angielski

Angielski to nie tylko język międzynarodowy – to również język biznesu. W dzisiejszych czasach, kiedy firmy stają się coraz bardziej globalne, znajomość angielskiego jest kluczowa.

Oto kilka korzyści, jakie może przynieść znajomość angielskiego w rozwoju własnej kariery zawodowej:

  • Większe możliwości zatrudnienia – wielu pracodawców, w tym zagranicznych, wymaga biegłości w języku angielskim, a niektóre stanowiska są wręcz niedostępne bez tej umiejętności. Dobrym przykładem jest np. programowanie.
  • Lepsze wynagrodzenie – badania pokazują, że osoby, które mówią płynnie po angielsku, zarabiają więcej niż ich rówieśnicy, którzy tego języka nie znają.

Angielski nie jest trudnym językiem

Znajomość języków obcych to must have w obecnym świecie. Angielski to podstawa, a na jego korzyść przemawia fakt, że nie jest wcale trudny. Dlatego właśnie przygodę z językami obcymi warto zacząć od niego. Jego gramatyka i struktura są stosunkowo proste, zwłaszcza w porównaniu do naszego rodzimego polskiego. Pamiętaj, że nie musisz znać wszystkich czasów angielskich – większość z nich nie jest używana na co dzień, co również ułatwia nieco naukę.

Naukę angielskiego ułatwia fakt, że jest to język, który zna mnóstwo osób. Znajdziesz dzięki temu nie tylko mnóstwo profesjonalistów, którzy pomogą Ci w opanowaniu podstaw i bardziej skomplikowanych zagadnień, ale też doskonale opracowane podręczniki, np. Focus Second Edition. Książki te sprawdzą się zarówno dla uczniów techników i liceów, jak i dla dorosłych, prowadząc Cię za rękę po kluczowych regułach języka.

Angielski daje dostęp do zróżnicowanej wiedzy

Ogromna część dostępnej w Internecie wiedzy jest dostępna w języku angielskim. Dotyczy to nie tylko poradników czy blogów, ale także naukowych publikacji, specjalistycznych artykułów i e-booków. Znajomość angielskiego daje dostęp do najnowszych informacji i badań z różnych dziedzin. Pozwala to na rozwijanie swoich zainteresowań, pogłębianie wiedzy i zrozumienie globalnych trendów.

Angielski pozwoli Ci oglądać i czytać w oryginale

Znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do bogactwa kultury i rozrywki, pozwalając cieszyć się z filmów czy seriali w ich oryginalnym języku. Bez wątpienia nie raz marzyłeś o tym, aby oglądać swoje ulubione tytuły bez lektora czy napisów, słysząc ironię i humor – bez utraty ich pierwotnego znaczenia.

Nauka języka zapewni Ci rozwój osobisty

Nauka języka to nie tylko sposób, by zdobyć nowe umiejętności i możliwości, ale także, by się rozwijać. Pomoże Ci ona pomóc w rozwijaniu pamięci, koncentracji i kreatywności. Ponadto nauka nowego języka to okazja do poznania innej kultury, tradycji i sposobu myślenia.

Czy warto nauczyć się angielskiego?

Znajomość angielskiego otwiera Ci drzwi do wielu ścieżek – kariery, rozwoju osobistego oraz nawiązywania nowych znajomości. Jest to język, który pozwala na komunikację na globalnym poziomie, daje dostęp do szerokiego spektrum wiedzy i rozrywki oraz umożliwia rozwój osobisty. Czy warto nauczyć się angielskiego? Bez wątpienia odpowiedź brzmi: tak!


Jesteś na stronie bloga kursu języka angielskiego online oraz aplikacji mobilnej Speakingo! Możesz sprawdzić tę nowoczesną metodę nauki angielskiego poprzez rozmowę bez żadnych zobowiązań klikając poniżej!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Zęby po angielsku
Zęby po angielsku. Wizyta u dentysty.

Zęby po angielsku, czyli teeth. Jeden ząb to tooth. Jak myślicie, czy znając te wyrażenia, poradzicie sobie podczas wizyty u dentysty w innym kraju? Szczerze? Może być naprawdę ciężko. Zapraszam na krótki zbiór informacji przydatnych w sytuacji kryzysowej, jaką jest ból zęba za granicą.

Czytaj dalej »
biznesowe idiomy angielskie monkey business
Biznesowe idiomy angielskie w memach

Rozumiesz słowa kontrahenta, ale nie rozumiesz sensu wypowiedzi? Biznesowe idiomy angielskie to niełatwy orzech do zgryzienia. A nieporozumień uniknąć chcesz szczególnie podczas biznesowego spotkania, czy po prostu rozmowy o prace. Śmieszne memy pomogą Ci zapamiętać ich sens!

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Co to znaczy BSOD?

Anglicy uwielbiają skróty, co nie zawsze ułatwia im komunikację i wzajemne zrozumienie. Popularnym ostatnio skrótem stał się BSOD. Co znaczy ten skrót?

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!