Angielskie rozmówki głosowe. polsko online

Angielskie rozmówki głosowe. A co to takiego?

Rozmówki kojarzą się nam zwykle z zakurzonym podręcznikiem, w którym przeczytać możemy różne dialogi z tłumaczeniem. A czy jest możliwe coś takiego jak angielskie rozmówki głosowe – nie tylko praktyczne, ale też estetyczne?


W tym wpise poruszam takie tematy jak:

  1. Czy warto uczyć się z rozmówek polsko-angielskich?
  2. Jakie są rodzaje angielskich rozmówek?
  3. Co to są angielskie rozmówki głosowe?

1. Czy warto uczyć się z rozmówek polsko-angielskich?

Rozmówki polsko-angielskie kojarzą Ci się z nudnym podręcznikiem, gdzie na wyblakłych kartkach czytasz – niby praktyczne ale często nie do końca – zdania z tłumaczeniem?

Rzeczywiście mam wrażenie, że złota era rozmówek angielskich już minęła. Wyparły je podręczniki na kredowym papierze, a później kursy w internecie.

Czy czas rozmówek polsko-angielskich minął bezpowrotnie?

Moim zdaniem nie. A sprawa sięga głębiej, niż tylko sama forma podania materiałów dydaktycznych.

Najpopularniejsze metody nauki angielskiego
Patrz również: Najpopularniejsze metody nauki angielskiego.

Metoda komunikacyjna i metoda bezpośrednia w nauczaniu języka angielskiego

Rozmówki polsko-angielskie kojarzą się nam z przestarzałą metodą gramatyczno-tłumaczeniową, w której nauka opiera się na mozolnym tłumaczeniu zdań by poznać ich gramatykę. Nic dziwnego, że dziś – paradoksalnie może oprócz niektórych kursów online – nikt w ten sposób nie uczy się języka angielskiego. Jej miejsce zajęła metoda komunikacyjna, w której ludzie przede wszystkim rozmawiają ze sobą – jak ma to miejsce w dobrych szkołach językowych.

Czasami natomiast trafić można na kursy oparte na metodzie bezpośredniej, którą ja nazywam też hiper-komunikacyjną, ponieważ całkowicie kładzie nacisk na mówienie. I to w dosyć ciekawy sposób – powtarzamy w niej całe, poprawne zdania, a zawarta w nich gramatyka i słownictwo przenikają nam do podświadomości. W ten sposób nie musimy przejmować się teorią, ponieważ uczymy się gramatyki w praktyce. Tak właśnie wygląda nauka angielskiego na kursie online Speakingo, o czym więcej zaraz.

Sposób nauki języka angielskiego o którym nikt nie mówi
Patrz również: Sposób nauki języka angielskiego o którym nikt nie mówi.

Rozmówki polsko angielskie w metodzie bezpośredniej

Można powiedzieć więc, że metoda bezpośrednia to zasadniczo rozmówki polsko-angielskie, w których jednak nie jest ważny jedynie kontekst sytuacyjny (w restauracji, w podróży itd.) ale ogólna umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Na przykład w rozmówkach Speakingo zawarta jest cała potrzebna nam gramatyka angielska, oraz 2000 najpopularniejszych angielskich słów, których znajomość pozwala zrozumieć 90% konwersacji w tym języku. Niepostrzeżenie wplecione są w zdania, które uczniowie powtarzają. A co wyjątkowe w tym kursie, ćwiczą je po angielsku na głos!

Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?
Patrz również: Jak nauczyć się mówić po angielsku samemu w domu?

2. Jakie są rodzaje angielskich rozmówek?

Zasadniczo wyróżniłbym trzy rodzaje rozmówek angielskich:

Klasyczne rozmówki polsko angielskie

Klasyczne rozmówki polsko angielskie to po prostu podręcznik z dialogami i przydatnymi zwrotami. Taka droga na skróty, która pozwala przygotować się do wizyty na lotnisku czy rozmowę kwalifikacyjną. Kładzie się w nich nacisk na tematyczne słownictwo, którego zwykle nie ma za dużo, a jest duża szansa, że tym określonym kontekście się pojawią.

Z drugiej strony w języku angielskim słowa wymawia się często zupełni inaczej niż zapisuje. Dlatego nauka angielskiego z książki często kończy się tym, że rozumiemy jedynie angielski pisany, ale nie jesteśmy w stanie zrozumieć nawet prostych zdań, gdy ktoś je do nas powie na głos.

przydatne angielskie zwroty
Patrz również: Przydatne angielskie zwroty.

Rozmówki angielskie na YouTubie

Dlatego ciekawszą opcją, oprócz książek z płytami CD (kto pamięta co to były płyty CD?) są rozmówki nagrane przez różnych YouTuberów. Oczywiście będą lepsze lub gorsze, ciekawsze lub nudniejsze, ponieważ sprawa sprowadza się tu do przebojowości i kompetencji danego nauczyciela. A wiadomo – to że ktoś jest native speakerem niekoniecznie znaczy, że wie jak uczyć angielskiego. Tym bardziej że Anglicy sami nie znają języków obcych!

Ale nie zaszkodzi poprzeglądać różne opcje – osłuchamy się wtedy z różnymi akcentami, stylami i prędkością mówienia. Pomoże nam to później w rozumieniu języka angielskiego ze słuchu.

Niekoniecznie jednak sprawi to, że sami będziemy potrafili coś po angielsku powiedzieć. Do tego potrzebne są nam… angielskie rozmówki głosowe.

kurs języka angielskiego online speakingo

3. Angielskie rozmówki głosowe

A co jeśliby połączyć to co najlepsze ze wszystkich wspomnianych metod?

To znaczy:

  • wykorzystać metodę bezpośrednią, która przełamuje opory w mówieniu
  • uczyć się całych zdań z zawartą w nich już gramatyką i słownictwem
  • a wszystko to w estetycznym i nowoczesnym opakowaniu graficznym?

Otrzymujemy wtedy kurs języka angielskiego online Speakingo, na którym rozmawia się po angielsku… ze swoim komputerem lub telefonem! A on rozumie nas, chwali i w razie potrzeby poprawia. W ten sposób mamy pewność, że nie wyuczymy się błędnej wymowy czy gramatyki – oduczyć się czegoś jest dużo trudniej niż nauczyć od zera!

Dodatkowo kursy online dają możliwość nauki kiedy chcemy i jak długo chcemy, zupełnie jak klasyczny podręcznik z rozmówkami polsko-angielskimi. Ponieważ jednak kurs Speakingo to angielskie rozmówki głosowe, to rozwinięta w ten sposób znajomość języka angielskiego nie jest bierna. Od samego początku budujemy nawyk mówienia po angielsku na głos, przez co rozmowa w języku Szekspira staje się dla nas czymś najbardziej naturalnym na świecie.

Bez stresu, bez dojazdów, kiedy tylko mamy na to czas i ochotę.

kurs języka angielskiego online speakingo

Zresztą najlepiej wypróbuj sama lub sam czy podobają Ci się takie angielskie rozmówki głosowe. Zarejestruj się dwoma kliknięciami poniżej, żeby za darmo i bez żadnych zobowiązań wypróbować naukę na kursie angielskiego online Speakingo!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


A czy według Was angielskie rozmówki głosowe to dobry pomysł na naukę języka angielskiego? Podzielcie się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami w komentarzach!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!