← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

Wyższy poziom angielskiego to bogatsza gospodarka kraju

Harvard Business Review opublikował badania, z których jasno wynika, że im wyższy poziom znajomości języka angielskiego, tym bogatsza jest gospodarka danego kraju.


Poziomy angielskiego na świecie

Na całym świecie języka angielskiego uczą się setki milionów ludzi. Niekoniecznie tylko dla przyjemności i samorozwoju, lecz również z ekonomicznej konieczności.

W artykule Harvard Business Review czytamy, że według Indeksu Poziomów Angielskiego English First, największego na świecie rankingu znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach i miastach, niemal we wszystkich z 60 przebadanych gospodarek kraju, wraz ze wzrostem poziomu znajomości języka angielskiego rosła zasobność jego mieszkańców.

poziomy angielskiego, gospodarka kraju

Poziomy znajomości kraju i jego bogactwa idą ręka w rękę. Biegłość w znajomości języka angielskiego wykazuje silną korelację z przychodem (produktem) krajowym brutto.

Co ciekawe, w Polsce sytuacja wygląda całkiem dobrze – co nie znaczy, że zawsze nie może być lepiej!

Poziomy angielskiego wpływają na makro i mikroskalę

Również na naszym prywatnym poziomie znajomość języka angielskiego ma spore przełożenie na naszą sytuację ekonomiczną.

Nauka języka angielskiego nie tylko pozwala nam rozwinąć zdolności poznawcze i inne pozytywne działania mózgu, lecz wraz ze wzrostem naszego indywidualnego poziomu znajomości języka angielskiego rośnie również jakość naszego życia i zarobki.

Badani przez Harvard Business Review rekruterzy twierdzą, że osoby o znacznie lepszej znajomości języka angielskiego niż średnia krajowa mogą spodziewać się 30-50% wyższych zarobków!

Oznacza to niestety również, że wraz z podnoszeniem się poziomu znajomości języka w kraju, Ci z nas którzy nie podejmą się jego nauki zaczną relatywnie zarabiać mniej od pozostałych… Świat nie stoi w miejscu i dziś znajomość języka angielskiego powoli nie staje się zaletą, ale koniecznością.

Zaklęty krąg znajomości języka angielskiego i finansów

To co jest prawdziwe na poziomie całych krajów, jest prawdą również na poziomie firm oraz jednostek. Bogate kraje stać na inwestycję w naukę języka angielskiego, dzięki czemu stają się jeszcze bogatsze.

Firmy, które szukają oszczędności na kursach językowych dla firm mogą jednak wkrótce przekonać się, że wprowadzone oszczędności były bardzo krótkowzrocznym rozwiązaniem. Prawdopodobnie nawet w przypadku problemów finansowych, redukcja kosztów poprzez przejście na naukę na platformach internetowych może okazać się dużo bardziej dalekosiężnym rozwiązaniem.

Inwestorzy wolą kraje, w których ludzie znają angielski

Zagraniczni inwestorzy nie pozostają obojętni na to, czy w danym kraju poziom znajomości języka angielskiego rokuje rozwój gospodarczy tego państwa.

Patrzą czy jego mieszkańcy intensywnie uczą się języka angielskiego by przyciągnąć ich kapitał, czy może nieznajomość angielskiego okaże się przeszkodą w urzędach czy zatrudnianiu kompetentnych pracowników?

Będzie to jeden z czynników, który zadecyduje o tym gdzie postanowią ulokować nie tylko swoje zasoby finansowe, lecz również wysłać swych najbardziej wartościowych pracowników dysponujących wiedzą i doświadczeniem. Jeśli z powodu bariery komunikacyjnej nie będą w stanie przekazać ich lokalnym pracownikom, ani nie będą czuć się dobrze w kraju, w którym nikt ich nie rozumie, prawdopodobnie zdecydują się wzbogacić swą obecnością gospodarkę innego kraju.

Każda dobrze prosperująca firma wie, że znajomość języka nie jest już żadnym luksusem – to dziś zupełna podstawa globalnego rynku pracy i biznesu.

Podnieś swój poziom języka angielskiego dla dobra swojego kraju!

Okazuje się więc, że nauka języka angielskiego nie jest tylko metodą poszerzania swoich horyzontów i zapewniania sobie perspektyw na lepszą pracę, to niemalże nasz patriotyczny obowiązek!

I to całkiem przyjemny!

Zwłaszcza jeśli podnosisz swój poziom języka angielskiego na kursie online Speakingo!

Tutaj uczysz się języka angielskiego poprzez rozmowę… z komputerem! To nie szaleństwo!

Inteligentny program rozumie Cię, chwali lub poprawia, a Ty bez najmniejszego stresu uczysz się kiedy i gdzie chcesz. Po prostu rozmawiasz, powtarzasz zdania czy zadajesz pytania i jak dziecko uczysz się poprawnie mówić!

Zresztą wypróbuj najlepiej tę genialną metodę sama czy sam! Pierwszy tydzień na wypróbowanie – zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań – masz i tak po rejestracji dwoma kliknięciami poniżej zupełnie za darmo!


Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!

Chcesz rozumieć Anglików? Zacznij mówić jak oni!


Czy zaskoczyła Cię ta informacja, że podnosząc swój poziom języka angielskiego możesz pomóc nie tylko sobie, ale też całemu krajowi? Co Ty na to? Piszcie swoje przemyślenia śmiało w komentarzach!

Sharing is caring!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

(Szczegóły po rejestracji do serwisu.)

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)