← Powrót do strony głównej angielskiego bloga Speakingo

Jak język angielski pomógł mi w życiu?

Kolejna opowieść z życia wzięta. Tym razem o tym jak języka angielski pomaga w życiu pisze znana i lubiana blogerka „Nieidealna Anna”


Język angielski naprawdę pomaga w życiu

O tym, że język angielski w dzisiejszym świecie trzeba znać, nie muszę nikogo przekonywać. Prawie na całym świecie za pomocą angielskiego uda nam się porozumieć z drugim człowiekiem. Mimo, że poziom umiejętności mojego angielskiego pozostawia wiele do życzenia, wiem że dzięki niemu wiele razy poradziłam sobie w różnych życiowych sytuacjach.

O tym, dlaczego język angielski wielokrotnie uratował mi skórę, dowiesz się w dalszej części.

nieidealna anna jak angielski pomogl mi w zyciu

Rozmowa kwalifikacyjna

Przenosząc się z Podlasia do stolicy, nie byłam do końca pewna jak odnajdę się na rynku pracy. Z wykształcenia jestem politologiem i historykiem, a zatrudnienia szukałam w sektorze administracji publicznej. Na jednej z rozmów o pracę uczestniczyłam w klasycznej rekrutacji.

Poza wywiadem z rekruterem i analizą mojego CV, zostałam zaproszona na tzw. dzień próbny. Dzięki temu miałam okazję poznać charakter pracy od kuchni. Prócz typowej pracy biurowej, związanej z dokumentacją oraz spotkaniami biznesowymi, byłam poproszona o chwilowe zastępstwo na recepcji.

Niespodziewanie zadzwonił telefon, a po drugiej stronie miałam osobę mówiąca do mnie po angielsku. Na szczęście udało mi się dogadać i rozwiązać wątpliwości przez telefon. Później okazało się, że to był kolejny etap rekrutacji. Nie tylko czy znam język angielski na poziomie komunikatywnym, ale w chwili stresu, lub tzw. sytuacji awaryjnej sobie poradzę.

Dostałam tę pracę i uświadomiłam sobie, że obecnie język angielski jest nieodłącznym elementem naszego życia.

rozmowa po angielsku przez telefon
Patrz również: Rozmowa po angielsku przez telefon

Urlop, wakacje, podróżowanie

Muszę wam powiedzieć, że język angielski to coś co znacznie ułatwia podróżowanie. Jeśli wybierasz się na zagraniczne wakacje, warto potrafić się porozumieć z tubylcami. Wiadomo, że nie wszędzie uda ci się porozumieć w języku angielskim, ale w sytuacjach patowych, takich jak np. zagubienie paszportu masz pewność, że w ambasadzie łatwiej się dogadasz, kiedy przynajmniej znasz angielski.

O tym, że w restauracjach, muzeach, na autostradzie i w każdym innym miejscu, które pojawi się na mapie twojej podróży, najczęściej widnieją tablice informacyjne w kilku językach. Masz 95% szans na to, że będzie to również tablica w języku angielskim.

Zwykłe zapytanie lokalnej społeczności o drogę, sklep, szpital moim zdaniem też załatwisz po angielsku. Dlaczego?

Podstawowe słowa jak: „shop”, „hospital”, czy krótkie „where?” znają prawie wszyscy, nawet jeśli nie uczyli się języka angielskiego. Po prostu angielskie słówka weszły do codziennej mowy, praktycznie w każdej kulturze, nie tylko tej europejskiej i amerykańskiej.

Śmieszne pytania i odpowiedzi o Australii
Patrz również: Śmieszne pytania i odpowiedzi o Australii.

Rozwijanie hobby

W moim przypadku język angielski okazał się niezbędny do rozwijania swoich pasji, oraz codziennej pracy przy blogu. Zainteresowania związane z kulturą, sportem i blogowaniem poniekąd wymuszają na mnie umiejętność czytania ze zrozumieniem zagranicznych publikacji.

Polski rynek i dostępność informacji, to za mało by być na bieżąco z trendami i być atrakcyjną dla coraz to bardziej wymagających czytelników. Po za tym, bardzo często jest tak, że oczekuję na jakiś serial, film, czy książkę, która dostępna jest najpierw wyłącznie w języku angielskim. Jestem przekonana, że często masz podobnie.

nieidealna anna jak angielski pomogl mi w zyciu

Dostęp do najnowszych informacji

Jeżeli chodzi o to, w jakich życiowych sytuacjach pomógł mi jeszcze język angielski, to muszę opowiedzieć wam o swojej chorobie. Choruję na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, znane szerszej publiczności jako Hashimoto.

Okazuje się, że na naszym polskim rynku do niedawna był bardzo ograniczony dostęp do publikacji na ten temat w języku polskim. Oczywiście, w zeszłym roku ukazała się bestsellerowa książka „Hashimoto” Izabelli Wentz, ale ja choruję od 2012 roku. W przypadku tej choroby nadal jest wiele znaków zapytania, na które brakuje odpowiedzi wśród polskich lekarzy. Dlatego szukając sposobu na zrozumienie i doraźną pomoc w swojej chorobie korzystałam z zagranicznych publikacji, napisanych głownie w języku angielskim.

Język angielski w moim życiu odgrywa istotną rolę. Jest integralną częścią mojej codzienności. Czytanie newsów z zagranicznych portali, szukanie inspiracji na bloga, czy zagranicznych źródeł to tekstów jest dla mnie normalnością. Pracując jako copywriter i blogerka cały czas korzystam z narzędzi, które obsługiwane są najczęściej po angielsku.

Nie wyobrażam sobie, aby jadąc na urlop, nie potrafić porozumieć się w języku angielskim z lokalsami. Uważam, że język angielski to umiejętność, która w dzisiejszych czasach jest niezbędna do tego, aby móc bez ograniczeń korzystać z tego co oferuje nam świat.

Jestem ciekawa, jak wy wykorzystujecie język angielski w codziennym życiu?

jak jezyk angielski pomógł mi w życiu anna

Więcej moich tekstów znajdziesz na moim blogu www.nieidealnaanna.com

Nazywam się Anna Chomiak i jestem autorką najbardziej lightowego bloga w Polsce. W 2017 roku zostałam wyróżniona w Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów według Jasona Hunta.


Chcesz by języka angielski Tobie również pomógł w życiu?

Zapisz się na kurs języka angielskiego online Speakingo!


Czy ktoś jeszcze chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami o tym jak język angielski pomógł życiu? Zapraszam do kontaktu, chętnie opublikuję ciekawe teksty!

Sharing is caring!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (168 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

Ciekawy tekst? Zostańmy w kontakcie!

Zapisz się do Newslettera Speakingo! Otrzymasz w ten sposób:

 co zapewni Ci ciągłość nauki!

(Szczegóły po rejestracji do serwisu.)

(Zapisując się na kurs automatycznie zapisujesz się tez do newslettera.)