angielski sponsorowane

Czy ciężko jest się nauczyć języka angielskiego?

 Kiedy myślisz o tym, jak trudno jest nauczyć się angielskiego, prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele już wiesz i jak wiele już słów i zwrotów przyswoiłeś.


[Wpis sponsorowany]


Jeśli zastanawiasz się, jak trudno jest nauczyć się angielskiego, pamiętaj o tym: Możesz zrobić wszystko, jeśli będziesz mieć odpowiednie podejście.

To może brzmieć jak banał, ale prawda jest taka, że wielu ludzi próbuje sobie poradzić w życiu, nie wkładając w to wysiłku ani nie poświęcając niczego dla realizacji swoich celów. Jeśli chcesz wiedzieć, czy nauka angielskiego jest trudna, ale nie masz ochoty wkładać wysiłku i uczyć się… to nie zawracaj sobie głowy!

Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy coś jest trudne, jest spróbowanie tego. Jeśli nie spróbujesz, to nigdy nie będziesz mógł stwierdzić, że coś jest łatwe lub trudne dla siebie.

Jeśli znasz już jeden język, trudną częścią nauki angielskiego jest nauka słownictwa, a nie gramatyki.

Kluczem do nauki nowego języka jest znajomość potrzebnych słów, zwłaszcza tych, które opisują rzeczy wokół nas. Najważniejszą rzeczą podczas nauki nowego języka jest możliwość komunikowania się z ludźmi w nowym kraju lub mieście, w którym mieszkasz lub pracujesz. Możesz łatwo obejść się bez mówienia po angielsku, jeśli wszyscy twoi znajomi mówią w Twoim języku. Jeśli znajdziesz się w miejscu, w którym musisz mówić po angielsku, zrobisz to.

Pamiętaj, nie możesz zrezygnować!

Nie ważne co się dzieje, nie ważne jak bardzo jesteś sfrustrowany, nie ważne ile razy ludzie wytykają Ci błędy, nie poddawaj się. Musisz kontynuować bez względu na wszystko. Nie bój się prosić o pomoc i nie bój się popełniać błędy!

Możesz ułatwić sobie naukę angielskiego, wiedząc, jakim typem ucznia jesteś.

Istnieje wiele powodów, dla których nauka angielskiego jest trudna, ale wiedza o tym, jakim typem ucznia jesteś, może pomóc zrozumieć Twoje mocne i słabe strony. Pomoże Ci to również znaleźć zasoby i czas, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb i preferencji.

Jeśli chodzi o naukę, istnieją cztery główne typy uczniów: wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy i osoby uczące się w trybie mieszanym. Wzrokowcy uczą się najlepiej widząc rzeczy zapisane lub słuchane na nagraniach audio lub wideo. Lubią wizualizacje, takie jak wykresy i diagramy, ponieważ nadają one sens nauczanym informacjom w taki sposób, że sam tekst nie jest w stanie oddać wszystkich niuansów związanych ze zrozumieniem czegoś skomplikowanego, jak np. zasady gramatyki dla płynnego mówienia po angielsku.

Osoby uczące się ze słuchu uczą się najlepiej, gdy słyszą coś wypowiadane na głos przez kogoś innego; być może nawet powtarzają słowa po sobie, aż je zapamiętają, aby nie mieć później problemów z wypróbowaniem nowych zwrotów w szkole lub pracy.

Nauka języka takiego jak angielski to ciężka praca, ale w końcu cała ta praca zaczyna się opłacać, gdy twoje umiejętności się poprawiają.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak trudno jest uczyć się angielskiego, wyjaśniając niektóre z powszechnych pułapek i dostarczając wskazówek, jak ich uniknąć. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy w nauce języka, warto sięgnąć po profesjonalną pomoc np. w postaci lekcji języka angielskiego przez internet: https://edoo.pl/angielski/

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Gramatyka angielska, speakingo, grammar nauka, kurs
Gramatyka angielska – wszystko czego potrzebujesz [lista]

Gramatyka angielska zawarta w kursie języka angielskiego online Speakingo – czyli wszystko czego potrzebujesz by swobodnie porozumiewać się po angielsku! Zobacz jakie zagadnienia ćwiczymy na tym kursie angielskiego online (lista ze linkami do 180 tekstów!), jakie są poziomy zaawansowania i jak w ogóle wygląda nauka gramatyki angielskiej ze Speakingo?

Czytaj dalej »
zalety i wady zakupów online
Zalety i wady zakupów online

Coraz więcej sklepów przenosi się do internetu. Shopping online oferuje niższą cenę, darmową wysyłkę. Nie zawsze jednak sytuacja jest tak różowa, jak by to na pierwszy rzut oka mogło wyglądać. Przyjrzyjmy się więc kluczowym zaletom i wadom zakupów online.

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Co to znaczy BSOD?

Anglicy uwielbiają skróty, co nie zawsze ułatwia im komunikację i wzajemne zrozumienie. Popularnym ostatnio skrótem stał się BSOD. Co znaczy ten skrót?

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!