szkoła językowa angielski online

Nauka języka angielskiego online: korzyści i wyzwania kursów zdalnych

Otaczamy się najnowocześniejszymi technologiami. Możemy korzystać z udogodnień, o których jeszcze do niedawna można było tylko pomarzyć. Jednym z nich jest możliwość nauki języka angielskiego online! Na rynku funkcjonuje wiele szkół językowych, które prowadzą zdalne kursy językowe. Czy warto skorzystać z takiej oferty? Jakie korzyści może przynieść nauka angielskiego online? A jakie wyzwania oznacza?


[Wpis sponsorowany]

Globalny kryzys spowodowany pandemią zmusił nas do zmiany codziennych przyzwyczajeń. Musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Brak możliwości wychodzenia z domu spowodował, że uczniowie musieli rozpocząć naukę zdalną. Dotyczyło to również szkół językowych – nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych. Choć pandemia już dawno za nami, to zdalna nauka języków obcych na stałe wpisała się w naszą codzienność. Czy warto wybrać kurs online? 

Nauka zdalna jest elastyczna 

Największą zaletą nauki języka angielskiego online jest oszczędność czasu. Nauka stacjonarna wiąże się z koniecznością dojazdów na miejsce, gdzie odbywają się zajęcia. Bez względu na to, czy poruszasz się rowerem, samochodem czy komunikacją miejską, tracisz czas, który mógłbyś przeznaczyć na szybką powtórkę materiału po ostatnich zajęciach, wyjście z psem, smaczny obiad czy przyjemności. Kiedy zdecydujesz się na naukę zdalną, nie tracisz czasu na dojazdy do szkoły językowej. Możesz uczyć się z dowolnego miejsca – nie tylko z domu, ale też z kawiarni, ogrodu czy hotelowego pokoju! Nauka w systemie niestacjonarnym daje też większą elastyczność w kwestii wyboru godzin, co sprawia, że łatwiej pogodzić lekcje z innymi zajęciami. 

Komfort, o który ciężko podczas klasycznych zajęć

Wyobraź sobie, że podczas zajęć możesz pozostać w piżamie, otulić się ciepłym kocem i popijać aromatyczną herbatę z ulubionego kubka. Ba, nie musisz nawet wychodzić z łóżka! Lekcje z domowego zacisza to niewyobrażalny komfort. Wystarczy laptop, stałe łącze internetowe i odrobina motywacji, by efektywnie uczyć się języka. Nie trzeba stać w korkach, szukać opiekunki dla dziecka czy przebierać się w “wyjściowe” ubrania.

Nauka stacjonarna bywa wyczerpująca. Zwłaszcza jeśli na zajęcia musisz udać się prosto z pracy, zmęczony kilkugodzinnym wypełnianiem obowiązków zawodowych. Ostatecznie wracasz do domu późnym wieczorem. Nauka przez internet pozwoli Ci zachować cenną energię! 

Większy wybór, różnorodność metod nauczania i więcej możliwości

Kursy stacjonarne zwykle ograniczają się do standardowych metod nauczania, które nie zawsze są skuteczne. Nauka online daje więcej możliwości. Lektorzy chętnie wykorzystują innowacyjne rozwiązania technologiczne, wprowadzają elementy popkultury i rozszerzają program nauczania na wiele innych sposobów, czyniąc naukę ciekawszą i – co za tym idzie – efektywniejszą. 

Decydując się na kurs online, nie musisz ograniczać się do szkół językowych znajdujących się w Twoim mieście. Możesz wybrać placówkę oddaloną od swojego miejsca zamieszkania nawet o kilkaset kilometrów. Możesz uczyć się podczas wakacji za granicą czy wyjazdu służbowego na drugi koniec Polski. 

Czy brak bezpośredniego kontaktu z lektorem to problem?

Wiele osób przyzwyczajonych jest do zajęć w tradycyjnej formie. Niewątpliwą zaletą stacjonarnych spotkań jest możliwość bezpośredniego kontaktu z lektorem. Inaczej jest w przypadku kursów online. Czy to oznacza, że są mniej skuteczne? Wizja porozumiewania się z nauczycielem przez internet wydawać się nienaturalna, jednak skuteczność jest taka sama jak w przypadku klasycznych zajęć. Grunt to zachować motywację!

Potrzebujesz dużo motywacji

Aby efektywnie uczyć się języka angielskiego przez internet, potrzeba samozaparcia i dyscypliny. Niestety zdarza się, że początkowa chęć do nauki szybko znika i jedynie żal z powodu wydanych pieniędzy.

Decydując się na kurs angielskiego online, musisz być pewny, że zrealizujesz go do końca. Jeśli masz problem z organizacją czasu, przygotuj się odpowiednio wcześniej. Ułóż plan spotkań z lektorem i zadbaj o to, aby w czasie zajęć nic nie rozpraszało Twojej uwagi.

Kurs języka angielskiego online to dobre rozwiązanie dla wszystkich. Dla tych, którzy chcą podszkolić swój biznesowy angielski. Dla tych, którzy marzą o podróżowaniu. A także dla tych, którzy uczą się dla własnej satysfakcji. Grunt to wybrać dobrą szkołę!

Propozycją szkoły językowej Koliber są zajęcia angielskiego online przeznaczone dla dorosłych, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności bądź nauczyć się języka od podstaw. Ofertą są kursy o różnych poziomach zaawansowania – od A1 do C1. Lekcje odbywają się za pośrednictwem platformy ClickMeeting, które pozwala na skorzystanie z wielu przydatnych funkcjonalności, takich jak tablice multimedialne, prezentacje czy czat. Wszystkie niezbędne informacje o kursach znajdziesz na stronie https://szkola-koliber.pl/


Jesteś na blogu kursu języka angielskiego online Speakingo!

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
intensifiers, intensifying adverbs adjectives
Coś na wzmocnienie: Intensifiers

Jeśli chcemy dodać mocy naszej wypowiedzi po angielsku, możemy pokusić się o zastosowanie któregoś z tak zwanych intensifiers, słów takich jak na przykład quite, very really (intensifying adverbs) lub big, deep, strong (intensifying adjectives).

Czytaj dalej »
Najnowsze teksty:

Co to znaczy BSOD?

Anglicy uwielbiają skróty, co nie zawsze ułatwia im komunikację i wzajemne zrozumienie. Popularnym ostatnio skrótem stał się BSOD. Co znaczy ten skrót?

Czytaj dalej »

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!