WITAM SERDECZNIE

NA KURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO ONLINE SPEAKINGO!

Jak zacząć naukę?

Na początek polecam obejrzyj krótki filmik instruktażowy,
pokazujący jak wygląda nauka języka angielskiego ze Speakingo:

A teraz to samo tylko powoli i ze szczegółami:

Po zalogowaniu do Speakingo (a tylko dziś po przeczytaniu niniejszego tekstu wprowadzającego),
przejdziesz do Mojego Profilu. Wygląda on tak:

czego nauczę się na kursie angielskiego speakingo?

 

 • Każdy z sześciu poziomów zaawansowania składa się z 10 lekcji, a każda lekcja z ponad 40 przykładów. Tym samym cały kurs składa się z ok. 2500 par zdań.
 • Na kursie zawarta jest cała angielska gramatyka, której możesz potrzebować (do poziomu matury rozszerzonej).
 • W zdaniach zawarta jest autorska lista 2000 najpopularniejszych słów, ktorych znajomość pozwala zrozumieć 90% wszystkich rozmów w tym języku.
 • Każdy poziom zaawansowania odpowiada około rokowi nauki w szkole językowej.
 • Podczas darmowego okresu próbnego możesz wybrać tylko pierwsze lekcje każdego z sześciu poziomów zaawansowania, a lekcje próbne mają tylko 5 par zdań.
 • Przede wszystkim na kursie Speakingo nauczysz używać się tego wszystkiego w praktyce, ponieważ uczysz się używając głosu, a nie tylko oczu!

jak wygląda lekcja na kursie speakingo?

Sama lekcja angielskiego na Speakingo wygląda na przykład tak:

4 części lekcji angielskiego

Chociaż wszystkie cztery  (wspomniane w punkcie 6) części lekcji wizualnie wyglądają podobnie, to na każdej z nich ćwiczymy coś innego.

karygodne tlumaczenia angielsko polskie jezyka

1. WPROWADZENIE NOWEGO MATERIAŁU​

W pierwszej części lekcji tylko słuchasz głosu Anglika, który wprowadza nowy materiał czyli około 40 pytań i odpowiedzi (5 w darmowym okresie testowym). Jednocześnie śledzisz angielski tekst w napisach by oswoić się z pisownią oraz poznajesz tłumaczenie. Przyciski w prawym, górnym rogu ekranu przenoszą Cię pomiędzy czterema częściami lekcji.​
Następna część lekcji zaczynia się  automatycznie po kolejnym białym ekranie z prostą instrukcją co robić w danej części lekcji.

karygodne tlumaczenia angielsko polskie jezyka

2. W DRUGIEJ CZĘŚCI LEKCJI PO USŁYSZENIU PYTANIA, KLIKASZ W MIKROFON I ODPOWIADASZ

Komputer głosem native speakera zadaje Ci pytania z poprzednich lekcji. Ty klikasz w mikrofon na zdjęciu związanym z pytaniem i odpowiadasz. Gdy mikrofon działa na górnym pasku Twojej przeglądarki internetowej Chrome pojawi się czerwone kółeczko (na obrazku). Kliknij w mikrofon ponownie, gdy skończysz odpowiadać.
Jeśli odpowiesz (w miarę) poprawnie, usłyszysz pochwałę. Jeśli nie bardzo, native speaker udzieli poprawnej odpowiedzi za Ciebie.

logo speakingo mikrofon microphone

3. Nauka zadawania pytań

W trzeciej części uczysz się zadawać pytania, na które komputer odpowiada (jeśli dobrze je przeczytasz). Czyli znowu klikasz w mikrofon, zadajesz pytanie, klikasz jeszcze raz w mikrofon by go wyłączyć i słuchasz co Speakingo Ci odpowie.
W drugiej i trzeciej części lekcji inteligentny moduł sprytnie podsuwa Ci tylko te pytania, które potrzebujesz jeszcze przećwiczyć. Jeśli trzykrotnie powiesz zdanie poprawnie, znika ono z tych części lekcji.

4. Powtórka świeżo wprowadzonego materiału

W czwartej części powtarzasz zdania wprowadzone na początku danej lekcji. Zasadniczo wygląda to tak samo jak powtórka w drugiej części lekcji. Ponieważ jednak jest to nowy materiał, do pomocy masz jeszcze napisy, zamiast udzielać odpowiedzi z pamięci. Gdy te same zdania będziesz powtarzać kolejny raz, w drugiej części lekcji napisów już nie będzie. W czwartej części lekcji po usłyszeniu pytania klikasz w mikrofon, czytasz odpowiedź, klikasz w mikrofon jeszcze raz. 

Polecam każdą lekcję powtórzyć minimum trzykrotnie, zanim przejdziesz do kolejnej lekcji. Generalnie - im więcej razy ją powtórzysz, tym lepiej dla Ciebie!

Nauka języka angielskiego ze Speakingo jest skuteczna ponieważ:

 

 • Uczysz się mówić, używasz gardła, przełamujesz barierę w mówieniu, a nie tylko biernie patrzysz w ekran!
 • Uczysz się całych fraz, co jest dużo skuteczniejsze od wkuwania słówek i męczeniu gramatycznej teorii, których i tak potem nie sposób zastosować w praktyce!
 • Inteligentny moduł pamięta, na które pytania trzykrotnie usłyszał poprawną odpowiedź, nie męczy Cię więc materiałem, który już znasz.
 • Pytania w częściach powtórkowych dobrane są nie tyle losowo, co właśnie na podstawie poprawności usłyszanych na nie odpowiedzi.
 • W programie zawarta jest cała gramatyka do poziomu ponadmaturalnego.
 • Wykorzystywanych jest też 2000 najpopularniejszych angielskich słów, których znajomość pozwala zrozumieć 90% konwersacji.
 • Możesz do woli ćwiczyć swoją ortografię i pisownię na dyktandach.
 • Możesz monitorować swoje postępy na testach.
 • Korzystając z opartej na Metodzie Bezpośredniej dydaktyce Speakingo oszczędzasz swój cenny czas, a jednocześnie bez przeszkód i w przyjemny sposób poszerzasz swoją wiedzę!
welcome speakingo curso en linea ingles

Praktyczne porady do nauki angielskiego:

 

 • Nie przestrasz się karygodnych tłumaczeń zdań na polski! W tym szaleństwie jest metoda!
  W ten sposób korzystając z mechanizmu transferu językowego używając polskiego słownictwa przyswajasz angielską składnię.
 • Pamiętaj, żeby za każdym razem logować się na ten sam adres email czy Facebooka – w przeciwnym wypadku system nie pozna, że Ty to Ty!
 • Na tym samym koncie możesz uczyć się na komputerze jak i na aplikacji na telefon, którą pobrać możesz z App Store (iPhone) lub Google Play (Android).
 • Zapisując się na okres testowy kursu Speakingo dostajesz też bezczasowy dostęp do Newslettera z nowymi tekstami na blogu. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na wykupienie nauki, warto odwiedzać bloga, żeby utrzymać kontakt z językiem. Zawsze możesz się z niego wypisać – link do tego służący jest w stopce każdego emaila.
 • Jeśli coś nadal nie jest jasne lub nie działa, rzuć okiem na Najczęściej Zadawane Pytania (link „pomoc” w Moim Profilu).
 • Ucz się niekoniecznie długo, ale regularnie. Nauka powinna być przyjemnością!

Teraz już wszystko zależy od Ciebie! Masz w ręku potężne narzędzie do nauki języka angielskiego - używaj go mądrze i regularnie!

Powodzenia i miłej nauki życzy autor kursu,
dr grzegorz kuśnierz:

Pobierz za darmo aplikację speakingo do nauki języka angielskiego na telefon:

Zarejestruj się!

Zarejestruj się do serwisu by otrzymać pierwszy tydzień nauki za darmo!
lub
Podziel się angielskim - udostępnij tekst na swoim profilu:
Jak wygląda samodzielna nauka języka angielskiego na kursie Speakingo?
przepraszam za reklamY :)

Ale klikając w reklamy pomagasz mi tworzyć wartościowe teksty na bloga.

Российские государственные СМИ не говорят вам правду. Учи английский, чтобы понимать, что происходит на самом деле. Даже если вы не можете заплатить мне за это сейчас из-за банковской блокады...
Znajdź na blogu::
dziŚ Polecam:
Najnowsze teksty:

Pobierz aplikację do nauki języka angielskiego na telefon:

Przejdźmy do nauki

Kliknij poniżej, by ćwiczyć mówienie po angielsku na kursie online Speakingo!
blog kursu języka angielskiego online dr grzegorz kusnierz
dr Grzegorz Kuśnierz

masz już Dosyć teorii?
Potrzebujesz praktyki?

Nauka angielskiej gramatyki – szczególnie na blogu Speakingo oczywiście! – może być nawet prosta i przyjemna, ale najważniejsza zawsze jest jednak praktyka!
Dlatego zapraszam na sam kurs języka angielskiego, na którym cała ta opisana na blogu gramatyka i słownictwo ujęte są w ciekawych zdaniach, którymi rozmawiasz ze swoim telefonem lub komputerem jak z najlepszym nauczycielem, który rozumie Cię, chwali lub poprawia – i nigdy nie traci cierpliwości!
Kliknij poniżej, żeby zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań zobaczyć tę metodę nauki języka angielskiego, zrobić sobie test poziomujący i dyktando oraz dostać listę 2000 najpopularniejszych angielskich słów!