WITAM SERDECZNIE

NA KURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO ONLINE SPEAKINGO!

Jak zacząć naukę?

Na początek polecam obejrzyj krótki filmik instruktażowy,
pokazujący jak wygląda nauka języka angielskiego ze Speakingo:

A teraz to samo tylko powoli i ze szczegółami:

Po zalogowaniu do Speakingo (a tylko dziś po przeczytaniu niniejszego tekstu wprowadzającego),
przejdziesz do Mojego Profilu. Wygląda on tak:

czego nauczę się na kursie angielskiego speakingo?

 

 • Każdy z sześciu poziomów zaawansowania składa się z 10 lekcji, a każda lekcja z ponad 40 przykładów. Tym samym cały kurs składa się z ok. 2500 par zdań.
 • Na kursie zawarta jest cała angielska gramatyka, której możesz potrzebować (do poziomu matury rozszerzonej).
 • W zdaniach zawarta jest autorska lista 2000 najpopularniejszych słów, ktorych znajomość pozwala zrozumieć 90% wszystkich rozmów w tym języku.
 • Każdy poziom zaawansowania odpowiada około rokowi nauki w szkole językowej.
 • Podczas darmowego okresu próbnego możesz wybrać tylko pierwsze lekcje każdego z sześciu poziomów zaawansowania, a lekcje próbne mają tylko 5 par zdań.
 • Przede wszystkim na kursie Speakingo nauczysz używać się tego wszystkiego w praktyce, ponieważ uczysz się używając głosu, a nie tylko oczu!

jak wygląda lekcja na kursie speakingo?

Sama lekcja angielskiego na Speakingo wygląda na przykład tak:

4 części lekcji angielskiego

Chociaż wszystkie cztery  (wspomniane w punkcie 6) części lekcji wizualnie wyglądają podobnie, to na każdej z nich ćwiczymy coś innego.

karygodne tlumaczenia angielsko polskie jezyka

1. WPROWADZENIE NOWEGO MATERIAŁU​

W pierwszej części lekcji tylko słuchasz głosu Anglika, który wprowadza nowy materiał czyli około 40 pytań i odpowiedzi (5 w darmowym okresie testowym). Jednocześnie śledzisz angielski tekst w napisach by oswoić się z pisownią oraz poznajesz tłumaczenie. Przyciski w prawym, górnym rogu ekranu przenoszą Cię pomiędzy czterema częściami lekcji.​
Następna część lekcji zaczynia się  automatycznie po kolejnym białym ekranie z prostą instrukcją co robić w danej części lekcji.

karygodne tlumaczenia angielsko polskie jezyka

2. W DRUGIEJ CZĘŚCI LEKCJI PO USŁYSZENIU PYTANIA, KLIKASZ W MIKROFON I ODPOWIADASZ

Komputer głosem native speakera zadaje Ci pytania z poprzednich lekcji. Ty klikasz w mikrofon na zdjęciu związanym z pytaniem i odpowiadasz. Gdy mikrofon działa na górnym pasku Twojej przeglądarki internetowej Chrome pojawi się czerwone kółeczko (na obrazku). Kliknij w mikrofon ponownie, gdy skończysz odpowiadać.
Jeśli odpowiesz (w miarę) poprawnie, usłyszysz pochwałę. Jeśli nie bardzo, native speaker udzieli poprawnej odpowiedzi za Ciebie.

logo speakingo mikrofon microphone

3. Nauka zadawania pytań

W trzeciej części uczysz się zadawać pytania, na które komputer odpowiada (jeśli dobrze je przeczytasz). Czyli znowu klikasz w mikrofon, zadajesz pytanie, klikasz jeszcze raz w mikrofon by go wyłączyć i słuchasz co Speakingo Ci odpowie.
W drugiej i trzeciej części lekcji inteligentny moduł sprytnie podsuwa Ci tylko te pytania, które potrzebujesz jeszcze przećwiczyć. Jeśli trzykrotnie powiesz zdanie poprawnie, znika ono z tych części lekcji.

4. Powtórka świeżo wprowadzonego materiału

W czwartej części powtarzasz zdania wprowadzone na początku danej lekcji. Zasadniczo wygląda to tak samo jak powtórka w drugiej części lekcji. Ponieważ jednak jest to nowy materiał, do pomocy masz jeszcze napisy, zamiast udzielać odpowiedzi z pamięci. Gdy te same zdania będziesz powtarzać kolejny raz, w drugiej części lekcji napisów już nie będzie. W czwartej części lekcji po usłyszeniu pytania klikasz w mikrofon, czytasz odpowiedź, klikasz w mikrofon jeszcze raz. 

Polecam każdą lekcję powtórzyć minimum trzykrotnie, zanim przejdziesz do kolejnej lekcji. Generalnie - im więcej razy ją powtórzysz, tym lepiej dla Ciebie!

Nauka języka angielskiego ze Speakingo jest skuteczna ponieważ:

 

 • Uczysz się mówić, używasz gardła, przełamujesz barierę w mówieniu, a nie tylko biernie patrzysz w ekran!
 • Uczysz się całych fraz, co jest dużo skuteczniejsze od wkuwania słówek i męczeniu gramatycznej teorii, których i tak potem nie sposób zastosować w praktyce!
 • Inteligentny moduł pamięta, na które pytania trzykrotnie usłyszał poprawną odpowiedź, nie męczy Cię więc materiałem, który już znasz.
 • Pytania w częściach powtórkowych dobrane są nie tyle losowo, co właśnie na podstawie poprawności usłyszanych na nie odpowiedzi.
 • W programie zawarta jest cała gramatyka do poziomu ponadmaturalnego.
 • Wykorzystywanych jest też 2000 najpopularniejszych angielskich słów, których znajomość pozwala zrozumieć 90% konwersacji.
 • Możesz do woli ćwiczyć swoją ortografię i pisownię na dyktandach.
 • Możesz monitorować swoje postępy na testach.
 • Korzystając z opartej na Metodzie Bezpośredniej dydaktyce Speakingo oszczędzasz swój cenny czas, a jednocześnie bez przeszkód i w przyjemny sposób poszerzasz swoją wiedzę!
welcome speakingo curso en linea ingles

Praktyczne porady do nauki angielskiego:

 

 • Nie przestrasz się karygodnych tłumaczeń zdań na polski! W tym szaleństwie jest metoda!
  W ten sposób korzystając z mechanizmu transferu językowego używając polskiego słownictwa przyswajasz angielską składnię.
 • Pamiętaj, żeby za każdym razem logować się na ten sam adres email czy Facebooka – w przeciwnym wypadku system nie pozna, że Ty to Ty!
 • Na tym samym koncie możesz uczyć się na komputerze jak i na aplikacji na telefon, którą pobrać możesz z App Store (iPhone) lub Google Play (Android).
 • Zapisując się na okres testowy kursu Speakingo dostajesz też bezczasowy dostęp do Newslettera z nowymi tekstami na blogu. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na wykupienie nauki, warto odwiedzać bloga, żeby utrzymać kontakt z językiem. Zawsze możesz się z niego wypisać – link do tego służący jest w stopce każdego emaila.
 • Jeśli coś nadal nie jest jasne lub nie działa, rzuć okiem na Najczęściej Zadawane Pytania (link „pomoc” w Moim Profilu).
 • Ucz się niekoniecznie długo, ale regularnie. Nauka powinna być przyjemnością!

Teraz już wszystko zależy od Ciebie! Masz w ręku potężne narzędzie do nauki języka angielskiego - używaj go mądrze i regularnie!

Powodzenia i miłej nauki życzy autor kursu,
dr grzegorz kuśnierz: